Додатковий матеріал до уроку: Коморські острови

Всесвітня історія

Для кого: Дорослі

03.07.2021

59

0

0

Опис документу:
Додатковий матеріал для поглибленого вивчення учнями географії та історії, в якому представлено коротку загальну характеристику країни та ключові події в її розвитку. Матеріал представлено у зручному форматі docx* який можна доповнити власними тезами та підлаштувати у зручний для кожного формат.Джерело: Https://www.sheppardsoftware.com/
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Коморські острови

С оюз Коморських островів (до 2002 р. Ісламська Федеративна Республіка Коморські острови) - це, головним чином, триострівна країна на півдні Африки, розташована в північному кінці Мозамбікського каналу в Індійському океані, між північним Мадагаскаром і північним Мозамбіком. Країна складається з трьох вулканічних островів: Гранде Коморе, Мохелі та Анжуан, тоді як на сусідній острів Майотт претендують Коморські острови, але він відмовився від незалежності від Франції. Територія країни також охоплює багато менших островів. Його назва була прийнята від слова аль-Хамар, що означає `` острів маленького місяця '', як зображено на його прапорі. Протягом століть на острови Коморські острови вторгувалась послідовність різноманітних груп з узбережжя Африки, Перської затоки, Індонезії та Мадагаскару. Португальські дослідники відвідали архіпелаг у 1505 році.

 

Між 1841 і 1912 рр. Франція встановила колоніальну владу і віддала острови під управління генерал-губернатора Мадагаскару. Пізніше французькі поселенці, французькі компанії та заможні арабські купці заснували економіку, засновану на плантаціях, яка зараз використовує близько третини земель для експорту врожаю. У 1973 р. Було досягнуто домовленості з Францією про незалежність Коморських островів у 1978 р. Однак 6 липня 1975 р. Парламент Коморських островів прийняв резолюцію, що проголошує незалежність. Депутати Майотти, які залишились під французьким контролем, утримались. На двох референдумах, у грудні 1974 та лютому 1976 року, населення Майотти проголосувало проти незалежності від Франції (на 63,8% та 99,4% відповідно).

У 1997 році острови Анжуан і Мохелі оголосили про свою незалежність від Коморських островів. Подальша спроба уряду відновити контроль над повсталими островами силою не вдалася, і в даний час Африканський союз здійснює посередницькі переговори з метою примирення.


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.