Сьогодні о 11:00
онлайн-конференція:
«
Роль закладів освіти у формуванні нульової терпимості до корупції та вихованні доброчесності в Україні
»
Взяти участь Всі події

Додатковий матеріал до уроку: Гана-Бісау

Всесвітня історія

Для кого: Дорослі

03.07.2021

55

0

0

Опис документу:
Додатковий матеріал для поглибленого вивчення учнями географії та історії, в якому представлено коротку загальну характеристику країни та ключові події в її розвитку. Матеріал представлено у зручному форматі docx* який можна доповнити власними тезами та підлаштувати у зручний для кожного формат.Джерело: Https://www.sheppardsoftware.com/
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Гвінея-Бісау

 

Р еспубліка Гвінея-Бісау (República da Guiné-Bissau) - країна на заході Африки і одна з найменших країн континентальної Африки. На півночі межує із Сенегалом та на півдні та сході з Гвінеєю, на заході з Атлантичним океаном. Раніше португальська колонія Португальської Гвінеї, після здобуття незалежності, назва її столиці Бісау була додана до офіційної назви країни, щоб запобігти плутанині між собою та Республікою Гвінея.

 

Колись Гвінея-Бісау було королівством Габо, частиною імперії Малі; частини королівства існували до 18 століття. Незважаючи на те, що річки та узбережжя цієї області були одними з перших місць, колонізованих португальцями, які розпочали торгівлю рабами в 17 столітті, внутрішні місця були досліджені лише в 19 столітті. Повстання, розпочате в 1956 р. Африканською партією за незалежність Гвінеї та Кабо-Верде (ПАІГК), закріпило свою владу над країною до 1973 р. Незалежність була оголошена в односторонньому порядку 24 вересня 1973 р. І була визнана голосуванням Генеральної Асамблеї ООН 93-7 у листопаді, безпрецедентний, оскільки він засудив незаконну португальську агресію та окупацію та був до повного контролю та визнання португальцями. Визнання стало універсальним після португальської революції 1974 року. Країна контролювалась революційною радою до 1984 року. Перші багатопартійні вибори відбулися в 1994 році, але повстання армії в 1998 році призвело до вигнання президента та громадянської війни в Гвінеї-Бісау. У 2000 році відбулись вибори, і було обрано Кумбу Ялу.

У вересні 2003 року відбувся переворот, в ході якого військові заарештували Ялу, оскільки "він не зміг вирішити проблеми". Після декількох затримок у квітні 2004 р. Відбулися вибори до законодавчих органів. Повстання військових фракцій у жовтні 2004 р. Призвело до смерті керівника збройних сил і спричинило широкі заворушення.

У червні 2005 року президентські вибори відбудуться вперше після перевороту, який скинув Ялу. Яла повернувся кандидатом на PRS, заявивши, що є законним президентом країни. Колишній президент Ніно Вієйра, скинутий під час державного перевороту 1998 року, також повернувся кандидатом в одну секту ПАІГК. Багато інших кандидатів оголосили про спірні вибори, повідомляючи про приплив зброї за тижні до виборів.


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.