Сьогодні о 11:00
онлайн-конференція:
«
Роль закладів освіти у формуванні нульової терпимості до корупції та вихованні доброчесності в Україні
»
Взяти участь Всі події

Додатковий матеріал до уроку: Гамбія

Всесвітня історія

Для кого: Дорослі

03.07.2021

70

0

0

Опис документу:
Додатковий матеріал для поглибленого вивчення учнями географії та історії, в якому представлено коротку загальну характеристику країни та ключові події в її розвитку. Матеріал представлено у зручному форматі docx* який можна доповнити власними тезами та підлаштувати у зручний для кожного формат.Джерело: Https://www.sheppardsoftware.com/
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ГамбіяРеспубліка Гамбія - країна в Західній Африці. Це найменша країна африканського континенту і повністю оточена Сенегалом, а в центрі річки Гамбія впадає в Атлантичний океан. У 1965 році Гамбія стала незалежною від Британської імперії. Банжул - його столиця.

Колись Гамбія була частиною Імперії Гани та імперії Сонгай. Перші письмові звіти про цей регіон походять із записів арабських торговців у 9-10 століттях нашої ери. Арабські торговці встановили транссахарський торговий шлях для рабів, золота та слонової кістки. У 15 столітті португальці взяли на себе цю торгівлю, використовуючи морські шляхи. На той час Гамбія була частиною імперії Малі.

У 1588 р. Претендент на португальський престол Антоніо, пріор Крато, продав англійські купці ексклюзивні торгові права на річці Гамбія; цей грант був підтверджений патентними листами королеви Єлизавети I. У 1618 році король Джеймс I видав статут британській компанії на торгівлю з Гамбією та Золотим узбережжям (нині Гана).

Наприкінці 17 століття та протягом 18 століття Англія та Франція постійно боролися за політичне та комерційне переважання в регіонах річок Сенегал та Гамбія. Версальським договором 1783 року Великобританія передала Гамбії у власність, але французи зберегли крихітний анклав в Альбреді на північному березі річки, який був переданий Великобританії в 1857 році.

За три століття, протягом яких діяла трансатлантична торгівля рабами, з регіону могло бути вивезено близько 3 мільйонів рабів. У 1807 р. Торгівля рабами була скасована по всій Британській імперії, і британці безуспішно намагались припинити невільничий рух в Гамбії. Вони заснували військовий пост Батерста (нині Банджул) у 1816 році. У наступні роки Банджул часом перебував під юрисдикцією британського генерал-губернатора в Сьєрра-Леоне. У 1888 р. Гамбія стала окремим колоніальним утворенням. У 1889 році вона стала коронною колонією.

Після Другої світової війни темпи конституційної реформи пришвидшились. Після загальних виборів у 1962 р. Повне внутрішнє самоврядування було надано в 1963 р. Гамбія досягла незалежності 18 лютого 1965 р. Як конституційна монархія в складі Британської Співдружності. 24 квітня 1970 року Гамбія стала республікою після референдуму.

До військового перевороту в липні 1994 року Гамбію очолював президент сера Дауда Кайраба Джавара, який перевибирався п'ять разів. Відносна стабільність ери Джавари вперше була порушена жорстокою, невдалою спробою перевороту в 1981 році.

 

 

Після спроби державного перевороту Сенегал і Гамбія підписали Договір про конфедерацію 1982 року. Результатом цього стала Конфедерація Сенегамбія, яка, зрештою, мала на меті об’єднати збройні сили двох країн та об’єднати економіку та валюти. Гамбія вийшла з конфедерації в 1989 році.

У липні 1994 р. Тимчасова Рада збройних сил (AFPRC) захопила владу внаслідок військового перевороту, депонуючи уряд сера Дауди Джавари. Глава держави став головою AFPRC лейтенантом Yahya AJJ Jammeh.

AFPRC оголосила план переходу до повернення до демократичного цивільного уряду. Тимчасова незалежна виборча комісія (PIEC) була створена в 1996 році для проведення національних виборів. ДВК була перетворена на Незалежну виборчу комісію (НВК) у 1997 році і стала відповідальною за реєстрацію виборців та проведення виборів та референдумів. Наприкінці 2001 року та на початку 2002 року Гамбія завершила повний цикл президентських, законодавчих та місцевих виборів, які іноземні спостерігачі визнали вільними, чесними та прозорими, хоча і з деякими недоліками. Президент Яхья Джамме, який був переобраний, знову склав присягу на посаді 21 грудня 2001 року. APRC зберігав свою сильну більшість у Національних зборах, особливо після того, як основна опозиційна Об'єднана демократична партія (УДП) бойкотувала законодавчі вибори.


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.