Сьогодні о 11:00
онлайн-конференція:
«
Роль закладів освіти у формуванні нульової терпимості до корупції та вихованні доброчесності в Україні
»
Взяти участь Всі події

Додатковий матеріал до уроку: Єгипет

Всесвітня історія

Для кого: Дорослі

03.07.2021

59

0

0

Опис документу:
Додатковий матеріал для поглибленого вивчення учнями географії та історії, в якому представлено коротку загальну характеристику країни та ключові події в її розвитку. Матеріал представлено у зручному форматі docx* який можна доповнити власними тезами та підлаштувати у зручний для кожного формат.Джерело: Https://www.sheppardsoftware.com/
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Єгипет

А рабська Республіка Єгипет, широко відома як Єгипет - це республіка, розташована переважно в Північно-Східній Африці.

 

На площі близько 1020 000 км² Єгипет включає Синайський півострів (вважається частиною Південно-Західної Азії), тоді як більша частина країни розташована в Північній Африці. Він розділяє сухопутні кордони з Лівією на заході, Суданом на півдні та Ізраїлем на північному сході. На півночі та сході межує з Середземним та Червоним морями відповідно.

Переважна більшість населення Єгипту мешкає на берегах річки Ніл (близько 40 000 км²). Великі площі суші є частиною пустелі Сахара і мало заселені.

Єгипет славиться своєю давньою цивілізацією та одними з найбільш приголомшливих стародавніх пам’яток у світі, включаючи піраміди Гізи, храм Карнак та Долину царів; південне місто Луксор містить особливо велику кількість старовинних артефактів. Сьогодні Єгипет широко розглядається як головний політичний та культурний центр арабських та близькосхідних регіонів.

Мир, арабська та офіційна назва Єгипту, має семітське походження і, можливо, означає "країна" або "держава". Назва Єгипет походить від латинського слова Aegyptus, що походить від давньогрецького слова Αίγυπτος "aiguptos", що, в свою чергу, походить від давньоєгипетської фрази "Hut ka Ptah", назви храму бога Птаха в Мемфісі. Детальніше див. У статті Копт.

Регулярність і багатство щорічної повені річки Ніл у поєднанні з напівізоляцією, що забезпечується пустелями на сході та заході, дозволили розвинути одну з найбільших цивілізацій світу. Об’єднане королівство було засновано приблизно в 3200 р. До н. Е. Королем Менесом, і ряд династій правили в Єгипті протягом наступних трьох тисячоліть. Остання рідна династія, відома як Тридцята династія, випала персам в 341 р. До н.


попередник Суецького каналу і з'єднав Червоне море з Середземним морем. Пізніше Єгипет знову випав грекам, римлянам, візантійцям та персам.

Саме араби-мусульмани впровадили іслам та арабську мову у VII столітті, раз і назавжди змінивши Єгипет на лінгвістично «арабську» націю. Мусульманські правителі, призначені Ісламським халіфатом, залишалися під контролем Єгипту протягом наступних шести століть. Місцева військова каста, мамлюки взяли під свій контроль близько 1250 року і продовжували керувати навіть після завоювання Єгипту турками-османами в 1517 році.

Після завершення Суецького каналу в 1869 р. Єгипет став важливим світовим транспортним вузлом; однак країна також сильно впала в борги. Нібито для захисту своїх інвестицій Британія захопила контроль над урядом Єгипту в 1882 році, але номінальна вірність Османській імперії тривала до 1914 року.

Частково незалежний від Великобританії в 1922 році, Єгипет набув повного суверенітету після Другої світової війни. Між 1924-1936 роками була нетривала спроба моделювати конституційний уряд Єгипту за європейським стилем правління; це було названо Єгипетським ліберальним експериментом. У 1952 р. Підтриманий народом військовий переворот змусив короля Фарука I, конституційного монарха, зректися престолу на підтримку свого сина короля Ахмеда Фуада II. Нарешті, Єгипетська республіка була проголошена 18 червня 1953 р. Генералом Мохамедом Нагібом першим президентом республіки. Після того як Нагіб подав у відставку в 1954 році, Гамаль Абдель Нассер, справжній архітектор Революції 1952 року, взяв владу на посаді президента і націоналізував Суецький канал, що призвело до Суецької кризи 1956 року. У період з 1958 по 1961 рік Єгипет та Сирія створили союз, відомий як Об'єднана Арабська Республіка.


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.