Додатковий матеріал до уроку "Цікаві факти про астероїди"

Природознавство

Для кого: 4 Клас

09.09.2020

401

13

0

Опис документу:
Додатковий матеріал до уроку природознавства за темою: "Склад Сонячної системи" • Серед мандрівників, що рухаються навколо Сонця є тіла, які називають астероїдами. Своїй назві вони зобов’язані тим, що при їх розгляді в телескоп вони сильно нагадують зірки. • У перекладі під словом астероїд розуміється значення «Зіркоподібні». Представляємо Вам цікаві факти про астероїди. джерело:https://sites.google.com/site/astronomia4655/metodiceskie-materialy
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Цікаві факти про астероїди

 • Серед мандрівників, що рухаються навколо Сонця є тіла, які називають астероїдами. Своїй назві вони зобов’язані тим, що при їх розгляді в телескоп вони сильно нагадують зірки.

 • У перекладі під словом астероїд розуміється значення «Зіркоподібні». Представляємо Вам цікаві факти про астероїди.

 • Найбільший з астероїдів носить назву Церера. Його діаметр становить близько 950 кілометрів. Згідно зі світовою класифікацією, Цереру можна віднести до карликових планет.

 • Розміри астероїдів невеликі, вони не мають кулясту форму, яка, як правило, утворюється через дії сил гравітації. Саме через це майже всі астероїди, як правило, витягнуті в форму гантелей, еліпсів або інших різних форм.

 • Склад майже всіх відомих астероїдів — металевий або кам’янистий. Перші більш важкі, тому з більшою ймовірністю проходять атмосферу нашої планети і приземляються.

 • Другі або згорають при вході в шари атмосфери, або вибухають у поверхні Землі. Більшість астероїдів не мають будь-якої будови, і вдають із себе купу щебеню.

 • Астероїд, який зміг увійти в Земну атмосферу, астрономи називають метеором, а якщо він падає на Землю, то метеоритом.
  Пояс астероїдів включає в себе величезну кількість небесних тіл, що якщо уявити їх як один об’єкт, то діаметр його буде близько 1500 кілометрів, це трохи менше половини 
  Місяця.

 • На відміну від інших небесних тіл, астероїди не отримують відразу імен. Це трапляється лише тоді, коли його орбіта обчислена. Тому досить часто відбувається так, що астероїд уже відкрито, але ще не названо.

 • Небезпеку для нашої планети несуть лише ті астероїди, діаметр яких перевищує 10 кілометрів. Всі вони відомі астрономам. В даний час астероїди рухаються по орбітах навколо сонця, які не перетинаються з орбітою Землі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.