Додатковий матеріал до теми " Різноманітність організмів: Тварини"

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Тваринний світ нашої планети дивовижний та різноманітний. Серед цього різноманіття є дивовижні істоти, брати наші менші, які своєю будовою найбільше схожі на нас, людей. Це, звичайно, мавпи. Багато видів мавп відомі через різноманітні відносини з людиною.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Цікаві факти про мавпу

1. Мавпи - чотирирукі ссавці, найбільш близькі до людини за будовою тіла і походженням. Є кілька сотень різних видів від маленьких капуцинів до величезних горил. Якщо вірити теорії еволюції, люди походять саме від мавп.
Встановлено, що мавпи можуть спілкуватися між собою. Видавані ними звуки означають щось конкретне. При цьому навчити мавп говорити не вдалося - голосовий апарат і мозкова діяльність у них влаштована інакше.

Однак мові жестів тварин все ж навчили. Так, відомий випадок, коли в одному зоопарку горилу навчили більше ніж 200 словами. Одна горила, вихована сім'єю зоопсихологов, навчилася висловлювати свої думки за допомогою більш ніж 300 жестів.

2. Мавпи часто відправлялися в космічну подорож. Всього в космос у різний час запускали 32 мавпи.

3. Мавпи - деякі з тварин, які бачать своє відображення в дзеркалі і розуміють, що це вони і є.

4. Середня тривалість життя мавп відрізняється в залежності від розмірів тварини – у найменших – ігрунок – не перевищує і 10 років, а ось у орангутангів становить 57-60 років.

5. Більшу частину свого вільного часу (одну п’яту всього дня ) мавпи приділяють догляду за зовнішністю один одного.

6. У Таїланді є щорічне свято "Мавпячий бенкет". У цей день викладається ціла купа фруктів і запускається порядку 600-1000 мавп. Мавп у Таїланді так люблять за те, що існує легенда про те, що вони колись допомогли впоратися з натиском ворогів.

7. Незважаючи на поширену думку про те, що мавпи дуже люблять банани, багато з них обходять солодкий фрукт стороною.

8. У звичайних мавп (капуцини, ігрунки і т.д.) є хвіст, а у людиноподібних мавп (шимпанзе, орангутанги, горили) хвіст відсутній.

9. Дякі види мавп мають настільки розвинений хвіст, що на самому його кінчику вони можуть витримати власну вагу.

10. Найбільшими представниками в світі мавп є горили, а найменшими – карликові ігрунки. Вага великих самців-горил досягає до 225 кг, а sгрунок – приблизно 148 гр.

11. Найменшим приматом на землі вважають карликову ігрунку. Її розмір вимірюють в межах 11-15 сантиметрів, не враховуючи хвоста, який може досягати 22 сантиметрів в довжину.

12. Мавпи завжди селяться групами, їм так простіше добувати собі їжу.

13. Самці деяких видів мавп, наприклад, шимпанзе можуть лисіти.

14. У деяких країнах готують страви з мавп, наприклад "Мавпячі мізки".

15. Мавпи ніколи не застуджуються

16. За зовнішнім виглядом мавпи легко визначити її настрій: усмішка або натяг верхньої губи є сигналом агресивності, так само як і смикання голови, і рух плечима.

17. Щоб попередити родичів про небезпеку, що насувається орангутанги видають дуже гучні звуки відрижки.

18. Горили дуже люблять спати в гніздах, особливо самки. Вони влаштовують собі на землі лежанку з м’якого листя і гілок дерев, які переплетені між собою.

19. Траурні капуцини вміють використовувати природні засоби від комарів та інших шкідливих комах. Вони знаходять у корі дерев безліч багатоніжок які виділяють природний фермент відлякування комах і просто натираються ним.

20. Людиноподібні мавпи можуть користуватися примітивними знаряддями праці, наприклад, щоб розколоти горіх, вони кладуть його на камінь, а зверху вдаряють іншим каменем.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.