Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Природотерапія для дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій
»
Взяти участь Всі події

Додатковий матеріал до теми Індія "Цікава Індія"

Географія

Для кого: 10 Клас

28.01.2022

69

2

0

Опис документу:

Індія одна із найекзотичніших країн сучасного світу. Здавна вона вабить туристів та шукачів пригод. Неймовірні звичаї та унікальна культура виділяє її серед інших країн Азії. Офіційна назва країни бере свій початок від назви річки Інд.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Цікава Індія

Індія одна із найекзотичніших країн сучасного світу. Здавна вона вабить туристів та шукачів пригод. Неймовірні звичаї та унікальна культура виділяє її серед інших країн Азії. Ми не могли оминути цю дивовижну країну і підготували для Вас 35 найцікавіших фактів.

Офіційна назва країни бере свій початок від назви річки Інд.
Індійський прапор складається з трьох горизонтальних смуг: світло-оранжевий — хоробрість і самопожертва, білий — миролюбство та зелений — родючість і життєдайність. На білій смузі зображено буддистський символ «Дхармачакра» або колесо закону.

Офіційною мовою є Гінді, та всього в Конституції вказано двадцять дві офіційні мови.
Приблизно 35% населення Індії живе за межею бідності. У восьми індійських штатах проживає більше бідняків ніж у 26 бідних африканських країнах. Проте понад мільйон індійців мають статків на більше мільйона доларів.

Згідно з індійським календарем, рік ділиться на 6 сезонів : весна, літо, мусони, осінь, переддень зими і зима.
В Такшіла понад 2700 років тому був заснований перший в світі Університет. В Індії виникли алгебра і тригонометрія. Індійський мудрець Аріабхата винайшов концепцію числа 0.
Шахи виникли в Індії, проте спочатку вони були далеко не такі як ми звикли їх бачити.

Всім відомо, що корови в Індії вважаються священними. Проте мало хто знає, що згідно із законодавством Західної Бенгалії, у кожної корови повинен бути документ з фотографією.

Індійська залізниця є найбільшим роботодавцем в Індії. Вона надає робочі місця близько мільйону чоловік.
В індії зареєстровано понад 150 тисяч поштових відділень — найбільше в світі. Однак часто листам потрібно два тижні, щоб подолати відстань 50 кілометрів.

В індії проживає більш як 300 тисяч релігійних і політичних біженців з Тибету, Афганістану, Бангладеш і Шрі-Ланки.
Вуса невіддільна частина індійського фольклору, вони асоціюються з честю й мужністю. Поліцейським в індійському штаті Андхра-Прадеш навіть доплачувати премії за наявність вусів.
Чотири релігії, які виникли в Індії (буддизм, індуїзм, сикхізм та джайнізм) проповідують чверть населення Землі.

Дім молитви Багаї в Індії одна з найбільш відвідуваних релігійних споруд у світі оскільки приймає понад 50 мільйонів паломників в рік.
Аюрведа — найбільш рання системою традиційної медицини, яка була заснована близько 500 до н.е. в Індії.
Йога виникла в Індії. Її практикують понад п'ять тисяч років.
Найбільше індійське релігійне свято Кумбха-Мела святкується лише раз на дванадцять років. 2001 року в святкуваннях взяли участь шістдесят мільйонів паломників це рекордний збір людей в світі.

В Індії зафіксований найнижчий показник споживання м'яса на одну людину в світі.

У Боллівуді (індійський аналог Голлівуду) знімається від вісімсот до тисячі фільмів щороку, цей показник у 2,5 рази більший ніж в Голлівуді.

Танці є неодмінною частиною релігійного життя в Індії. Без них не обходиться практично жодний обряд в храмах.
Індійські рупії заборонено вивозити громадянам інших країн.
Індія — лідер з вбивств, близько 30 тисяч на рік, тоді як в Україні близько 3 тисяч вбивств на рік.

Жестом «так» в Індії замість кивка головою є жест на зразок нашого «ай - яй - яй».
Серед чоловіків в Індії поширена тісна дружба. Тут часто можна побачити на вулиці чоловіків які обіймаються чи тримаються за руки, такі прояви дружби для індійців цілком прийнятні.

За дослідженням Інституту геології США до 1896 року Індія була монополістом по добуванню алмазів у світі. Саме з Індії привезли один з найзнаменитіших алмазів Кохінур — «Гора Світла», який вмонтували в британську королівську корону.

Рух тут лівосторонній, таке поняття як правила дорожнього руху звісно є, але їх практично не дотримуються. Індія за кількістю загиблих в ДТП часто займає перші місця в світі.

В деяких індійських сім'ях жінки ніколи не вимовляють ім'я чоловіка вголос, тому, що це на думку індійців неповага до нього. У звернені вживають такі слова як «привіт», «поглянь сюди» і так далі.
Не солодко живеться в Індії вдовам. Їм приписують погану карму. Часто вдову називають «та, яка з'їла власного чоловіка». Вдовам забороняється проходити поруч з нареченими і відвідувати певні заходи.
У середньовічній Індії було популярне публічне самоспалення вдови разом з тілом її чоловіка.

У віддалених сільських регіонах Індії забобонні люди організовують весілля з тваринами, щоб зняти родові прокляття.
Бавовняну тканину вперше в світі виткали в Індії. Слава індійської тканини швидко поширювалась світом і навіть Римські вельможі називали їх «тканим вітром».
Одноразовий посуд в Індії повністю екологічний. Стаканчики, в які розливають чай або каву на вулиці роблять з глини, а тарілки з пальмового листя.
Національним символом Індії є бенгальський тигр. Сьогодні на волі в джунглях їх живе не більше чотирьох тисяч. Найвідоміший тигр в Індії та світі — Чампавацька тигриця, яка вбила 436 осіб.
Мало хто знає, що в річці Ганг мешкають акули. Прісноводна гангська акула дуже небезпечна і може нападати навіть на людей.

https://www.factday.net/4-1-cikave-pro-indiyu.html4


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.