Додатковий матеріал до години спілкування на тему особистої гігієни для школярі «Як зберегти усмішку?»

Опис документу:
Виховувати вміння правильно доглядати за ротовою порожниною, дбайливо ставитися до збереження свого здоров'я. Пояснити значення зубів для людини, повторити правила чищення зубів, з'ясувати, що корисно, а що шкідливо для здоров'я зубів; знайомити учнів , з правилами гігієни порожнини рота

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Як зберегти усмішку?

У першу п'ятницю жовтня у світі відзначають День усмішки.

Людство завдячує цим святом американському художнику Харві Беллу. Він придумав для однієї страхової компанії США символ, який уособлював ідею цієї структури. Художник запропонував для візитної картки клієнтів жовтий усміхнений смайлик. Так, в 1963 році була закладена основа майбутнього свята. Вперше День усмішки відсвяткували у 1999 році. Усміхайтеся, навіть якщо вам сумно. Даруйте посмішки рідним, друзям, товаришам. Пам'ятайте, всього одна Ваша посмішка може зробити когось щасливим, підніме настрій на весь день, і навіть може змінити світ.

Прості правила допоможуть зберегти здоров’я ваших зубів та гарну усмішку. У МОЗ розповіли, скільки часу треба чистити зуби, як обрати "правильну" зубну пасту, чи треба користуватись ниткою і як часто слід міняти щітку.

Чистіть зуби не менше 2 хвилин двічі на день

Дослідження вказують, що тривалість чищення зубів має складати не менше 2 хвилин. Від тривалості залежить ефективність очищення ротової порожнини, що зменшує ризик виникнення карієсу та хвороб ясен.

Звертайте увагу на техніку чищення

Найбільш ефективним методом чищення зубів визнано техніку Басса. Рекомендації, згідно з цією технікою, наступні: розміщуйте щітку під кутом 45 градусів стосовно поверхні зубів. Робіть плавні «вимітаючі» рухи від передніх до задніх зубів. Жувальну поверхню зубів необхідно чистити круговими рухами. Не забувайте очищувати язик.

Використовуйте зубну пасту з правильною концентрацією фтору

Вміст фтору завжди має бути вказано на упаковці. Дорослим рекомендовано використовувати зубну пасту, що містить щонайменше 1350 ppm фториду. Якщо ви маєте підвищину чутливість зубів, не рекомендується використовувати зубні пасти, що містять фтор.
Для дітей є спеціальні дитячі пасти, проте не завжди необхідно використовувати саме їх. Діти будь-якого віку можуть користуватись сімейною пастою, якщо вона містить 1350-1500 ppm фториду. Кількість зубної пасти на щітці для дітей має бути розміром з горошинку. 

Використовуйте зубну нитку

Вона допоможе очистити важкодоступні ділянки ротової порожнини. Власне, зубна нитка потрібна не лише для того, щоб видаляти рештки їжі. Регулярне використання нитки зменшує ризик виникнення захворювань ясен та карієсу.

Змінюйте зубну щітку раз на 3 місяці

За цей час щітка зношується, втрачається пружність щетинок, тому зменшується ефективність очищення. Крім того, з часом на щітці накопичуються бактерії, що надалі можуть спричинити запалення ротової порожнини.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн