Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Природотерапія для дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій
»
Взяти участь Всі події

Додатковий матеріал "Цікаво про погоду і її рекорди"

Географія

Для кого: 6 Клас

16.01.2022

91

2

0

Опис документу:

Погода — одна з найпопулярніших тем в будь-яких розмовах. Ми любимо поговорити про неї не менше, ніж розповісти новини з власного життя або обговорити знайомих. З цього приводу іронізує навіть народна мудрість. Вона стверджує: якщо б погода взагалі не змінювалася, дев'ять чоловік із десяти не змогли б підібрати тему для розмови.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Цікаво про погоду і її рекорди

Погода — одна з найпопулярніших тем в будь-яких розмовах. Ми любимо поговорити про неї не менше, ніж розповісти новини з власного життя або обговорити знайомих. З цього приводу іронізує навіть народна мудрість. Вона стверджує: якщо б погода взагалі не змінювалася, дев'ять чоловік із десяти не змогли б підібрати тему для розмови. Погоду обговорюють усі жителі Землі, але мусульмани говорять про неї тільки хороше. Вони вважають, що лаяти її або скаржитися на неї грішно: адже це один з подарунків Аллаха.

Високі технології торкнулися навіть таких рядових предметів, як парасолька. Не так давно IT-умільці представили модель, яка може підключатися до Інтернету, дізнаватися прогноз по конкретному населеному пункту, а якщо очікується негода, попереджати про це власника. Коли намічається дощ, ручка парасольки світиться синім. Спочатку за допомогою парасольки захищалися від сонця. В якості захисту від дощу його вперше використав англієць Джонас Хенвей ще в 1750 році.

Поважають клієнтів агентства страхують їх не тільки від різного роду пригод, але і від поганої погоди. Якщо турист приїжджає в жарку країну, щоб вдосталь позасмагати на пляжі, але його плани псують дощі, він отримує щедру фінансову компенсацію.

Слово «метеорологія» безпосередньо пов'язане з «метеором». Сьогодні ми сприймаємо метеори та метеорити виключно як небесні тіла. А в недалекому минулому, якихось сто з невеликим років тому, метеором називалося будь-яке цікаве природне явище.

Веселка, туман, сильний вітер, проливний дощ – все це наші предки вважали «метеорами». Дощ може бути на вагу золота. Принаймні, для населення Ботсвани, грошова одиниця якої — пулу – означає «дощ». Цим же словом місцеві жителі вітають один одного, тобто бажають собі не здоров'я, як ми, а дощу. Логічно, якщо врахувати, що в Ботсвані жаркий і посушливий клімат.Жителі Уганди не бояться грому, адже гроза приходить сюди десь 250 днів в році. Уганда – найбільш грозове місце на Землі. В цілому на планеті, за підрахунками вчених, відбувається 760 гроз щогодини.

Дощ, виявляється, теж «любить» певні місця на Землі. Приміром, саме дощове місце - один з островів на Гаваях, де на горі Уаі-аль-аль року 350 дощових днів, під час рясних злив тут випадає в середньому більше 10 м опадів.

Поряд з гавайським островом, виділяють рекордсменів за посухи, найсухіше місце — аж ніяк не пустеля Сахара, а область в Антарктиді, яка так і названа – Сухі долини. Ці місця практично повністю вільні від льоду і снігу, пояснюється це тим, що волога випаровується під дією найпотужніших вітрів, швидкість яких досягає 320 км/год. Дивно, що в районах цієї області дощів не було цілих два мільйони років.

Цікавим фактом про погоду є те, що в пустелі Сахара, виявляється, буває сніг! Останній снігопад зареєстрували там 18 лютого 1979 року.

В Каліфорнії 50 років тому був зафіксований найсильніший снігопад, тоді на одному з популярних гірськолижних курортів випало 5 м снігу за 6 днів безперервного снігопаду.

Метеодані, що стосуються моніторингу опадів в Лондоні, підтверджують, що по четвергах там чомусь випадає більше опадів.

У північно-східній частині США в 1816 р. сніг і морози тривали протягом усіх 12 місяців. Такі ж погодні умови спостерігалися в Італії, Іспанії та Франції. 1816 рік був названий в Європі і США «роком, позбавленим літа».

Перед дощем квіти акації і жимолості виділяють більше нектару, тому навколо них крутиться більше бджіл. З цього посиленому дзижчання комах можна передбачити наближення дощу. У погожі дні квітки виділяють мало нектару.

Поважною причиною для неявки на роботу в Португалії вважається погана погода.

В атмосфері Землі в будь-який сезон відбувається понад 1800 гроз. Щомиті в землю потрапляє близько 100 блискавок.

Перший телевізійний прогноз погоди був показаний 11 листопада 1936 року в Англії.

Фраза «після дощику в четвер» пішла з-за недовіри до слов'янського бога грому і блискавок – Перуну, вшановувати якого потрібно було в четвер. Благання про дощ часто не давали результату, тому це вираз стало тотожним нездійсненним очікуванням.

Найбільша градина з числа офіційно зафіксованих, була знайдена в місті Коффейвилль в американському штаті Канзас. Вона важила близько 700 грамів.

http://uanews.kharkiv.ua/society/2015/07/19/95708.html

3


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.