Додаткові завдання №7 до Урок 34. У КОЖНОМУ КУТОЧКУ СВІТУ СВОЇ ТРАДИЦІЇ І ЗВИЧАЇ

Опис документу:
Урок 34. У КОЖНОМУ КУТОЧКУ СВІТУ СВОЇ ТРАДИЦІЇ І ЗВИЧАЇ Мета: продовжити ознайомлення учнів з різноманітністю культур і звичаїв народів; вчити доводити необхідність толерантного ставлення до різноманітності культур, звичаїв народів; виховувати повагу до національних традицій, звичаїв та обрядів ін¬ших народів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Подорож до Індії

1. Актуалізація опорних знань

— Яка найвища точка нашої планети? (Гора Еверест, або Джомолунгма — 8848 м)

— Далеко, далеко, за морями і лісами, за річками і пустелями у Гімалаях стоїть висока гора, ім’я якій Еверест, це найвища точка нашої планети.

Уявіть, що ви піднялися на цю гору — і під вами далеко-далеко, внизу роз­кинулася прекрасна казкова країна Індія, що посідає друге місце у світі за кількістю населення (1,2 млрд. чоловік) та сьогодні дивує туристів своєю особливою культурою.

2. Повідомлення вчителя

Індія — батьківщина однієї з найпоширеніших світових релігій — буд­дизму, якого дотримують багато корінних жителів. Вегетаріанство (відмова від споживання м’яса і риби) також має індійські корені. З одного боку, це можна пояснити кліматичними умовами (у спекотному кліматі м’ясо і риба швидко псуються). З іншої — споживання м’яса найсуворіше заборонене релі­гійними законами і древніми звичаями. Корови взагалі є священними твари­нами і вільно розгулюють жвавими вулицями індійських міст.

Із-за сприятливого клімату Індія відрізняється великою різноманітністю рослинного і тваринного світу. Тут мешкають величезна кількість різних видів тварин, комах, росте безліч видів рослин. В Індії створені 83 національних парки, заповідники, тигрові заповідники, 200 зоопарків.

У минулому слон був символом влади і величі правителів країни — махара­джей, а зараз він працелюбний помічник селян. Ця тварина є героєм багатьох індуїстських і буддійських притч і легенд. Найкращий комплімент для індій­ської дівчини — це сказати, що у неї хода, як у слона.

Індійський одяг знаменитий своєю колірною насиченістю і, якщо можна так сказати про одяг, добротою. Одяг для жінок, такий, наприклад, як сарі, підкреслює в них жіночність, а чоловічий — комфортний і зручний в умовах спекотного клімату. Індійські наряди так само різноманітні, як і вся індійська культура.

В Індії чоловіки носять тюрбани. Це довгий шматок тканини, зазвичай 5 м завдовжки, який обертають безліч разів навколо голови. Тюрбан спочатку призначався для збереження голови від спеки і сонця. Щоб упоратися із жар­кими кліматичними умовами пустелі, цей довгий шматок тканини замочували у воді на ніч, а вранці зав’язували навколо голови. Безліч шарів тюрбана збері­гають вологу протягом усього дня і так рятують від спеки.

Сарі — це прямокутний шматок тканини, як правило, від 5 до 9 м за­вдовжки, витканий з ніжної бавовни або шовку. Однотонне або з квітковими візерунками воно може бути як повсякденним, так і святковим, розшитим зо­лотими нитками і блискітками. Безперечним є одне — традиція носіння сарі, що існує тисячі років і не зникне ніколи.

Заклинач змій — одна з прадавніх професій в Індії. Мистецтво закли­нання змій зародилося в Єгипті. Популярність професії заклинача змій зросла у ХХ віці і широко використовувалася для залучення туристів до Індії.

Ще одне диво, батьківщина якого теж, тут в Індії. Ви знаєте, хто такі йоги?

Це люди, що присвятили своє життя вдосконаленню тіла і духу. Говорять, є безліч підтверджень, що досвідчений йог може не лише ходити босоніж по га­рячому вугіллю або гострих цвяхах, але навіть літати.

А хто з дітей не знайомий з головним персонажем мультфільму «Мауглі»? Адже описана Р. Кіплінгом історія має реальні корені. Подібні випадки, коли дикі тварини виховували людську дитину, відбувалися в реальному житті.

3. Робота над загадками

— Які тварини мешкають в Індії? Відгадайте!

  • Здивувалась дітвора:

«Це тварина чи гора?

Як же їсть він, як він п’є?»

А для цього хобот є! (Слон)

  • Любі дітки, подивіться

На велику хижу кицю —

В плямах, смужечках строкатих

Йде саваною гуляти.

Зуби, кігті — як ножі!

Звірі, хто-куди біжіть,

Зараз буде не до ігр,

Бо полює лютий... (тигр).

  • Як на гойдалках на вітках

Вони плигають у клітках.

Граються, кривляються,

Разом забавляються.

А веселі ці малята —

Пустотливі... (мавпенята).

  • В джунглях кожен звір боїться

Цю велику хижу кицю —

Чорна і швидка, як вітер.

Стережись її зустріти,

Бо не знає про манери

Небезпечний звір — ... (пантера).

4. Вправа «Мікрофон»

  • Якби я був(ла) найкращим екскурсоводом в Індії, то...

5. Гра «П’ять речень»

Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»