Додаткові завдання №6 до Урок 34. У КОЖНОМУ КУТОЧКУ СВІТУ СВОЇ ТРАДИЦІЇ І ЗВИЧАЇ

Опис документу:
Урок 34. У КОЖНОМУ КУТОЧКУ СВІТУ СВОЇ ТРАДИЦІЇ І ЗВИЧАЇ Мета: продовжити ознайомлення учнів з різноманітністю культур і звичаїв народів; вчити доводити необхідність толерантного ставлення до різноманітності культур, звичаїв народів; виховувати повагу до національних традицій, звичаїв та обрядів ін¬ших народів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Подорож до Китаю

1. Гра «Відгадай»

Це стародавня цивілізація Східної Азії, яка увібрала у себе значну кіль­кість держав та культур упродовж 6 тисяч років. Батьківщина багатьох тех­нічних винаходів, які змінили долю людства (папір, компас, порох, друкар­ство).

Омивається морями тихого океану (на сході і півдні). Межує з Монголією, Росією, Казахстаном, Киргизстаном, Таджикистаном, Афганістаном, Індією, Непалом, М’янмою, В’єтнамом, Бутаном, Лаосом.

Населення країни становить понад 1,8 млрд чоловік (це майже п’ята ча­стина всього населення Землі).

Система письма — ієрогліфіка, що нараховує понад 50 тис. знаків!

Це — ... (Китай).

2. Повідомлення вчителя

— Багато вчених вважають, що китайська цивілізація — найстаріша у світі. І небезпідставно! Тут є культурні пам’ятники, які датуються 6 ст. до н. е.

Саме тут у 1300 р. винайшли туалетний папір. Проте спочатку користува­тися ним було дозволено тільки членам імператорської сім’ї. Китай є батьків­щиною не лише туалетного паперу, але й багатьох сортів фруктів і квітів, які на сьогодні поширені у всьому світі. Так само часто, як у нас, домашніми ви­хованцями є коти і собаки, а ще в Китаї цю роль виконують цвіркуни. Діти на­віть улаштовують бої за участю цих комах.

Велика Китайська стіна — це надзвичайно протяжна кріпосна стіна, ви­кладена з каміння та глини. Історики стверджують, що одночасно на будівни­цтво Великої стіни було зайнято близько мільйона людей. Стіна проходить го­ловним чином за гористих місцях, повторюючи вигини рельєфу, звиваючись серед лісів, спускаючись у долини, перетинаючи степ і пустелі.

Розповідаючи цікаві факти про Китай, не можна не відзначити, що най­більш популярним хобі серед китайців є філателія (колекціонування по­штових марок).

Траурним тут уважають білий колір, а не чорний, як в усіх європейських країнах. Похвали Китай гідний і за винахід морозива, рецепт якого потрапив до Європи за допомогою Марко Поло. Почіпні мости, як і багато іншого, вклю­чаючи компас, друкарство і порох, теж прийшли з цієї азіатської країни. Правда, тут вони з’явилися ще в 25 р. до н. е., а в Європі — через 1800 років. Символ благополуччя й удачі в цій країні — кажан. І, звісно ж, не можна не згадати про найважливіше свято, яким тут є китайський Новий рік.

3. Фізкультхвилинка

Раз — всі встали,

Два — підняли руки вгору, похитали,

Три — прогнулись, на чотири —

Всім ласкаво усміхнулись.

П’ять — притупнули ногою.

Шість — тепер іще другою.

Сім — за спинку руки склали,

Нахилились — знову встали.

Вісім раз отак зроби,

На дев’ятий — рівний ти,

Ну, а десять — вже сідайте.

4. Вправа «Мікрофон»

  • Якби я був(ла) найкращим екскурсоводом у Китаї, то...

5. Гра «П’ять речень»

Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розроблення і використання цифрового освітнього контенту в освітньому процесі Нової української школи »
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.