Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Подорож до Китаю
1. Гра «Відгадай»
Це стародавня цивілізація Східної Азії, яка увібрала у себе значну кількість держав та культур упродовж 6 тисяч років. Батьківщина багатьох технічних винаходів, які змінили долю людства (папір, компас, порох, друкарство).
Омивається морями тихого океану (на сході і півдні). Межує з Монголією, Росією, Казахстаном, Киргизстаном, Таджикистаном, Афганістаном, Індією, Непалом, М’янмою, В’єтнамом, Бутаном, Лаосом.
Населення країни становить понад 1,8 млрд чоловік (це майже п’ята частина всього населення Землі).
Система письма — ієрогліфіка, що нараховує понад 50 тис. знаків!
Це — ... (Китай).
2. Повідомлення вчителя
— Багато вчених вважають, що китайська цивілізація — найстаріша у світі. І небезпідставно! Тут є культурні пам’ятники, які датуються 6 ст. до н. е.
Саме тут у 1300 р. винайшли туалетний папір. Проте спочатку користуватися ним було дозволено тільки членам імператорської сім’ї. Китай є батьківщиною не лише туалетного паперу, але й багатьох сортів фруктів і квітів, які на сьогодні поширені у всьому світі. Так само часто, як у нас, домашніми вихованцями є коти і собаки, а ще в Китаї цю роль виконують цвіркуни. Діти навіть улаштовують бої за участю цих комах.
Велика Китайська стіна — це надзвичайно протяжна кріпосна стіна, викладена з каміння та глини. Історики стверджують, що одночасно на будівництво Великої стіни було зайнято близько мільйона людей. Стіна проходить головним чином за гористих місцях, повторюючи вигини рельєфу, звиваючись серед лісів, спускаючись у долини, перетинаючи степ і пустелі.
Розповідаючи цікаві факти про Китай, не можна не відзначити, що найбільш популярним хобі серед китайців є філателія (колекціонування поштових марок).
Траурним тут уважають білий колір, а не чорний, як в усіх європейських країнах. Похвали Китай гідний і за винахід морозива, рецепт якого потрапив до Європи за допомогою Марко Поло. Почіпні мости, як і багато іншого, включаючи компас, друкарство і порох, теж прийшли з цієї азіатської країни. Правда, тут вони з’явилися ще в 25 р. до н. е., а в Європі — через 1800 років. Символ благополуччя й удачі в цій країні — кажан. І, звісно ж, не можна не згадати про найважливіше свято, яким тут є китайський Новий рік.
3. Фізкультхвилинка
Раз — всі встали,
Два — підняли руки вгору, похитали,
Три — прогнулись, на чотири —
Всім ласкаво усміхнулись.
П’ять — притупнули ногою.
Шість — тепер іще другою.
Сім — за спинку руки склали,
Нахилились — знову встали.
Вісім раз отак зроби,
На дев’ятий — рівний ти,
Ну, а десять — вже сідайте.
4. Вправа «Мікрофон»
Якби я був(ла) найкращим екскурсоводом у Китаї, то...
5. Гра «П’ять речень»
Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»