Додаткові завдання №3 до Урок 6. КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. «ЛЕБІДЬ-ГОЙДАЛКА»

Опис документу:
Урок 6. КОНСТРУЮВАННЯ РУХОМИХ МОДЕЛЕЙ З КАРТОНУ ТА ПАПЕРУ. «ЛЕБІДЬ-ГОЙДАЛКА» Мета: продовжити роботу з удосконалення вмінь і навичок виготовлення рухомих виробів з картону; розвивати фантазію, творчі здібності, охайність та наполегливість; виховувати повагу до народних звичаїв, працелюбність.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Цікаво знати!

Лебідь... Назва цього птаха означає «білий», що відповідає його символіці, як білого денного світла (сонячний птах). У багатьох народів лебідь — Божественний птах, символ богів; цнотливості та незаплямованої білизни; повноти задоволення бажань; відродження; самотності; смерті; краси, вірного кохання; вродливої дівчини; щасливого дитинства.

Порівняймо священне ставлення до лебедів у деяких народів. Лебідь у давніх русів — символ вірності, любові до рідної землі.

Символіка лебедя досить складна. Червоний лебідь у світовій міфології символізував сонце, чорний — злі сили. Проте найпоширенішим є образ білосніжного (білого) лебедя. За міфами, на нього перетворювався Зевс, син Аполлона Кікн (уміщений потім, за міфами, у сузір’я Лебедя). Сам Аполлон їздив на колісниці, запряженій лебедями. Один із найголовніших божеств староіндійців Варуна (бог космічних вод, справедливості) також ставав лебедем. Подібні метаморфози характерні для Лха — близнят-богів (ведійська міфологія), Омі — (евенкійська). Євреї вважали лебедя «нечистим» птахом. Священним птахом-тотемом був він і в бурятів, якутів. Один із найголовніших язичницьких богів Білобог, за повір’ями, міг перевтілюватися на білого лебедя, тому волхви під страхом смертної кари забороняли полювання на нього. Лебеді завжди були в упряжці Купайла.

Лебідь у давніх русів символ вірності, любові до рідної землі. У стародавньому слов’янському фольклорі існують прекрасні образи дів-лебедів. Поширеними мотивами було перетворення лебідки-королівни на дівчину-красуню і навпаки.

Давньоруський переказ знає могутню Білу лебідь, яка володіла живою водою, молодильними яблуками. Праукраїнська легенда про заснування Києва, окрім Кия, Щека та Хорива, називає ще й сестру їхню, Либідь.

Германці вірили, що сонце може перетворюватися на прекрасну Богиню — білосніжного лебедя. Так виникло уявлення про Лебедину діву як дочку і супутницю Сонця. У греків білі лебедині крила мала Богиня Вранішньої зорі Еос.

Лебедині метаморфози відомі також у слов’янських казках, наприклад, «Царівна Лебідь». Оскільки лебідь символ Сонця, його казкова «біографія» пов’язана зі скиненням пір’я і перетворенням на діву, викраденням юним героєм «лебединої сорочки» і поверненням її через випадкове порушення ним визначеного табу. Казку також має символіку зміни літа і зими, де лебідь наділений здатністю вмирати і відроджуватися. Красу цього птаха широко використовують у фольклорі, особливо в описах жіночої та дівочої краси. Біла лебідка завжди символізує відродження, чистоту, мудрість, ясновидіння, досконалість, але і смерть.

Цікаво, що лебідь символізував і козака, чоловіка взагалі («Де йшла дівка за яриною, де ярина лелії, за нею іде козаченько, як лебідь біліє»).

Досить часто лебідь символізує душу, яка літає по небу в образі цього благородного білого птаха. Відомий вислів «лебедина пісня» означає останній вияв таланту чи героїчний учинок у кінці життя. Він ґрунтується на уявленні про те, що лебідь перед смертю злітає високо в небо, ніби лине до сонця, і співає останню пісню, схожу на срібний мелодійний дзвін. Пара лебедів зберігає подружню вірність усе життя. А втративши свою пару, лебідь, проспівавши прощальну пісню, каменем падає на землю, розбиваючись насмерть. «Лебедина вірність» стала зразком любові та відданості закоханих, породила безліч поетичних, музичних та інших мистецьких творів, а сам вислів став крилатим.

Білому лебедю (символу сонячного дня) у казках протиставляється чорний лебідь (символ чорної ночі). Відомий також мотив перетворення білих лебедів на сірих гусей символ невиправданих сподівань, несправжності, брехні.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00