Додаткові завдання №2 до Урок 13. ОРИГАМІ. СТВОРЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. «ХИЖИЙ ПТАХ»

Опис документу:
Урок 13. ОРИГАМІ. СТВОРЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. «ХИЖИЙ ПТАХ» Мета: удосконалювати навички роботи в техніці оригамі; навчати виготовляти фігуру пташки; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; виховувати охайність, працьовитість, любов до навколишнього середовища.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Як до нашої криниці

Прелетіла диво-птиця.

Довгі ноги, довгий дзьобик,

Біла шия, чорний хвостик.

Легко достає вона

Прохолодну воду з дна. (Лелека)

Цікаво знати!

Білі лелеки — великі птахи. Вони охоче селяться в населених пунктах. Трапляються навіть у великих містах. Але знаходять гнізда лелек і далеко від людського житла — в заплавах рік, на узліссях, уздовж доріг. Поміж болота можна іноді побачити гніздо навіть на невисокому пеньку.

Ареал білого лелеки — Європа (від Іспанії до Росії), Північна

Африка та Азія (від Туреччини до Кавказу). В Україні мешкає гніздовий, перелітний вид, є окремі випадки зимівлі. Гніздиться майже на всій території, крім високогір’я Карпат, крайніх південно-східних районів і Криму; у періоди міграцій може траплятися скрізь.

Оселяється білий лелека у відкритому ландшафтi з придатними кормовими угіддями луками, болотами, пасовищами. Полюбляє зволожені ділянки з невисокою трав’яною рослинністю, на яких є групи старих розлогих дерев, особливо якщо луки періодично затоплюються, а трава регулярно викошується. Розорювання заплави значно погіршує кормові угіддя, білий лелека уникає високої рослинності.

Давній зв’язок лелеки з людиною відображено у народній творчості, у численних географічних топонімах, прізвищах, на гербах та емблемах багатьох країн світу. Так, в Україні є прізвища Чорногуз і Лелеченко; річки та струмки Бузьків Яр, Гайстрова Струга, Лелечий потік, Лелечиха, Чорногузка; села Боцянівка, Лелеківка, Чорногузи. У Німеччині, Австрії, Італії, на заході Франції є чимало поселень та вулиць у містах, що мають «лелечі» назви. В Італії та Ельзасі це все, що залишилося від самих птахів. Численні назви ресторанів, кав’ярень, клубів («Лелечий клуб» у Нью-Йорку) пов’язані з чорногузом.

У Європі лелека на емблемах зустрічався ще в епоху Меровінгів. У християнстві він символізує чистоту, благочестя, воскресіння. Уважається також очисником від скверни, охоронцем домашнього вогнища.

У західній культурі лелека «приносив» дітей, тому він символізує народження.

Лелека є улюбленим, але неофіційним символом Ельзаса, зокрема Страсбурга.

Поважають птаха й у Польщі. Його обрали національним символом Expo 2000 у Гановері.

Лелека — національний птах Білорусі.

У Молдові лелека символізує виноградарство і виноробство. Часто можна побачити його зображеним із ґроном винограду в дзьобі. В Україні лелеку вважають вісником весни. Приліт птахів навесні люди відмічали здавна. Зникнення птахів восени і повернення навесні здавалося дивним. Давні слов’яни вважали, що птахи на зиму летять у вирій. В українській мові збереглося це слово «вирій» — рай давніх слов’ян. Повертання птахів навесні пов’язували зі звісткою богів, пізніше було прив’язане до християнських весняних свят.

В Україні існує безліч прикмет про погоду, пов’язаних із білим лелекою. Він приносить тепло і забирає його назад у вирій.

  • Рано прилетів буде тепле літо.

  • Лелека починає непокоїтися на погану погоду.

  • Активно тріщить увечері дзьобом завтра буде сонячний день.

  • Стоїть на одній нозі на похолодання.

  • Якщо не відлітає далеко від гнізда, а тримається поблизу,— на негоду.

  • Коли птах погожого дня тримається сухого місця, то й наступний буде сонячним.

  • Перед тим, як здійметься вітер, лелеки тривалий час кружляють навколо своїх гнізд.

Існують також і землеробські прикмети, пов’язані з лелеками.

Наприклад: заклекотали лелеки в гнізді час садити цибулю.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Малюк у світі економіки та фінансів»
Часнікова Олена Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.