Додаткові завдання до Урок 30. УКРАЇНА І СВІТ

Опис документу:
Урок 30. УКРАЇНА І СВІТ Мета: розширити уявлення учнів про Україну як одну із країн на карті світу, суверенну державу, про країни-сусіди; розвивати мислення, мовлення; виховувати любов до рідної землі, національну свідомість.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Планета Земля — наш спільний дім

1. Повідомлення вчителя з елементами бесіди

— Скажіть, будь ласка, діти, що таке дім? (Відповіді учнів.) Звісно, це при­міщення, в якому проживають люди, це ще може бути приміщення для розмі­щення різних установ, офісів. Кожний із вас живе в своєму будинку, в своєму рідному місті. Ви живете разом із батьками, іншими родичами. Але у всіх людей є спільний дім — планета Земля.

А як ви розумієте слово спільний? (Відповіді учнів.) Так, спільний — це такий, який належить багатьом, усім, стосується всіх. А тепер погляньмо на малюнки. (Учитель вивішує малюнки звичайної хати, багатоповерхового будинку, будинку державної установи.) Ось (показує хату) — дім однієї ро­дини, де спільно проживають батьки, діти, дідусь і бабуся та інші, ведуть своє спільне господарство. А тепер подивіться на цей малюнок — це багато­квартирне житло, спільний дім, де проживає багато родин, вони живуть хоч кожен у своїй квартирі, але у спільному домі і також мають спільне господар­ство: газ, воду, освітлення, опалення, двір і т. ін. А в цьому домі розміщені дер­жавні установи (малюнок). Це будівля банку. І ось погляньте на карту світу — це карта нашої планети Земля. У кожному її куточку живуть родини, батьки і діти, бабусі і дідусі у своїх власних будинках або в багатоповерхівках, у селі чи в місті, але всі ми живемо на одній планеті — планеті Земля, яка і є для всіх нас спільним домом. Отже, Земля — спільний дім для всіх людей.

2. Гра «Квітка»

Дітям роздають пелюстки квітки, вони записують слова побажання: якою вони хотіли би бачити свою Землю? А потім, зачитуючи, приклеюють пе­люстки навколо планети Земля.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»