• Всеосвіта
 • Бібліотека
 • Трудове навчання
 • Додаткові завдання до Урок 23. РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ВЛАСТИВОСТІ ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. АПЛІКАЦІЯ З ПІНОПЛАСТОВИХ КУЛЬОК «ЗИМА»

Додаткові завдання до Урок 23. РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ВЛАСТИВОСТІ ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. АПЛІКАЦІЯ З ПІНОПЛАСТОВИХ КУЛЬОК «ЗИМА»

Опис документу:
Урок 23. РОБОТА ІЗ СУЧАСНИМИ ШТУЧНИМИ МАТЕРІАЛАМИ. ВЛАСТИВОСТІ ШТУЧНИХ МАТЕРІАЛІВ. АПЛІКАЦІЯ З ПІНОПЛАСТОВИХ КУЛЬОК «ЗИМА» Мета: продовжити ознайомлення учнів із сучасними штучними матеріалами; ознайомити їх з пінопластом; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; виховувати охайність, працьовитість, любов до навколишнього середовища.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

КАЗКА ПРО МИХАЙЛИКА, СНІГОВУ БАБУ І ЧАРІВНИЙ ПОРТФЕЛИК

Жив-був собі хлопчик Михайлик. Коли виповнилося йому сім років, настав час іти до школи. І пішов Михайлик у перший клас.

Слід сказати, що він був лінивим, і тому навчатися йому не сподобалося. Без бажання ходив Михайлик до школи, з неохотою виконував домашні завдання. Тому й оцінки він отримував погані.

Одного зимового дня, в останній день канікул, випав густий, лапатий сніг. Вийшов хлопчик на подвір’я і зліпив Снігову Бабу. Походив навколо неї, помилувався своєю роботою, і коли вже збирався йти додому, вирішив її розваляти. Аж тут ця Снігова Баба і мовить до нього:

 • Не розвалюй мене, будь ласка, Михайлику! Я хочу довго простояти!

 • А мені що до того? — відказує хлопчик.

 • — Яка мені з того вигода?

 • Ну добре, я виконаю будь-яке твоє бажання.

 • Тоді я хочу ніколи не вчитиму уроків, не виконуватиму домашні завдання, а в школі отримуватиму завжди тільки дванадцять балів.

 • Добре, я виконаю твоє бажання, але за однієї умови.

 • Якої?

 • Один раз на рік ти повинен будеш сам вивчити будь-який урок і отримати за нього «12», інакше мої чари зникнуть.

 • Я згоден, але як же ти зробиш, щоб моє бажання здійснилося?

 • Для мене немає нічого простішого. Повертайся додому, Михайлику, знайдеш у себе в кімнаті Чарівний Портфелик. Ходи спокійно до школи, бо всі домашні завдання будуть у ньому зроблені, але не забувай один раз на рік підходити до мене і говорити, який урок ти вирішив вивчити самостійно, і того дня чари не діятимуть.

 • Не хвилюйся, не забуватиму,— відповів Михайлик, і з криком: «Ура-а-а!» побіг до хати.

І почалося в Михайлика солодке життя. Повернеться зі школи і весь день гуляє. Прийде до школи, відкриє Чарівний Портфелик, а в зошитах усі домашні завдання написані, тільки витягне з нього книжку, розгорне її — і вже знає напам’ять і вірш, і будь-який переказ. Почав учитися школярик на одні «12». А коли вже близько до кінця навчального року, дочекається, поки зададуть ви- вчити вірш невеличкий напам’ять, вивчить його, підійде до Снігової Баби, скаже, що завтра сам отримає «12», розкаже в школі вірш, і чари продовжуються ще на рік. А Баба, теж чарівна, стоїть у Михайлика у дворі цілий рік, не розстає, адже він виконує її умову. Отак і закінчив хлопчик і перший клас, і другий, і третій круглим відмінником. І так йому подобалося таке навчання, що словами не передати. Просто казка — нічого не вчиш, все знаєш.

І розлінився наш Михайлик узагалі, почав регулярно прогулювати школу. А навіщо туди ходити, якщо все одно отримає без проблем

«12». А як почав підходити до кінця четвертий клас, дочекався, коли задали вивчити вірш напам’ять (а було це у вівторок), підійшов до Снігової Баби, сказав, що на четвер вивчить вірш, і сам отримає «12», так, що чари йому будуть не потрібні. У середу, звісно, до школи не пішов, цілий день прогуляв, увечері вивчив вірш, і пішов зранку в четвер отримувати «12». Але не могли ж ці лінощі завжди даром минати Михайликові. Не був він учора в школі та не знав, що уроку читання не буде, адже вчителька захворіла. Більше нічого хлопчик не вчив, то про «12» не могло бути і мови, натомість двійок він цього дня отримав цілих три.

Чари зникли. Повернувся Михайлик додому, але Снігової Баби на тому місці, де вона простояла більше трьох років, вже не було. Але найгірше було те, що разом із чарами зникли абсолютно всі знання, починаючи з першого класу, адже за чотири роки цей лінивець вивчив лише чотири вірші, бо так було потрібно, а більше — нічого. Почав Михайлик скочуватися у навчанні до круглого двієчника, що навіть постало питання залишити його ще на рік у четвертому класі. Повернувся він додому, сів на лавочку та й заплакав. Аж тут він почув знайомий голос:

 • Що, ледарю, погано бути неуком?

Михайлик підвів голову і побачив на тому самому місці Снігову Бабу. Він схопився з лавочки, підбіг до Баби і заплакав:

 • Бабусю, рідненька, допоможи мені, будь ласка, як-небудь!

 • Ні-ні, я з ледащами не хочу справи мати.

 • Я обіцяю, тобі, Бабусенько, що більше ніколи не лінуватимуся, тільки зроби що-небудь!

 • Ти точно правду кажеш?

 • Так, так, обіцяю, я виправлюсь!

 • Ну, добре, вмовив, я допоможу тобі. Я повертаю тобі знання за чотири класи, але надалі щоб ніколи не лінувався і заробляв усе своєю працею, а не сподівався на допомогу когось, інакше не досягнеш нічого ані в навчанні, ані в житті.

 • Дякую, тобі, Бабусю, твоя наука не пройде для мене даром! Я все зрозумів, що ніхто за мене нічого не зробить, якщо я сам не забажаю цього.

 • Ну і добре, бажаю успіхів! — сказала Снігова Баба і зникла. А Михайлик відтоді підтягнув навчання, припинив лінуватися,

учив усе, знову став відмінником, але тепер — завдяки власним зусиллям, і закінчив школу із золотою медаллю.

Тут і казочці кінець, а хто зрозумів її мораль, той молодець!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Українська мова у професійній діяльності державних службовців. Публічна комунікація»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Схожі матеріали