Бібліотека

Додаткові завдання до Урок 12. ОРИГАМІ. СТВОРЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. «МЕТЕЛИК»

Опис документу:
Урок 12. ОРИГАМІ. СТВОРЕННЯ ОБ’ЄМНИХ ФІГУР ТЕХНІКОЮ ОРИГАМІ. «МЕТЕЛИК» Мета: продовжити вивчення основ техніки оригамі; закріпити вміння учнів складати папір та створювати композиції на аркуші; розвивати навички роботи з папером, дрібну моторику рук; виховувати позитивні емоції, почуття у процесі пізнавальної діяльності.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Цікаво знати!

— Розцяцьковані віночки на дверях, вікнах та столах давно вже стали звичними атрибутами передріздвяного періоду у всьому світі. Однак, виявляється, милувати око і додавати святкового настрою — це не основне призначення такого вінка. Це тепер їх роблять із усього, що трапиться попідруч. А традиційний різдвяний вінок — ялиновий, із чотирма встановленими на ньому свічками, що символізують чотири тижні до Різдва. У першу з чотирьох неділь адвенту (так називають період Різдвяного Посту католики і представники деяких протестантських течій; це час чекання й підготовки до Різдва) запалюють першу свічку, наступного

тижня другу і так далі.

Різдвяний вінок у різдвяну традицію ввів гамбургський лютеранський теолог Іоганн Генріх Віхерн (1808–1881), що започаткував у своєму рідному місті школу-притулок для сиріт. Він дуже любив своїх підопічних і хотів, щоб діти почувалися як у родині. Під час адвенту діти постійно запитували вихователя, коли ж настане Різдво. 1839 року у нього виникла ідея, як облаштувати світлицю, щоб можна було відлічувати дні до свята. Віхерн узяв старе дерев’яне колесо і прикрасив його двадцятьма малими червоними і чотирма великими білими свічками. Щоранку його підопічні збиралися навколо цього вінка, запалювали чергову свічку (червоні означали будні, а великі білі свічки неділі), молилися і співали пісні. Стіни світлиці пастор прикрасив хвоєю. Пізніше гілками сосни та ялини почали прикрашати й сам вінок.

Звичай виготовляти різдвяний вінок (нім. Adventkranz) швидко поширився Німеччиною — як поміж лютеран, так і католиків, а згодом — християнським світом. З часом замість двадцяти чотирьох свічок почали встановлювати чотири по одній на кожну неділю адвенту.

Коло із давніх-давен це символ Неба і Сонця, Нескінченності й Вічності, а отже і Бога, і того, що Бог вічний, що Він початок і кінець усього. Гілки сосни та ялини вічнозелених дерев, з яких плететься вінок,— символізують вічне життя, що його дарує Христос.

Свічки символізують Світло, яке Він несе у світ. Різдвяний вінок із чотирма свічками асоціюють із земною кулею і чотирма сторонами світу.

Католицькі різдвяні вінки часто прикрашають трьома фіолетовими й однією рожевою свічкою відповідно до літургійних кольорів богослужінь під час Різдвяного Посту.

Ми сьогодні виготовлятимемо різдвяний віночок у техніці модульного оригамі. Що таке оригамі?

 • Один із видів оригамі — це модульне оригамі.

Модульне оригамі це така техніка складання фігурок, за якої використовують не один, а відразу декілька паперових аркушів. Кожен окремий аркуш перетворюють на модуль, а вже із них формується фігура.

 • Виготовляємо композицію у такій послідовності.

 1. Візьміть папір двох кольорів.

 2. Виріжте десять квадратів кожного кольору розміром 10 10 см.

 3. Зігніть кожен квадратик по діагоналях.

 4. Зігніть двічі навпіл.

 5. У вас утворилося чотири лінії згину.

Відігніть кожну вершину квадратика до середини.

 1. Кожну заготовку зігніть навпіл.

 2. Відігніть догори за діагоналлю нижню праву вершину.

 3. Переверніть заготовку.

 4. Так само відігніть догори нижню ліву вершину.

 5. Зробіть 10 таких модулів одного та 10 — іншого кольору.

 6. З’єднайте всі модулі різних кольорів почергово. «Куточок» одного кольору вміщуйте в «кишеньку» іншого.

Модулі потрібно зафіксувати клеєм. 14. Прикрасьте віночок смужкою.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.