Тема заняття: "Доброта в кожній лапці."Мета: формувати доброзичливе та відповідальне ставлення та любов до тварин, розвивати уяву, мовлення, командну роботу. Закріпити знання про догляд за тваринами у цікавій ігровій формі. Хід заняття:Чарівний гість (Елемент сюрпризу)Вихователь приносить пошкоджену коробку та каже:«Діти, хтось залишив нам цю коробку. Давайте подивимося, що там!»Усередині м’яка іграшка собачки/котика та записка:«Мене звати Дружок. Я загубив своїх друзів. Допоможіть мені їх знайти і врятувати та стати щасливим!»Завдання 1. «Сліди та їхні господарі» Вихователь розкладає відбитки лап різних тварин (вирізані з картону або надруковані).Діти мають відгадати кому належить слід та правильно розкласти зображення тварин біля їхніх слідів.Завдання 2. «Голос тварини» Діти обирають із чарівної торбинки "чарівні жетони" (картки із зображеннями тварин).Кожен імітує голос своєї тваринки, а решта відгадує.Завдання 3.«Магічний рюкзак» Вихователь приносить рюкзак і каже:"Ой-ой! Наші тваринки загубили свої речі! Що їм потрібно?"У рюкзаку змішані предмети: іграшкова їжа, гребінець, мисочка, м'ячик, книжка, телефон тощо.Діти по черзі витягують предмет і вирішують, чи потрібен він тварині.Завдання 4.Бесіда «Як піклуватися про тварин?»Діти разом з вихователем складають список добрих вчинків для тварин (годувати, гратися, не кривдити, давати воду, прибирати після улюбленця).
Завдання 5.«Перетворися на тваринку» (психогімнастика, фізкультхвилинка)
Вихователь пропонує дітям уявити, що вони котики або собачки:
«Потягнемося, як котики...»
«Завиляємо хвостиком, як радісний песик...»
«Прислухаємося вушками, як уважні зайчики... а тепер стрибаємо»
Завдання 6.«Пухнасті перетворення» (Інтерактивний театр)
Вихователь пропонує перетворитися на тварин.
Роздає дітям вушка, хвостики, маски (можна зробити з картону).
Кожен "стає" своєю тваринкою, а вихователь питає:
Що ти їси?
Де ти живеш?
Як тебе звати?
Можна пограти сценку: наприклад, як усі тваринки зустрілися в лісі або на галявині.
Завдання 7. «Таємний малюнок»
Вихователь малює невидиму тваринку (малюнок свічкою на білому аркуші).
Діти розфарбовують зверху гуашшю або аквареллю, і «друг» з'являється!
Вихователь підсумовує: "Сьогодні ми стали справжніми рятівниками тваринок! Кожен з вас знайшов собі чотирилапого товариша ( малюнки дітей) Малята, ви молодці!"
Діти отримують паперову медаль у формі лапки або наліпку.
