Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Година спілкування на тему:
«Добре тим, хто вміє дружити»
Підготувала
вчитель початкових класів
Чернігівської загальноосвітньої
школи I-III ступенів №19
Цикал Ірена Юріївна
Тема. Добре тим, хто вміє дружити
Мета. Виховувати почуття справжньої дружби, колективізму, чесності, щирості у відносинах, відповідальності перед другом, уміння допомогти у важку хвилину. Довести до свідомості дітей, що у дружбі велика сила. Сприяти зміцненню класного колективу.
Обладнання: презентація, ватман, розрізані папірці з правилами, клей.
Хід уроку
І. Організаційна частина
Добрий день! В добрий час!
Рада, діти, бачить вас!
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався –
На перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
(Учитель вітає дітей із початком нового навчального року, висловлює
побажання здоров’я, успіхів у навчанні, гарного настрою.)
Хвилинка психологічного настрою
Вчитель:
Діти, утворіть три кола. Заплющіть очі. Тепер візьміться за руки, потримайтесь деякий час. Посміхніться один одному.
Давайте привітаємо один одного словами: «Привіт, привіт, тобі, мій друже! Я радий бачити тебе дуже.»
ІІ. Актуалізація опорних знань
Вчитель:
А давайте-но пограємо в гру «Поміняйтеся місцями ті, хто…» і дізнаємося чи добре ви відпочили. Всі пам’ятають правила? Я нагадаю, якщо ви робили те, про що було сказано, ви піднімаєтеся зі свого місця і сідаєте на інше. На своє місце сідати неможна. Отже, приготувалися! Почали!
Поміняйтеся місцями ті, хто…
…добре відпочив влітку.
…допомагав влітку своїм близьким.
…їздив на море.
…спілкувався з однокласниками протягом літа.
…із задоволенням йшов сьогодні до школи.
…скучив за товаришами.
…у кого в класі є друзі.
Продовжимо наш перший урок сидячі на тих місцях, де ви зупинилися.
Немало прикладів справжньої дружби ми зустрічаємо і в казках і в мультфільмах.
Учитель називає ім’я персонажів, а діти згадують і називають їх друзів.
(Слайд 2)
Крокодил Гена – Чебурашка,
Карлсон – Малюк,
Фіксики – Дім Дімич,
Михайло – Марія,
Вінні Пух – П’ятачок,
Лунтик – Кузя, Міла, Капа, Шеф, Бджолятко, Вупсель, Пупсель,
Шрек – Віслюк,
Леопольд – мишенята,
Карабас Барабас... (Слайд 3)
ІІІ. Мотивація і оголошення теми і мети уроку
Вчитель:
А як ви гадаєте, чому він сумний? (- Тому що нема в нього друзів)
А як ми можемо йому допомогти? (- Знайти друзів.)
Карабас Барабас не вірить, що ми зможемо йому допомогти знайти друзів. Він каже що ми ще сонні. І для того щоб ми краще зосередилися, він пропонує нам розшифрувати тему сьогоднішнього уроку.
Вправа «Дешифрувальник»
Для того, щоб ми з вами дізналися тему сьогоднішнього уроку нам необхідно розшифрувати дешифрувальник.
Увага на екран. (слайд 4)
Яке в нас вийшло перше слово? (-Добре.)
Друге? (- Тим.)
Далі… (- Хто.)
Далі… (- Уміє.)
І останнє слово. (- Дружити.)
Давайте усі разом скажемо тему яка у нас утворилася! (- Добре тим, хто уміє дружити.)
Молодці! Правильно ми впоралися з цим завданням!
Я помітила, що всі посміхнулися, усім стало приємно і тепло. І справді, щира посмішка, добре слово і краплиночка тепла мають велику силу – силу любові і добра.
Ну що, ми готові до пошуків друзів? (- Так.)
Вправа «Мозковий штурм»
Вчитель:
Ось ми всі кажемо нашому гостю, що друг повинен бути добрим. А наш гість не розуміє що таке добро? (- Добро – корисна справа, добрий учинок. (Слайд 5))
А Карабас Барабас не розуміє чим відрізняється «добро» від «доброти»?
(- Доброта – чуйне, доброзичливе ставлення до людей. (Слайд 6))
Доброта – це слово, яке зігріває, огортає теплом душу, робить
життя світлим і радісним.)
А хто ж такий друг? (- Друг – людина для якої роблять добро. (Слайд 7))
IV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
Моральні задачі.
Карабас Барабас просить допомогти йому розібратися з різними задачками. Він хоче зрозуміти як правильно треба вчиняти з друзями.
У класі хтось розмалював парту. Коли вчитель помітив це, почав вимагати від учня, який сидів за партою, пояснення, хто це зробив.
Учень сказав:
Я знаю, хто розмалював парту, але не можу сказати, тому що не хочу видати друга. Я сам її вимию.
Що ви скажете про цього хлопчика?
Як би ви вчинили на місці учня, який розмалював парту?
Справжній друг зробить таке?
Хто повинен вимити парту?
У холодний зимовий день Наталка й Оленка йшли зі школи додому. Наталка була тепло одягнена. На ній була тепла шубка і рукавички. Її ранець зручно лежав на спині. А Оленка в школі забула рукавички, тому портфель вона несла в голій руці.
Рука в мене замерзла страшенно! - поскаржилась Оленка подружці.
Наталка відповіла:
А в мене ні.
Так вони йшли до самого дому.
Що можна сказати про Наталку?
Як потрібно було їй зробити?
Це було ранньою весною. Маринка йшла до школи. Дорога була погана, а вона в черевиках. І наскрізь промочила ноги. Прийшла в клас. Дівчата обступили її, занепокоїлися: «Скоріше знімай черевики і грій ноги». А Валя (вона жила близько від школи) збігала додому і принесла валянки. Хороше було Маринці в той день - ногам тепло і на душі радісно!
Чому дівчинці було радісно?
А ваш друг приходить вам на допомогу?
А ви йому?
Фізкульхвилинка
(Слайд 8)
- А зраз час потанцювати
Вправа «Гронування»
У нашого гостя є багато різних якостей. І він питає «Яким якостей йому потрібно позбутися, а які навпаки набути в собі, щоб бути гарним другом». (Слайд 9)
V. Рефлексія
Караба Барабас хоче перевірити чи ви добрі і гарні друзі. Я вам буду зачитувати рядки, а ви скажете, «Так» або «Ні».
Гра «Так чи ні»
- Бабусі хлопчик помагав,
На допомогу він мастак.
Він ,діти, добрий хлопчик? (- Так.)
- Тепер усі скажіть мені:
У сварці жити добре? (- Ні.)
- А як немає забіяк?
Тоді усім прекрасно?(- Так.)
- А як серця у всіх ясні,
То вам погано діти? (- Ні.)
- Співає хлопчик гарно як!
А вам подобається? (- Так.)
- А як обличчя всіх сумні,
Похмурі, злі? Вам добре? (- Ні.)
- Кричить, ламає все хлопчак,
Це теж погано діти? (- Так.)
- Тоді іще скажіть мені:
Як діти б’ються гарно? (- Ні.)
- Коли вам краще жити:
Коли сміються діти?(- Так.)
Звичайно, краще в мирі
І з усіма дітьми дружити,
Щоб всі веселими були,
В добрі і злагоді жили.
VІ. Підсумки заняття
Карабас Барабас зрозумів, яким треба бути, щоб з ним всі дружили! Він обіцяв змінитися, а щоб він і ми не забували, які повинні бути друзі, ми зараз поділимося на три команди і складемо правила для справжніх друзів.
Учитель роздає ватмани і розрізані листочки і дітям треба розкласти в дві групи правила.
Від | До |
Кепкування один над одним. | Ніколи не дозволяй собі насміятися над недоліками інших. |
Завжди бути першим. | Не соромся поступитися іншому. |
Можна іноді брехати, робити все на користь лише собі. | У ставленні до інших будь чесним, уважним, доброзичливим. |
Не цікавитися його проблемами. | Допомагати, веселити і бути справжнім другом |
А ми будемо друзями Карабаса Барабаса? (- Так.)
Як змінився наш герой? (Слайд 10) (- У нього з’явилася посмішка.)
А чому в нього з’явилася посмішка? (- Бо з’явилися друзі.)
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»