Дізнаємося про складові задачі 1 клас нуш

Опис документу:
Мета: Дидактична: ввести термін “задача”, познайомити зі структурними елементами задачі, вчити складати та розв’язування задачі на знаходження суми та остачі, Розвиваюча:розвивати комунікативні та математичні компетентності та логічне мислення; Виховна: виховувати пізнавальний інтерес.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Дата: 27.02.20

Предмет: Математика

Тема: Дізнаємося про складові задачі.

Мета:
Дидактична: ввести термін “задача”, познайомити зі структурними елементами задачі, вчити складати та розв’язування задачі на знаходження суми та остачі, Розвиваюча:розвивати комунікативні та математичні компетентності та логічне мислення;
Виховна: виховувати пізнавальний інтерес.

Обладнання: інтерактивна презентація, відео-фізкультхвилинка, підручник, зошит з друкованою основою.

Хід уроку

І. Організаційний момент уроку.

1.Привітання.

Я рада, що ви зібрались, друзі.

І думаю, зустрілись не дарма.

Ми будемо вчитися сьогодні розв’язувати, досліджувати, порівнювати, міркувати; таємниці математики знову відкривати.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1) Розминка.

Назвіть другий день тижня.

Скільки місяців триває літо?

Що зайве: ручка, олівець, відрізок?

Чого більше на лузі: квітів або ромашок?

Скільки крил у корови?

Скільки хвостиків у 4 щенят?

Скільки пальців на руці?

2) Усний рахунок:

7 – 4

3 – 2

5 + 2

1 + 9

10 – 5

3) Порівняти числа:

2 ___ 0

4 ___ 0

0 ___ 6

9 ___ 0

 «Веселий рахунок».

Справжніх друзів на обід

запросив до себе кіт.

Став він думать і гадать,

Чим їх буде пригощать:

Їжачок, 2 киці, 3 крота.

Скільки друзів у кота?

Настав добрий ранок.

Мама на кухні готувала сніданок.

6 млинців приготувала –

Киця  Мура 1 вкрала.

Порахуйте ті млинці,

Що потраплять зранку

дітям до сніданку.

8) Фізкультхвилинка.

Три ягідки, три вишеньки

Доспіли у садку.

Летіли три горобчики,

Поїли до смаку.

Упали вниз три кісточки,

У землю, в ямку скік!

З трьох зерняток – три паростки

З’явились через рік.

З’явилися три паростки

І виткнулись з землі.

Три живчики, три прутики,

Три вишеньки малі.

За О. Низьковською

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні на уроці ми познайомимося з поняттям «задача», з її елементами, будемо вчитися розв’язувати  задачі на знаходження суми та остачі.

ІV. Знайомство з новим матеріалом.

Мотивація навчальної діяльності.

Ребус на дошці: ЗА + заміський будинок (малюнок). Відповідь – … задача.

Їжачок знову прийшов до нас у клас.

Він тему нову приготував для нас.

Діти, ми сьогодні з вами маленькі дослідники.

А що таке задача?

Хочете дізнатися?

Відкрийте підручник.

Визначте тему уроку.

Чому будете вчитися?

Яку мету ви поставили?

Робота в групі.

Прочитайте тексти. Який текст є задачею?

   Фронтальна перевірка.

Отже, Їжачок  вирушив у сад зі своєю подружкою Катрусею збирати яблука. Вони вже знайшли та поклали в кошик 3 яблука. Потім знайшли ще 4 яблука. Скільки всього яблук знайшли Їжачок і Катруся?

Це задача.

Хто зможе повторити текст задачі?

Що нам відомо?

Ми знаємо, що Їжачок і Катруся спочатку знайшли 3 яблука (з’являється цифра 3). Знаємо, вони ще знайшли 4 яблука (з’являється цифра 4). Все це нам відомо.

Це умова.

Що нам потрібно дізнатися? Чого ми не знаємо?

Це питання.

У задачі завжди є умова та питання. Без питання немає задачі.

Треба подумати та пояснити, якою дією розв’яжемо задачу. Чому?

Скільки ж вийде?

3 + 4 = 7. Це рішення.

Хто відповість на питання задачі?

Це відповідь.

Згадаймо умову задачі. Назвіть питання задачі. Назвіть рішення задачі. Сформулюйте відповідь.

Розв’язання задач за підручником.

Завдання 1 (усно).

Було 3 зайчики. Прибіг ще 1 зайчик.

Це умова задачі.

Скільки стало зайчиків?

Це питання задачі.

3 + 1 = 4 (з.)

Це рішення задачі.

Стало 4 зайчики.

Це відповідь задачі.

 Завдання 2. Скласти та розв’язати задачу за малюнком.

Чим схожі задачі?

Чим відрізняються?

5 + 2 = 7 (ц.)

Відповідь: стало 7 цуценят.

7 – 2 = 5 (к.)

Відповідь: залишилося 5 кошенят.

V. Підсумок уроку. Рефлексія

-З чого складається задача?

-Які вміння допомогли вам сьогодні на уроці?

-Для чого потрібно вміти розв’язувати задачі?

Підпис вчителя_______

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»