Диктант.Контрольний самодиктант з української мови

Опис документу:
Контрольний самодиктант з української мови допоможе вчителю української мови провести підсумковий контроль в умовах дистанційного навчання. Диктант дасть змогу перевірити наскільки добре учні засвоїли наступні теми: " Правопис прислівників", "Правопис часток", " Дієприкметниковий зворот","Дієприслівниковий зворот", "Правопис складних слів"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

КОНТРОЛЬНИЙ САМОДИКТАНТ

7 клас

Запишіть текст, виправивши орфографічні та пунктуаційні помилки.

Осінь прийшла й заволоділа з..млею. Прокидаюся в/ранці а кімнату зал..яло золотисто/жовте світло дароване В/всесвітом. Це сяяло осін..є лист..я. Воно навіть звучало. Його я знаходив у к..шенях плащів у кепках у волос..і будь/де.

Почув якось від людей л..генду складену про в…селих золотих птахів. У давнину викували ковалі першу рушницю і потрапила вона до рук дурневі. Побачив дурень в..селих золотих птахів і вистр..лив. Упав золотий пух на ліси позолотив лист..я. А де/яке закривавилося від пташиної крові. За/смутилася з..мля за/дощили з тих пір осені. Образилось на людину птас..во. Від/тоді стало пер.літним.

А лист..я падає. Яке чудове! Довго/довго падає. Пр..слухайтесь! Ледь чутно від..ілившись від опори на мить зависає. Квола і прозора як аура музика без..ахис..ного щему ледве торкаєтьс(ц)я вуха. Чуєте?

Жовтава не/повторність парків. Дітлахи метушатьс(ц)я. В руках букети вогненно/золотого червоно/гарячого лист..я. Воно падає не/без..вучно. Хіба я один чую? Ось дівчинка підняла голову й іскристими очима по/дитячому прово..жає листок. Поруч жінка. Книга. Жінка не/читає ро…глядаючи подарунки природи. Вона слухає... Музику падо/листу...

159 сл. Із часопису

Наголошуйте правильно: ковалІ, квОла, падолИст.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
0
міс.
2
5
дн.
0
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!