Диктанти про героїв Небесної Сотні. 5-9 класи

Опис документу:
Розробка містить 5 диктантів (для 5 - 9 класів) однієї тематики - про героїв Небесної Сотні. Тексти складено за оригінальними матеріалами. Зміст диктантів розкриває яскраві особистісні риси героїв та має виховний потенціал.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Диктанти про героїв Небесної Сотні

5-9 класи

Герої не вмирають!

Диктант, 5 клас

Герой Небесної Сотні – Андрій Корчак

Андрій Корчак – будівельник із міста Стрия Львівської області. Він був інженером і мав золоті руки. Його батьки та дідусь-священик пройшли колись сталінські табори. Саме тому Андрій знав ціну волі.

У 2013 році він поїхав на Майдан відразу після розгону студентів. Казав, що не може в такий час сидіти біля телевізора, що треба в державі щось міняти.

Був Андрій скромним, але мав сильний дух. Любив кататися на лижах, відпочивати в горах, доглядати сад. Звичайна людина. Тільки дуже любив Україну і хотів у ній щось поміняти. І поміняв … в обмін на своє життя.

(93 слова)

Герої не вмирають!

Диктант, 6 клас

Герой Небесної Сотні – Олександр Капінос

Олександру Капіносу було 29, коли «беркутівська» куля спинила його життя на Майдані.

У рідному селі Дунаївці Тернопільської області Сашка називали малим Кобзарем. Він грав на бандурі, виконував твори Шевченка, знав напам’ять «Кобзар». Організував гурток зі співів і сам співав у хорі. Збирав українські народні пісні та був закоханий в історію України.

У сусідньому селі Куликів Олександр із братом побудували пам’ятник борцям за волю і незалежність України. А напис для нього Сашко вибрав такий: «Коли я впаду, мою кров вип’є рідна земля, щоб виростити з неї траву для коня того, хто стане на моє місце».

Хто сьогодні заступить місце героя?

(100 слів).

Герої не вмирають!

Диктант, 7 клас

Герой Небесної Сотні – Іван Наконечний

Він хотів бути в Самообороні Майдану, але, зважаючи на вік (83 роки), його туди не брали. Зате він став для майданівців талісманом.

Нелегке життя випало Іванові Наконечному. Переживши голод та війну, закінчив морське училище і став лейтенантом. Доля закинула його служити в радянський Ленінград, а потім знову повернула до Києва, уже розквітлого синьо-жовтими прапорами.

Вирушаючи на Майдан, Іван Максимович знав, на що йшов. Не випадково він поклав до кишені аркушик із іменем, паспортними даними і номером телефону небоги. Дружину та старшого сина Наконечний утратив два роки тому.

В останню дорогу героя Небесної Сотні проводили з належними почестями. В очах незнайомих людей стояли сльози. І тільки рідний син, який мешкає в Санкт-Петербурзі, попрощатися з батьком не приїхав. Сказав, що боїться бандерівців.

(122 слова)

Герої не вмирають!

Диктант, 8 клас

Перший герой Небесної Сотні

«Може, я і наївний, але вважаю, що зло не повинно перемагати», – ця фраза належить першому герою Небесної Сотні, українцю вірменського походження Сергію Нігояну.

Він народився на мирній українській землі. За кілька років до того його батьки переселилися на Дніпропетровщину, покинувши рідний Єреван, сповнений жахів війни. Хто б із них міг тоді припустити, що кулі тієї самої системи, яка стріляла на їхній історичній батьківщині, наздоженуть єдиного сина навіть тут, в Україні?

Сергій був привітним, щирим і простим хлопцем. Любив Тараса Шевченка й українську мову, якою розмовляв без акценту. Мріяв про театральну сцену. Відео, де він декламує «Кавказ», облетіло весь Інтернет.

Святослав Вакарчук, лідер групи «Океан Ельзи», після загибелі Сергія написав: «Колись вірменин Параджанов зняв фільм, який став символом українців («Тіні забутих предків»). Сьогодні вірменин Нігоян віддав життя, яке стало символом України».

(133 слова)

Герої не вмирають!

Диктант, 9 клас

Європости Євгена Котляра

Євро-2012. Хтось цю подію запам’ятав як урочисту сторінку новітньої історії України, а ще хтось – як факт світового визнання нашої держави. Тридцятитрьохрічний харків’янин Євген Котляр був іншої думки: у Харкові влада почала запопадливо вирубувати парк, щоб побудувати дорогу до Євро-2012, і віковічні дуби – свідки історичного минулого – мали впасти від безжальної сокири на догоду сучасним геростратам.

Громадяни кинулись захищати зелені легені свого міста: оберігали їх від вандалізму, сидячи на деревах. На найвищі піднімалися в альпіністському спорядженні, так що Євген навіть набув фаху альпініста.

Їх жорстоко розігнали, спилюючи всі дерева підряд, навіть і ті, на яких сиділи люди. Євгена зняли силоміць одним із останніх .

Таким він запам’ятав Євро-2012.

А потім настав для нього і Євромайдан, бо не навчився Євген миритися з несправедливістю. Чергував на барикадах, прикривав щитами інших хлопців – і тут він був захисником.

20 лютого 2013 року, переносячи поранених і вбитих на Інститутській, Євген упав, зненацька скошений двома снайперськими кулями. Так само, як і те дерево у харківському парку, що він не зумів його захистити.

(166 слів)

Складено за матеріалами книги:

Небесна Сотня. – Упоряд. Н. К. Богданович та інші. – К., 2014.

  • 20.09.2019
  • Українська мова
  • 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас
  • Інші методичні матеріали
  • 61
  • 0
  • 2
  • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інтегрований курс «Мистецтво»: теоретико-прикладний аспект»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн