Дидактичний матеріал: "Угорщина. 1918-1939 рр."

Опис документу:
Шановні колеги, пропоную вашій увазі опорний конспект до теми: "Угорщина. 1918-1939 рр.". Цей конспект допоможе вашим учням краще оволодіти навчальним матеріалом. Тему "Країни Центральної та Східної Європи в 1918-1939 рр" можна вивчати розподіляючи країни між групами учнів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Угорщина. Тема цікава тим, що розкриває механізм приходу до влади комуністів в Угорщині, показує, чому комуністична диктатура в країні проіснувала всього 133 дні, на відміну від Росії, де комуністи були при владі понад 70 років.

 1. Наслідки першої світової війни:

  Показники

  Характеристика

  Людські втрати

  Загинуло понад 1,5 млн., було поранено понад 1млн. осіб

  Матеріальні збитки

  Становили половину національного багатства

  Територіальні зміни

  Втрачено2/3 території. До Чехословаччини відійшли – Словаччина, Закарпатська Україна, до Румунії – Трансільванія і Східний Банат, до Югославії – Воєводина, Хорватія, Західний Банат, до Австрії - Бургенланд

  Економічні зміни

  Падіння виробництва. Розорення сільського господарства. Розрив традиційних економічних зв’язків

  Соціальні зміни

  Падіння життєвого рівня . Поява значної частини біженців

  Політичні зміни

  Політична криза. Спроба встановлення радянської влади

  Встановлення режиму Хорті

 2. Угорська революція

Причини революції: поразка Австро-Угорщини у Першій світовій війні; національно-визвольні рухи народів імперії; важке соціально-економічне становище країни; прагнення до відновлення національної угорської держави в межах «історичної Угорщини».

Мета революції: вихід країн з Першої світової війни; відновлення незалежної угорської держави в межах «історичної Угорщини»; розв’язання соціально-економічних проблем.

Основні події революції:

Дата

Зміст події

25 жовтня

1918 р.

30-31 жовтня 1918 р.

12 листопада 1918 р.

16 листопада 1918 р.

Демонстрації та мітинги у Будапешті, на яких населення вимагало негайно укласти мир, відділитися від Австрії та проголосити Угорську республіку

Революція в Будапешті та Відні, унаслідок яких в Австро-Угорщині було повалено монархію Габсбургів

Проголошено утворення Австрійської республіки

Проголошення утворення угорської республіки. Створення уряду на чолі з графом Карої

Реформи уряду Карої: уведення загального виборчого права; прийняття закону про свободу союзів і зборів, створення політичних організацій; запровадження 8-годинного робочого дня; заява про надання автономії національним меншинам, але на ділі це не реалізувалося; розроблення проекту закону про земельну реформу, на підставі якого держава могла експропріювати поміщицькі маєтки розміром від 200 до 500 хольдів (хольд – 0,57 га). Передбачалося розділити ці землі між селянами на ділянки по 5-20 хольдів. Що передавалися на умовах вічної оренди або викупу протягом 50 років. Закон не було прийнято.

Причини встановлення радянської влади: ультиматум країн Антанти по створення всхыдный частины країни «нейтральної зони» з Румунією; розпад «історичної Угощини»; територіальні претензії збоку сусідніх держав; національно-визвольний рух неугорського населення; загострення соціально-економічного становища; зростання впливу лівих сил, особливо комуністів; вплив революційних подій радянської Росії.

Результати революції: передача урядом Карої влади комуністам ісоціалістам, які 21 березня 1919 р. об’єдналися в партію – Соціалістичну партію Угорщини; створення Революційної урядової ради, яка взяла на себе всюповноту влади в країні; проголошення Угорської Радянської Республіки.

Причини поразки революції: агресія країн Антанти, які побоювалися поширення «комуністичної зарази» в Європі; прорахунки в соціально-економічній політиці, зокрема, у вирішенні аграрного питання; національно-визвольна боротьба національних меншин у межах «історичної Угорщини» (серби, хорвати, словаки, українці (русини), румуни); територіальні претензії сусідніх держав зрив планів збройної допомоги радянською Росією; штучність союзу між комуністами і соціал-демократами, розбіжності в основних питаннях державного будівництва; червоний терор і незначна соціальна база радянського режиму.

 1. Встановлення режиму Хорті. Риси режиму Хорті: необмежена влада М. Хорті консерватизм, обмеження демократичних прав і свобод; збереження представницьких, демократичних інститутів влади; легальне існування опозиції,обмеження діяльності лівих сил; панування традиційної еліти (земельної аристократії); відсутність масової партії – опори правлячого режиму; монархічна, націоналістична демагогія.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»