Дидактичний матеріал до уроку: "Візантійська імперія в часи Юстиніана"

Опис документу:
Шановні колеги, пропоную вашій увазі історичні задачі до уроку на тему: "Візантійська імперія доби Юстиніана". історичні задачі дадуть можливість більш глибше розкрити тему уроку. роздруковуйте і користуйтесь.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Візантійська імперія.

Історична задача.

Одного разу імператор Юстиніан дізнався, що візантійські дари, надіслані одному з вождів, були захоплені іншим вождем. Імператор направив постраждалому листа: «Я призначив свої подарунки тобі, вважаючи тебе наймогутнішим з вождів;але інший насильно перехопив їх, заявляючи, що перший серед вас. Покажи йому, що ти вище всіх, забери в нього те, що він взяв у тебе, помстися йому».

Яку політику проводила Візантійська імперія? Яка держава в давнину проводила таку ж політику?

Історична задача.

Знатні та багаті візантійці пишалися своєю освіченістю і любили підкреслити це цитатою з творів давніх авторів. Грамотні люди траплялись навіть серед селян та ремісників. Іноді батьки йшли на великі жертви: продавали своє майно, щоб внести плату за навчання синів.

Порівняйте за допомогою діаграми рівень освіченості у Візантії та Західній Європі в VI-XI ст. чим пояснюється ця відмінність? Яку користь могла отримати людина, що мала освіту? Чому ставлення до освіти відрізнялось від того, що було поширеним у Західній Європі в VI-XI ст.?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»