Діалог. Платон Воронько «Суничка-сестричка»

Опис документу:
Мета: вчити учнів читати діалоги, інтонувати речення, аналізувати прочитане; розвивати вміння читати за розділовими знаками, виховувати любов до художнього слова.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Літературне читання Вчитель: Долгова

Місце проведення 2клас

Тема

Діалог.

Платон Воронько «Суничка-сестричка»

Мета: вчити учнів читати діалоги, інтонувати речення, аналізувати

прочитане; розвивати вміння читати за розділовими знаками, виховувати

любов до художнього слова.

Хід уроку

I. Організаційний момент
Настрій на роботу

Вже дзвінок подав сигнал

Працювати час настав. Спершу сядуть лиш дівчатка, А за ними і хлоп'ятка. Будем дружно працювати І знання всі здобувати! Активне читання - 3 хвилини

II. Мовленнєва розминка

1. Робота над чистомовкою

Чок-чок-чок — ось червоний бурячок. Чу-чу-чу — я капусту посічу. Щок-щок-щок — в чавунці зварю борщок. Чний-чний-чний — ой, який же борщ смачний! Че-че-че — бабуся калачі пече. Ча-ча-ча — дай, бабусю, калача. Чі-чі-чі — їж, будь ласка, калачі,

2. Робота над скоромовкою

Наварили смакоти — Будем їсти я і ти. А сороки і ворони Будуть їсти макарони.

Б. Чепуренко

3. Читайте правильно, швидко, чітко!

Кожен стовпчик прочитати згори вниз, а потім — знизу вгору.

Джем ґудзик

джин дззоннк

дзвін джунглі

дзиґа джерело

дзьоб дзеркало

бджола дзвіночки

джміль кукурудза

4. Читайте, думайте, доповнюйте! /

Слухають, пишуть, сидять, малюють —... (діти). Співає, літає, будує, годує —... (пташка). Повзе, блищить, шипить, жалить — .„ (гадюка). Пише, запитує, навчає, перевіряє —... (вчитель).

III. Перевірка домашнього завдання
Гра «Обличчям до обличчя»

Учні повертаються одне до одного у парі та читають виразно вірш.

IV. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми і мети уроку

^ Відгадайте загадку.

Пахне галявинка невеличка — Швидко виросли сестрички, — Чепурушки круглолиці Заховались у травиці. Чорні крапочки на личках... Здогадалися?.. (Сунички).

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Опрацювання тексту «Літо пахне суничками» (с. 76)

  • Чи доводилося вам збирати сунички? Де? Розкажіть.

  • Коли достигають сунички?

  • Прочитайте, як про це сказано в тексті (с. 76).

Перечитайте текст повільно. Зупиняйтеся на виділених словах, уявляйте

себе на суничній галявині.

  • Які запахи ви відчуваєте?

  • Які картини бачите?

  • Чим суниці на галявині нагадують запашні озерця?

2. Опрацювання вірша Платона Воронька «Суничка-сестричка»

1) Гра «Бджілки».

Самостійне напівголосне читання вірша учнями, кожен — у своєму темпі.

  • Між ким відбувається діалог у вірші?

  • Який настрій у співрозмовників?

  • Які слова свідчать про те, що суничка весела й рада розмові?

Діалог — розмова між двома чи кількома особами.

2) Робота в парах.

Прочитайте вірш за особами.

3) Гра «Добери рими».

Умита... (налита); в теплі... (землі).

3. Повтори і пригадай!

  • Назвіть персонажів поезій Платона Воронька.

  • Як автор ставиться до своїх героїв?

  • Назвіть вірші, у яких Платон Воронько пропонує вам пильніше приди

витися до себе, до своїх учинків. Поясніть свою відповідь.

УІ.Підсумок уроку

  • 3 якими творами Платона Воронька ознайомилися?

  • Який із його віршів сподобався найбільше? Чому?

УП.Домашнє завдання

Виразно читати вірш.

Фізкультхвилинка через кожні 15 хвилин

Цвіт суниці ми зривали, У торбиночку складали, А зимою чай варили І ніколи не хворіли. Раз здорові всі малята, То почнемо танцювати. (Декілька танцювальних вправ на місці.)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
2
дн.
1
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!