Діагностувальна робота
Аудіювання
ОН ЯК БУВАЄ
(М.Магера)
Андрійко дуже зрадів, коли над вікном, що виходило на балкон, ластівки облюбували собі куточок під домівку. Він не раз спостерігав, як пташки у дзьобах звідкілясь носили болото, соломинки і, немов справжні муляри, будували собі овальне гніздечко.
Щоранку хлопчик прокидався від голосного ластів’ячого щебету. Вибігав на балкон і радісно вітався:
- Доброго ранку, ластівочки!
І пташки ніби розуміли його мову, бо ще голосніше співали.
Одного разу, коли мама господарювала на кухні, а батько пішов до магазину, Андрійко вийшов на балкон. Здивувався, що вже не чути пташок. Потім пригадав, як кілька днів тому тато казав, що скоро в гнізді будуть маленькі ластів’ята. Почав допитуватися в нього, чи можна буде їх побачити, і тато запевнив, що пташенята самі виглядатимуть з гнізда. Тепер же треба менше бувати на балконі, щоб не лякати Їхніх батьків.
«А що, коли я зазирну у гніздо? Це ж зовсім невисоко. І якраз птахів немає, мабуть, полетіли кудись. Що там у гнізді? Може, вивелися маленькі ластів’ята?» — подумав Андрійко.
Він швиденько виніс стілець, став на нього і рукою торкнувся гнізда. Аж раптом звідти з відчайдушним криком вилетіла ластівка. Хлопчик з переляку ледве не впав зі стільця. Десь узялася ще одна птаха — і закричали, затужили вони на весь білий світ. Андрійкові злізти б зі стільця, піти геть, однак цікавість
перемогла, як це часто з ним бувало. Він став навшпиньки, дотягнувся до гнізда і хотів засунути в отвір пальці. Та ластів’яча хатина раптом відірвалася від стіни і впала.
Хлопчик кинувся до понівеченого гнізда і злякано закричав:
- Ой мамочко, таточку, рятуйте-е-е!
На крик прибігла з кухні мама, з’явився задиханий тато. Обоє осудливо дивилися на Андрійка, а той плакав гіркими сльозами над побитими пташиними яєчками.
Чи не вперше його ніхто не втішав.
Діагностувальна робота
Аудіювання
«ОН ЯК БУВАЄ»
Тестові завдання
1.Хто звив собі гніздечко над вікном?
А) горобці;
Б) ластівки;
В) лелеки.
2.За чим спостерігав Андрійко на балконі?
А) як пташки будували гніздечко;
Б) як літали ластівки;
В) як виглядали з гнізда пташенята.
3.Хто казав Андрійкові, що скоро будуть маленькі ластів’ята?
А) мама;
Б) бабуся;
В) тато.
4.Чому хлопчик захотів зазирнути у гніздо?
А) бо воно йому заважало;
Б) з цікавості;
В) від безділля.
5.Продовж речення.
Ластів’яча хатина раптом
6.Віднови порядок подій в тексті.
А що, коли я зазирну у гніздо?
7.Напиши, з чого ластівки будували гніздечко.
8.Чого навчає оповідання «Он як буває»?

Самооцінювання
Бланк
оцінювання результатів діагносту вальної роботи
з літературного читання
Аудіювання
Очікувані результати навчання | Рівні результатів навчання |
Сприймає текст на слух | |
Дає відповіді на запитання за змістом прочитаного твору | |
Продовжує речення | |
Встановлює послідовність подій у тексті | |
Дає характеристику головному герою |
№ | ПІБ | Характеристика результатів навчання | ||||
Визначає фактичний зміст, тему, основну думку | Дає відповіді на запитання за змістом прочитаного твору | Продовжує речення | Встановлює послідовність подій у тексті | Дає характеристику головному герою | ||


