Взяти участь
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень 2.0».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Державні символи України.

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
249 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №JQ932468
За публікацію цієї методичної розробки Касьянова Наталя Анатоліївна отримав(ла) свідоцтво №JQ932468
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема:Державнісимволи України.

Мета: продовжувати поглиблювати знання дітей про державну та народну символіку України; формувати національну свідомість школярів; розвивати інтерес до минулого нашої країни; виховувати почуття любові до своєї землі, до рідної мови.

Обладнання: презентація, відеоматеріал, наочність, роздатковий матеріал.

Тип заняття: бесіда.

Хід заняття

І. Вступна частина

1.Привітання

Ось і дзвоник пролунав

На заняття усіх позвав.

Всі ви сіли рівно, вправно

І розмова піде справно.

2. Оголошення теми і мети заняття.

- Діти, на сьогоднішньому занятті ми з вами поговоримо про державні символи України.

ІІ. Основна частина

1. Бесіда

- Так, для кожного з нас найдорожча і найрідніша та земля, на якій ми народилися, де живуть наші батьки, рідні, де поховані наші предки. Це – наша рідна земля, наша Україна. Кожна країна світу обов'язково має три свої символи. А що означає слово «символ»?

- Символ – це предмет, який характеризує державу, відображає її побут, традиції, господарювання, історичне минуле, прагнення народу.

- В Основному Законі країни - Конституції України записано: «Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб, Держаний Гімн України». Символіка – своєрідна візитна картка країни, вона ніби представляє її, підтверджує її існування.

2. Читання легенди

(Діти ланцюжком читають легенду)

- З глибини віків дійшла до нас легенда. Давайте разом з нею познайомимось. Читаємо ланцюжком, будьте дуже уважними, бо на вас чекають запитання.

«Жила собі жінка. І мала вона трьох синів. Сини зростали чесними, сміливими, дуже любили свою неньку і готові були віддати за неї своє життя.

Виросли сини і розійшлися по світах, прославляючи свою матір. Найстаршому мати подарувала на згадку про себе золоту корону з трьома промінцями. Корона зігрівала людей, вела вперед. За цю трипроменеву корону люди дали першому синові ім'я Тризуб.

Середньому сину мати дала в дорогу блакитно-жовтий одяг. Сміливий і сильний був середній син, і прославив він свою матір добрими звитяжними вчинками. Люди запам'ятали його і назвали Прапором.

А найменший син отримав у дарунок від матері соловейків голос. І де б він не був, усюди лунала йо-го дзвінка урочиста пісня. За цей голос і величний спів люди дали йому ім'я Тризуб».

- Скільки синів мала мати?

- Якими зростали сини? Знайдіть в тексті та зачитайте.

- Що подарувала мати найстаршому синові?

- Як його звали?

- За що його так назвали? Знайти в тексті та зачитати.

- Що дала мати середньому синові?

- Як його прозвали люди?

- Що в подарунок отримав найменший син?

- Яке ім’я дали йому?

- Мати могла гордитись своїми синами? Чому?

3. Бесіда

- Так і донині по всьому світу золотий тризуб, синьо-жовтий прапор і урочистий гімн прославляють рідну неньку-Україну.

- А чому саме синьо-жовті кольори є основою прапора?

- Жовтий колір – це колір пшеничного поля, колір хліба, зерна, що дарує життя всьому сущому на землі. Жовтий колір – це ще й колір жовтогарячого сонця, без лагідних променів якого не дозрів би, не заколосився б життєдайний хліб.

- Синій колір – це колір ясного, чистого, мирного неба. А невже без живлющої матері-води визрів би, заколосився б хліб? От вам і ще один блакитний колір – колір цариці води.

4. Історія прапору ( Відео)

- Який колір був переважаючий на прапорі Київської Русі? (Червоний)

-В якому році вперше почали поєднувати жовтий та синій кольори на прапорі? (1848)

- В якому році утвердили синьо-жовтий прапор? (1918)

- Яким кольором був прапор у радянські часи? (Червоного кольору)

- В якому місті України вперше офіційно замайорів прапор? (Стрий)

- Коли Президент України підписав указ «Про День Державного Прапора»? (23 серпня 2014)

5.Бесіда

-Герб – розпізнавальний знак держави. На Україні це золотий тризуб на блакитному тлі. Він був родовим знаком Рюриковичів. Згодом карбувався і на срібні х монетах Великого князя Київського Володимира Великого. Існує близько сорока версій пояснення тризуба: це риболовний гарпун, вила бога Нептуна, уособлення природних стихій (повітря, води й землі), а можливо відображено триєдність життя: батько – мати – дитя, які символізують собою силу, мудрість, любов.

-30 серпня 1991 року, після проголошення Акту про незалежність України, був прийнятий Національний Державний герб – золотий тризуб на блакитному тлі.

- Коли був прийнятий національний Державний Герб?(30серпня 1991)

6. Фізкультхвилинка

Слухати ми перестали

І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо вправу починати.

Руки вгору, руки вниз,

І легесенько прогнись.

Покрутились, повертілись,

І за парти дружно всілись.

7. Бесіда

- Ще одним державним символом України є гімн.

- Гімн - це урочиста пісня, яка є символом державності. Гімн - найголовніша пісня країни. Його співають і слухають стоячи.

- Яку назву має наш Гімн? («Ще не вмерла України»).

- Слово гімн – грецького походження (дослівний переклад —похвальна пісня) – урочиста пісня, прийнята як символ державної, національної єдності.

- Хто написав ці слова?

- Слова національного Гімну «Ще не вмерла Україна» написав у 60-х роках XIX ст. відомий український поет Павло Чубинський, а музику – композитор Михайло Вербицький. Це ті слова та музика, які змушують кожного з нас підніматися при перших же акордах, в них сконцентрована жива історія народів, їх прагнення до волі.

- Своїм корінням гімни сягають глибокої давнини. Спочатку вони виконувалися на честь богів та героїв. З плином часу гімн став урочистою піснею, яка об'єднувала близьких за духом людей, надихала їх на добрі справи, дарувала наснагу.

- Запам’ятайте! Коли вносять чи виносять Державний прапор, коли виконують Гімн – треба стати струнко.

8. Розгадування загадок

- Крім державних символів, Україна має ще й народні.

- У давнину кожне плем’я, родина і навіть окрема людина мали свої обереги.

- Ними слугували трави і квіти, дерева і кущі, птахи і сили природи, різні предмети. Мамина пісня, батькова хата, дідусева казка, бабусина вишиванка, рушник, калина біля вікна, барвінок, верба, чорнобривці - все це наші символи.

- Зараз ми з вами пригадаємо народні символи України, розгадавши загадки.

1. Народний символ України, що дарують на Великдень. (Писанка)

2. Дерево, яке освячують у Вербну неділю і є народним символом України. (Верба)

3. Кущ, який садять українці біля хати. (Калина)

4. Дерево, поширене в Україні: з ним порівнюють струнких дівчат. (Тополя)

5. Народний символ України, яким зустрічають гостей з хлібом і сіллю. (Рушник)

6. Прочитайте у виділеному стовпчику слово. (Прапор)

9. З’єднай прислів’я

- А зараз ми з вами спробуємо з’єднати початок прислів’я з його кінцем.

Рідний край – земний … / рай.

Кожному мила своя … / сторона.

Що країна, то … / родина.

Людина без вітчизни, як соловей без … / пісні.

Добре тому, хто у своєму … /домі.

Без верби і калини …/ немає України.

Любиш Україну …/ посади калину.

ІІІ Заключна частина

1. Бесіда

- Розмову про Україну та про її символи можна вести без кінця-краю, бо така багата і щедра наша земля, така славна її історія. Хочу, щоб кожен з вас запам’ятав те, про що ми говорили сьогодні. Любімо свою землю, випрошуймо у Всевишнього ласки і допомоги, вивчаймо, знаймо і поважаймо її символи, не даймо нікому скривдити її.

2. Прощання

- Дякую вам за увагу, до нових зустрічей.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Поглиблювати знання дітей про державну та народну символіку України; формувати національну свідомість школярів; розвивати інтерес до минулого нашої країни; виховувати почуття любові до своєї землі, до рідної мови.
  • Додано
    02.08.2018
  • Розділ
    Виховна робота
  • Клас
    1 Клас, 2 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    74
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    2
  • Номер матеріала
    JQ932468
  • Вподобань
    0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
249 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №JQ932468
За публікацію цієї методичної розробки Касьянова Наталя Анатоліївна отримав(ла) свідоцтво №JQ932468
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Зима – 2018-2019»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти