День вишиванки математика 7 клас
Мета:
Показати зв'язок математики з українською культурою та народним мистецтвом.
Закріпити математичні знання та навички учнів у цікавій формі.
Розвивати логічне мислення, увагу та творчість.
Виховувати повагу до національних традицій.
Хід уроку:
І. Організаційний етап.
Запрошуємо до музею української вишивки. З тебе гарний настрій!
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
-Давайте спочатку перевіримо домашнє завдання. В цьому мені допоможе мій асистент. (Черговий учень перевіряє наявність і правильність д/з).
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Сьогодні- День вишиванки – це яскраве і самобутнє свято, яке щороку відзначається в Україні та за її межами у третій четвер травня. Це свято, присвячене українській вишитій сорочці – вишиванці, яка є символом національної єдності, культурної спадщини та патріотизму українського народу.
Свято започаткувала у 2006 році студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Одного разу вона запропонувала своїм одногрупникам та викладачам прийти на заняття у вишиванках. Ця ідея знайшла підтримку, і з того часу День вишиванки став щорічною традицією, яка з часом поширилася по всій Україні та серед української діаспори по всьому світу.
Ходімо до цікавих експонатів. Роздивляйтесь добре!
IV. Розв’язування компетентнісних задач
Розгляньте зображення різних вишиванок або їх елементів. Назвіть які геометричні фігури найчастіше зустрічаються в орнаментах

Натискати на зображення для пояснення.
Зобразіть на координатній прямі точки. А я вам розкажу про цей вид орнаменту.
A(1;-3) B(5;-4) C(4;-3) D (9;1) F(7;2)
S(8;5) G(5;4) H(5;5) E(3;4) R (4;9)
T(2;7) Y (0;10) K (-2;7)L(-4;8) P (-3;3) O(-5;6) Z(-5;4) X(-8;5) V(-7;2) N(-9;1) M(-4;-3)
Q(-5;-4) J(0;-3) U(2;-7) I(2;-6 ) 𝐴_1 (1;-3)
Клен рослинний орнамент














