+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Предмети »

День Чорнобильської трагедії

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

День Чорнобильської трагедії 

Вед.1 У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталася одна з найстрашніших трагедій в історії людства загалом і України зокрема, — вибух на Чорнобильській атомній станції, після якого її четвертий енергоблок перетворився на суцільну руїну. Жахлива аварія призвела до радіоактивного опромінення величезної кількості людей, до забруднення води й навколишнього середовища. На території України утворилася так звана 30-кілометрова «зона відчуження», з якої терміново було переселено людей для врятування їхнього життя.
Чорнобиль не має сьогодні меж 

Вед.2 Чорнобиль — це назва невеличкого районного центру, що знаходиться в 130-ти кілометрах від Києва. Є твердження, що він заснований ще за часів Київської Русі. На цій території було розпочато у 1971 році будівництво потужної атомної електростанції. У 1983 році вже працювало чотири енергоблоки цієї електростанції із запланованих шести. Але в історію Чорнобиль увійшов назавжди як місто, що дало назву одній із найбільших в історії людства техногенних катастроф.

Вед.1 Ту мирну весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть. Вона була, на їхню думку, тихою, теплою, лагідною. Проте в ту саму ніч з 25 на 26 квітня 1986 року відлік часу став уже далеко не мирним, а бойовим і аварійним.

Вед.2 О 1-шій годині 24 хвилини і 40 секунд раптом пролунав вибух — і над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції велетенське полум’я несподівано розірвало нічну темряву

Вед.1 За покликом рідної землі на захист свого народу першими до палаючого реактора прибули пожежні з охорони Чорнобильської АЕС на чолі з начальником караулу Володимиром Правиком. 23-річний Правик, як потім було встановлено комісією, вибрав найбільш правильне рішення — направив свій загін з 14-ти чоловік на дах машинної зали площею 500 квадратних метрів. Адже у цій залі знаходилися всі турбіни, через неї йшли численні кабелі високовольтної лінії, які від вогню могли б перетворитися на бікфордів шнур. Незабаром прибуло підкріплення з міста Прип’яті на чолі з лейтенантом Віктором Кібенюком.

Вед.2 А вогонь все не вщухав. Коли на місце аварії прибув начальник пожежної частини майор Телятников, то побачена картина приголомшила його. Відкритий реактор, а зверху над його смертоносним радіаційним диханням, на висоті приблизно 70 метрів, метушилися маленькі постаті. Майор піднявся на дах машинної зали. З тріском палала вся площина покрівлі. Навкруги разом із вогнем вирував задушливий дим, киплячий бітум пропалював чоботи, розпеченими бризками осідав на одяг, в’їдався в шкіру. До 5-ї години ранку пожежу було ліквідовано. Ціною життя 28-ти пожежних було врятовано інші блоки АЕС, Київ, Україну та інші країни від страшної катастрофи.

Вед. 1 Ось імена перших жертв Чорнобильського полум’я: Володимир Тищура, Віктор Кібенюк, Володимир Правик, Василь Ігнатенко, Микола Титенок і Микола Ващук.

Вед.2 Наслідки вибуху четвертого реактора Чорнобильської атомної електростанції сколихнули весь світ. У результаті аварії стався величезний викид радіоактивних ізотопів з активної зони реактора, які радіоактивною хмарою перенеслись на великі відстані. Радіоактивного забруднення зазнало майже 50 відсотків території України. У життя мільйонів людей увійшли слова «радіація», «зона», «ліквідатор», «відселення». На квітучій українській землі з’явились пусті міста і села, мертвий ліс, в який не можна входити, сади з яблуками, насиченими радіоактивною отрутою, вода, яку не можна пити, і навіть повітря, яким дихаємо, стало ворогом.
На сьогоднішній день два з половиною мільйони людей проживає в забрудненій зоні, з них вісімсом тисяч дітей. Смерть 35 тисяч людей пов’язана з аварією на ЧАЕС та її наслідками. 

Опис документу:
Чорнобильська катастрофа

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток особистості на всіх вікових етапах життя»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись