Чому треба берегти книжки?

Опис документу:
Формувати позитивне та дбайливе ставлення до книжки, розвивати уяву, вміння уважно слухати, інтерес до книги, читання; стимулювати допитливість, вибірковість у виборі книг, правила поводження з книжкою, добирати матеріал та здійснювати дрібний ремонт книжок. Виховувати шанобливе ставлення до книги як духовної та матеріальної цінності.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тиждень 21 «Книжка»

Тема дня «Чому треба берегти книжки?»

Велика ідея «Потрібно берегти книжку»

Мета. Формувати позитивне та дбайливе ставлення до книжки, розвивати уяву, вміння уважно слухати, інтерес до книги, читання; стимулювати допитливість, вибірковість у виборі книг, правила поводження з книжкою, добирати матеріал та здійснювати дрібний ремонт книжок. Виховувати шанобливе ставлення до книги як духовної та матеріальної цінності.

Освітні галузі. Мовно-літературна, громадянська та історична, природнича, мистецька, технологічна, математична.

Ключові слова: книжка, закладка, порада.

Обладнання і матеріали. Підручник, фішки, картки малюнки, картинки для груп, презентація мікрофон.

Медіаресурси: мультфільм «Фіксики. Папір»

Тип уроку. Інтегрований.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

1. Вітання

Доброго дня усміхнені личка,

Добрий день!

Повернутись до гостей і весело сказати «Добрий день!»

Рада сьогодні вас знову вітати

Прошу за мною відповідати.

Чому першим ділом

Навчається кішка? (Хапати)

Чому першим ділом

Навчається пташка? (Ліпити)

Чому першим ділом

Навчаються діти? (Читати)

2. Обмін інформацією

1. Відгадування загадки

Ні думає, ні гадає, а других навчає.

Не людина, а є вчителем людини.

3. Слухання вірша

Як добре вміти читати!

Як добре вміти читати!

Не треба до мами приставати

Не треба бабусю трясти:

«Прочитай, будь ласка, прочитай!»

Не треба кликати,

Не треба чекати,

А можна взяти

І почитати!

  • За допомогою смайликів, покажіть настрій, який викликав у вас вірш.

  • Над якою темою 21 тижня ми працювали? Мої улюблені книги. Книжка.

  • Діти, а чи любите ви читати? А про кого і про що?

  • А що, на вашу думку, дає книжка?

4. Вправа «Незакінчене речення». Мікрофон

Книжка – це знання, розум, друг, життя, користь, великий світ, як людина, нове, гарний настрій.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

  1. Метод «Передбачення»

Перед дітьми картки зображених предметів.

  • Що на вашу думку тут зображено, написано?

  • Зробіть припущення щодо теми нашого уроку.

Тема. Чому потрібно берегти книжку?

Проблемне питання.

  • Ви знаєте, що часом книгам буває лячно. Як ви вважаєте чого бояться книги?

  • Чи бережете ви свої книжки?

  1. Зорова вправа

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

Робота з підручником с. 38

  1. Довідайся, як поводився Петрик з книжкою. (Робота з коміксом)

Запитання і завдання для бесіди з дітьми за коміксом «Дбайливий читач»

  • Де лікують книжки? (Палітурна та реставраційна майстерня)

ІV. Руханка «Бібліотека – книга»

За командою ведучого «Книга» - книги міняються місцями. Аналогічно «Бібліотека» - бібліотеки шукають собі нові книги. Команда «Книга прочитана» - всі міняються місцями.

V. Групова робота

1. Робота в групах. Складання власних порад, як зберігати книжки у гарному стані.

Діти об’єднуються в групи.

1 група – «Казка»

2 група – «Вірш»

3 група – «Оповідання»

4 група – «Енциклопедія»

VІ. Робота в парах

  1. Завдання 4. Досліди

  • Визначте на якій світлині показане дбайливе ставлення до книжки.

  1. Робота з класною бібліотечкою.

Цеглинки «Лего» (математичне порівняння чисел).

  1. Гра «Так чи ні»

  • Ми будемо книги любити? (Так)

  • Ми будемо книги бруднити? (Ні)

  • Ми будемо їх розглядати? (Так)

  • Книжкові сторіночки рвати? (Ні)

  • Охайно обгорнемо книжку? (Так)

  • Стареньку підклеємо й викинемо? (Ні)

  • Придбаєм для книги закладку? (Так)

  • Всі наші книжечки у порядку? (Так)

  1. Гра «Лікування книги»

Дітям пропонується вибрати лише ті речі, які потрібні для того, щоб відремонтувати книгу (голка, бинт, клей, скоч, ножиці, зеленка).

  1. Стратегія «Асоціативний кущ»

Бережи книжку – чисті руки, закладка, праця людей, не малюй, певне місце, не закладай сторінки, природа, дерева.

VІІ. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Досліди. Завдання 6. Перегляд мультфільму.

Знайди відповідь на запитання «Чому ощадливе використання паперу зберігає природу?»

  1. Виготовлення закладки для своєї книжки (клей, ножиці, папір).

VІІІ. Підсумок уроку

3 М + Д

  • Які моменти вам найбільше сподобались на уроці?

  • Які ваші дії?

  • Тепер я буду…

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00