Матеріал:

Чому буває день і ніч?Доба.Дослідження «Зміна дня й ночі». І.Андрусенко

docx
06.11.2021
88 0

— LEGO є зареєстрованою торговельною маркою LEGO Group;

— слово LEGO слід використовувати як прикметник (наприклад, "конструктори LEGO", "набори LEGO");

— не допускається використання торговельної марки для позначення конструкторів та іграшок інших виробників;

— портал vseosvita.ua не є спонсорованим, санкціонованим або підтримуваним LEGO Group.

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

Я досліджую світ 2 клас

Тема: Чому буває день і ніч?Доба.Дослідження «Зміна дня й ночі».

Мета: ознайомити учнів із обертанням Землі навколо своєї осі, як причиною зміни дня і ночі; дослідити причини зміни дня і ночі на земній кулі; розкрити суть цього явища. Продовжити формувати вміння спостерігати, аналізувати явища, порівнювати, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки і робити висновки. Розвивати науковий світогляд, пізнавальний інтерес, спостережливість, кмітливість, наполегливість, охайність у робочому зошиті. Виховувати толерантні товариські стосунки у роботі, вміння співпрацювати у групі.

Обладнання:відео «Земля, зміна дня і ночі», глобус, настільна лампа, телурій, LEGO, картка самооцінювання, картка «Моє коло успіху», робочий зошит, підручники.

Методи і прийоми роботи: бесіда, робота в групах, гра, пояснення, дослідження.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  1. Привітання.

· Вправа «Віночок побажань»

Усі діти утворюють коло, одне за одним кладуть праву руку на плече сусідові. Кожен учасник по черзі називає ім’я сусіда й щось йому бажає. Гра завершується, коли всі діти обмінялися побажаннями.

2. Обмін інформацією. Тема дня «Чи може день “наздогнати” ніч?»

Відгадайте загадки.

● До вечора помирає,

Зранку оживає. (День.)

● Підходити до будинку стала,

З неба сонце вкрала. (Ніч)

— Діти! Чим день відрізняється від ночі? (Удень світить сонце, співають птахи, а вночі на небі місяць, зірки, природа завмирає.)

— Чому вдень ясно? (Тому, що на небі сонце.)

— Чому вночі темно? (На небі немає сонця.)

— Чому на Землі день поступається місцем ночі?

  1. Правила роботи на уроці.

  • Давайте встановимо правила роботи на уроці, яких ми будемо дотримуватися:

  1. Правило піднятої руки.

  2. Регламент. (Дотримуємося часу).

  3. Працюємо весело, старанно.

  4. Не заважаємо один одному, працюємо тихо.

  1. Підсумки фенологічних спостережень.

  1. Повідомлення синоптиків.

Сьогодні 08 листопада, понеділок, початок 3 місяця осені.

Температура повітря –

Стан неба –

Протягом тижня : Опади – були. Явища природи – (туман, роса)

За нородним календарем 24 жовтня вшановується пам'ять Дмитра , з днем ангела.

«Якщо на Дмитра день без снігу, то ще не скоро буде зима».

  1. Бесіда.

  • Які зміни у неживій природі? (сонце стало опускатися, а тому дає менше світла і тепла; день стає коротшим, а ніч довша.)

  • Які зміни у живій природі? (рослини змінюють забарвлення, опадає листя; птахи відлітають у теплі краї; тварини готуються до зими; поховалися комахи.)

  • Які турботи приносить осінь людям у містах і селах?(збирають урожай; загрібають листя, перекопують городи).

  1. Продовжуйте діти, і надалі спостерігати за погодою, адже ми є її невід’ємною частиною природи.

  1. Робота з LEGO.

Доповніть речення за допомогою цеглинок:

Ранок – жовта

Вечір – синя

Ніч – червона

День – зелена

  • Я починаю речення, вам потрібно за допомогою цеглинок встановити потрібні слова.

  • Коли сонце зійшло не дуже високо – це (ранок)

  • Коли сонце заходить за обрій – це (вечір)

  • Коли відразу темніє – це (ніч)

  • Проміжок часу доби від сходу до заходу сонця – це (день)

  1. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

  • Ось сьогодні ми спробуємо відповісти на питання «Чому буває день і ніч». Дослідити і встановити причини дня і ночі. Дізнаємося що таке доба.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Пригадайте :

  • Яку форму має планета Земля? (кулі)

  • Як називається зменшена модель земної кулі?(глобус)

  • Про що можна дізнатися завдяки глобусу?(що синій колір – це вода; )

  • Пропоную :

  • Переглянути відео «Земля, зміна дня і ночі», що ви дізналися про обертання Землі? https://www.youtube.com/watch?v=bvhC1m0EHbo

  • Як називається уявна лінія, навколо якої обертається Земля? (Земля обертається навколо своєї осі)

  1. Робота за підручником ст. 30

  • Прочитайте та відгадайте загадки (день, нічку)

  • Розгляньте малюнки. Коли так буває?

  • Ознайомтеся із статтею підручника с.31 і скажіть:

  • Чому ж бувають день і ніч? (Бо, Земля обертається навколо своєї осі)

  • Що таке доба? (повний оберт землі навколо своєї сі)

  • Скільки годин вона триває?(24 години)

  • На нашій стороні день, а на іншій…..(ніч)

  • На нашій стороні ніч, то на іншій (день)

  • Де винайшли сонячний годинник?9 У Стародавньому Єгипті)

  • Оцініть свою роботу .

  • Фізхвилинка.

    Дослідницька лабораторія «Зміна дня і ночі» стор. 32 підручника

  • Пригадайте правила роботи в групах.

  1. Перед початком роботи обрати лідера(організатора), писаря(каліграфа), контролера.

  2. Уважно виконувати завдання – інструкцію.

  3. Говорити по черзі, не перебивати один одного.

  4. Дотримуватись відведеного часу.

  5. Презентує роботу командир.

  6. Дотримуватися правил піднятої руки.

  7. Працювати разом.

План - інструкція

  1. Поставте глобус – модель Землі навпроти джерела світла (лампи), ввімкніть її.

  2. Візьміть крейду та намалюйте, де проходить межа між освітленим і неосвітленим боком глобуса? Який висновок ви можете зробити?

  3. Який час доби на тій сторонні де падає світло?(день)

  4. Який час доби на неосвітленій стороні ?(ніч)

  5. Покрутіть глобус навколо своєї осі. Що ви спостерігаєте?(Земля рухається навколо своєї осі)

  6. Зробіть висновок.

Практична робота довела, Земля – непрозора куля, вона крізь себе не пропускає промені. що якщо промені Сонця освітлюють один бік Землі, то на цьому боці – день, а на іншому боці падає тінь – там ніч. Земля рухається навколо своєї осі. Час, за який Земля робить повний оберт навколо своєї осі – це доба. вона триває – 24 години.

- Запишіть результат у робочий зошит с.18, завдання 2, 3.

  • Оцініть свою роботу .

  1. Робота з українською казкою «День і Ніч»

- Чому посварилися День і Ніч?

- Що трапилося із Сонцем?

- Чи справедливо вчинила Ніч?

- Хто допоміг поступитися?

- Яке рішення прийняли День і Ніч?

- Як ви розумієте вислів Чародійки?

  • Оцініть свою роботу .

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота з LEGO

— Виберіть явища, які відбуваються вдень – жовтою цеглинкою.

  • Виберіть ті явища, які відбуваються вночі – синьою цеглинкою.
    • Сплять сови;
    • бджоли збирають нектар з квітів;
    • літають яскраві метелики;
    • вилітають кажани;
    • розпускаються квіти.

    світить сонце;

    світять зорі, видніється місяць.

2. Робота в групах

1- група

Уявіть, що на Землі постійно буде день?

2 - група

Уявіть, що на Землі постійно буде ніч?

Робота у зошиті ст. 19

- Визначте за малюнками, скільки часу приділяють діти різним справам?

  • Оцініть свою роботу .

Гра «День і ніч»

Учні утворюють коло, у центрі якого стоїть ведучий — «Сонце». Узявшись у боки, діти ілюструють рух Землі навколо своєї осі. За сигналом ведучого «День!» учасники гри повертаються обличчям до «Сонця» й піднімають руки догори. А коли ведучий подає сигнал «Ніч!», гравці повертаються до «Сонця» спиною, присідають, затуляючи обличчя руками.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

2) Вправа «Мій настрій»

3) Рефлексія

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С . 32-33

Намалюйте будиночок Сонця. Придумайте, чим воно займається, з ким товаришує, поки ми спимо.

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Презентація "Зміна дня і ночі "

pdf
Презентація "Зміна дня і ночі "

920

Аватар профіля Сивній Наталія Вікторівна
Пізнаємо природу
6 клас

48 грн

Розмальовка "Всесвітній день водних ресурсів"( "День води")

zip
Розмальовка "Всесвітній день водних ресурсів"( "День води")

1910

Аватар профіля Тищенко Олена Анатоліївна
Виховна робота
3—6 років, 1 клас та 3—8 клас

27 грн

День Єднання - презентація

zip
День Єднання - презентація

172

Аватар профіля Тищенко Олена Анатоліївна
Виховна робота
1—5 клас

26 грн

День Єднання - розмальовки

zip
День Єднання - розмальовки

394

Аватар профіля Тищенко Олена Анатоліївна
Різне
5—6 років та 1—4 клас

24 грн

Бутафорія до Дня миру

zip
Бутафорія до Дня миру

1732

Аватар профіля Тищенко Олена Анатоліївна
Виховна робота
4—6 років, 1—11 клас та дорослі

24 грн

Мегарозмальовка до Дня єднання

zip
Мегарозмальовка до Дня єднання

1380

Аватар профіля Тищенко Олена Анатоліївна
Виховна робота
3—6 років та 1—6 клас

25 грн
