«Читання віршів про весну. Порівняння опису весни у віршах Н.Забіли і Г.Вієру»

Опис документу:
Читання віршів про весну. Порівняння опису весни у віршах Н.Забіли і Г.Вієру». Навчати учнів розуміти прочитане, знаходити спільні і відмінні ознаки та характеристики у наведених творах, розвивати діалогічне мовлення.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Літературне читання. «Читання віршів про весну. Порівняння опису весни у віршах Наталії Забіли і Г.Вієру»
Слайд № 1

Літературне читання. «Читання віршів про весну. Порівняння опису весни у віршах Наталії Забіли і Г.Вієру»

Весна Ось іде весна ланами, Перелогами, лісами. Де не ступить — з-під землі Лізуть паростки малі. Як опустить вниз правицю — Зеленіє скрізь травиця...
Слайд № 2

Весна Ось іде весна ланами, Перелогами, лісами. Де не ступить — з-під землі Лізуть паростки малі. Як опустить вниз правицю — Зеленіє скрізь травиця. Як лівицю підведе — Всюди листя молоде. На берізку гляне зблизька — У сережках вся берізка. До верби підійде — ба! — В білих котиках верба. А як здійме руку вгору До блакитного простору — З кожним помахом руки Линуть з вирію пташки. Розквітають в луках квіти. Зеленіють в лісі віти. Все зелене, молоде... За весною літо йде!

Словник: Перелогами (чим?), перелоги (що?)– поля, які заросли травою; Паростки – зелені паростки, з яких з’являються бруньки; Правицю (що?) – праву...
Слайд № 3

Словник: Перелогами (чим?), перелоги (що?)– поля, які заросли травою; Паростки – зелені паростки, з яких з’являються бруньки; Правицю (що?) – праву руку; Лівицю (що?) – ліву руку; Ба! – глянь!, подивись!; Линуть – летять; В луках (де?) – в лугах.

Весна Чути перший гуркіт грому, Лине ластівка додому. Ручаї туркочуть сині, Абрикос цвіте в долині. Перша бджілка вилітає, Красне сонце прославляє ...
Слайд № 4

Весна Чути перший гуркіт грому, Лине ластівка додому. Ручаї туркочуть сині, Абрикос цвіте в долині. Перша бджілка вилітає, Красне сонце прославляє Сонце тепле, як яєчко У пташиному гніздечку.

Словник: Гуркіт грому – звук грому; Лине - летить, повертається додому; Ручаї – струмки; Красне – гарне, прекрасне; Прославляє – звеличує, славить.
Слайд № 5

Словник: Гуркіт грому – звук грому; Лине - летить, повертається додому; Ручаї – струмки; Красне – гарне, прекрасне; Прославляє – звеличує, славить.

Запитання і завдання 1. Прочитай і порівняй два вірші. Як описують поети прихід весни? 2. Які зміни в природі з’явилися у твоїй місцевості навесні?...
Слайд № 6

Запитання і завдання 1. Прочитай і порівняй два вірші. Як описують поети прихід весни? 2. Які зміни в природі з’явилися у твоїй місцевості навесні? 3. Вивчи напам’ять вірш, який тобі більше сподобався.

Слайд № 7

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!