Читання слів з вивченими буквами.

Опис документу:
Розробка для вчителів 1 класів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Читання слів з вивченими буквами.

Опрацювання тексту «Рідні пісні».

Мета: Закріпити вивчені букви; формувати вміння читати слова,

речення з вивченими буквами;

розвивати образне мислення, зв’язне мовлення;

виховувати естетичні смаки, шанобливе ставлення

до традицій своєї сім’ї.

Обладнання: Малюнок сови, звукові фішки, склади для

читання.

Хід уроку.

І.Організація класу.

1.Створення психологічного настрою.

- Уроки бувають різні: короткі і довгі, цікаві й не дуже, сумні й веселі. Я хочу подарувати вам добрий урок. Запрошую вас до

співпраці. Пропоную вивчити нові слова, послухати, порозмов-

ляти, поміркувати, почитати.

2.Створення емоційного настрою.

- Посміхніться один одному, подаруйте свою посмішку мені і

нашим гостям.

ІІ.Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і

завдань уроку.

  • До нас в гості завітав ось цей лісовий мешканець. Хто це?

  • Так, це Сова. А чи знаєте ви, чому вона до вас завітала?

  • Так,вона прийшла перевірити, які букви ви вже знаєте, чи

вмієте читати склади і слова з вивченими буквами, чи вмієте

уважно слухати і відповідати на питання.

ІІІ.Актуалізація опорних знань.

1.Гра «Віриш-не віриш»

- Буква А позначає голосний звук.

- Буква М позначає приголосний звук.

- Буква У позначає м’якість попереднього приголосного.

- Буква Ь позначає приголосний звук.

- Буква С позначає дзвінкий приголосний звук.

2.Вправи для артикуляційного апарату.

А) Дихальна зарядка.

- вдихніть аромат квітів;

- здуйте кульбабку.

Б) Мовленнєва розминка.

Па-па-па – є гречана в нас крупа;

Пі-пі-пі – смітинки у крупі;

Ап-ап-ап – травичку щипле цап;

Уп-уп-уп – поживний вийшов суп;

Спі-спі-спі – а ми співаємо пісні.

3.Читання складів «Дощиком»

4.Читання анаграм

ЯОПЛ (поля) ОНПІОЛ (поліно) ІОНП (поні)

АЛПІА (піала) СОПРАНО БАС

  • Знайдіть серед даних анаграм «пастки»

  • Доведіть, що це «пастки».

Фізкультхвилинка.

5.Словникова робота.

- Молодці! Ви показали Сові, що вмієте читати склади, слова і навіть

анаграми.

ІV.Сприймання і осмислення нового матеріалу.

1.Послухайте віршик і скажіть, прощо він.

Пісень багато є на світі

І веселих, і сумних.

Хіба зможемо прожити ми без них?

2.Звуковий аналіз слова «пісня».

3.Бесіда.

- Чи люблять співати у вашій родині?

- Які пісні найчастіше співають або слухають?

- Так, дійсно. Пісня – душа народу, його краса і доброта. Ми, українці, найспівучіший народ. За легендою, коли Бог обдаровував

діток, маленькій україночці в дарунок дісталася ніжна, ласкава,

задушевна пісня. Ми попрацюємо над текстом, який називається

«Рідні пісні».

4.Робота над текстом.

А) Читання вчителем.

Б) Самостійне читання тексту.

В) Вибіркове читання.

- Знайдіть і прочитайте речення, де сказано, яка пісня сподобалась Павлусеві.

- Знайдіть речення про те, які пісні співала мама.

Г) Гра «День-ніч».

V.Підсумкова рефлексія.

- Ось ви і показали тітонці Сові, чого навчилися. Я думаю, що вона

задоволена вашою роботою.

  • Чи сподобався вам наш урок?

  • Що найбільше сподобалося?

  • Чи виконали ми всі завдання сьогоднішнього уроку?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
1
міс.
2
2
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!