і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Читання й записування шестицифрових чисел: поняття класу

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Читання й записування шестицифрових чисел: поняття класу

 

Мета: провести узагальнюючу бесіду про нумерацію в десятковій системі числення; розглянути поняття класу, лічильних одиниць кожного класу; розвивати логічне мислення.

Обладнання: картки для усної лічби, таблиця класів та розрядів.

ХІД УРОКУ

I. Контроль і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

• Скласти вираз для розв’язання задачі № 219.

• Із завдання № 220 зачитати числа у порядку зростання.

2. Усні обчислення Гра «Поштарик»

Рознести «листи» по скриньках.

 

 

3. Числовий лабіринт

Пройти лабіринтом від найменшого числа до найбільшого (вказувати на число, називати його).

— Яке число у стовпчиках зайве? Чому? Обчислити суму чисел другої колонки.

 

II. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча вправа

Визначити, скільки всього тисяч у числах: 586 063, 341 653, 53 705, 3 180, 243 488, 600 700.

2. Пояснення вчителя

— В усній нумерації розряди багатоцифрових чисел групують у класи. У кожному класі — три розряди. Кожен розряд має назву: одиниці, десятки, тисячі. Тільки залежно від класу до цих слів додають ще слово тисяч. Розгляньте нумераційну таблицю. Прочитайте назви розрядів і класів.

 

Клас тисяч (другий клас)

Клас одиниць (перший клас)

Сотні тисяч

Десятки тисяч

Одиниці тисяч

Сотні

Десятки

Одиниці

2

4

8

3

1

5

1

0

9

0

7

6

 

— Щоб прочитати 4-, 5-, 6-цифрове число, спочатку називають в ньому одиниці класу тисяч, а потім — одиниці класу одиниць.

3. Первинне закріплення

• Робота з таблицею класів та розрядів. Читання в ній чисел, записування в таблиці чисел.

• Записати цифрами числа (№ 227).

• Робота над завданнями № 222, 223 усно.

• Списати числа, підкреслити в них клас тисяч (№ 224).

4. Фізкультхвилинка

 

III. Розвиток математичних умінь учнів

1. Письмове ділення й множення на двоцифрове число. Коментоване розв’язання прикладів № 225

2. Робота над задачею № 226 з логічним навантаженням

 

 

IV. Підсумки уроку

 

V. Домашнє завдання

№ 227, 228.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

  • Додано
    12.08.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    4 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    87
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    PH812273
  • Вподобань
    0
Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
490 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь