"Читацьке Бінго" гра для учнів початкової школи

Опис документу:
Гра для заохочення молодших школярів до читання, вироблення корисної звички. Допомагає розширити коло читацьких інтересів, зробити читання престижною справою, об'єднати дітей спільним захопленням. Сподобалась учням, завдання виконують без примусу, діляться враженнями з друзями.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Хочу поділитися з колегами ідеєю гри, яка має успіх у моїх учнів другого класу останнім часом. Привчити дітей читати завжди непросто, а виробити звичку щодня читати книжки ще складніше. Тож на цьому шляху випробовуємо та комбінуємо різні методи.

Інформацію про «Читацьке Бінго» побачила в книжковому блогові Yakaboo (https://blog.yakaboo.ua) – сучасна та цікава розумна розвага, розрахована на дітей старшого віку, які вже можуть та вміють добирати книжки, аналізувати їх, виконувати завдання протягом декількох місяців. Мої ж учні початкової школи щойно починають, ще не звикли користуватися бібліотекою, бояться книжок великого обсягу, сприймають завдання лише короткочасні, їх треба вести за руку у книжковий світ, підказуючи правильні стежинки і поступово розшируючи горизонти. Ось і ідея «Читацького Бінго» набула у нас іншого розміру та підходу.

За програмою ми прочитали оповідання Миколи Трублаїні, яке сподобалось дітям динамічним сюжетом і емоційним напруженням, тому напередодні весняних канікул кожен учень одержав ігрову картку з назвами ще шести творів автора. Для розуміння правил гри, її популярності серед дітей різного віку переглянули в Інтернеті сторінки книжкового блога Yakaboo. Учні були в захваті, коли почули, що прочитавши всі книжки та повернувши картку зі своїми нотатками, мають голосно кричати: «Бінго»!

Читацьке Бінго

Микола Трублаїні

ПРО ДІВЧИНКУ НАТАЛОЧКУ І СРІБЛЯСТУ РИБКУ

Казка

Микола Трублаїні

ВОЛОХАН

(збірка оповідань)

Микола Трублаїні

Володька-рибалка

Микола Трублаїні

Пустуни на пароплаві

Микола Трублаїні

Син мисливця

Микола Трублаїні

МАНДРИ ЗАКОМАРИКА

Казка

Знайти паперові книжки проблематично, тому знов на допомогу приходить Інтернет. Електронні тексти знайшла та розповсюдила серед батьків учнів. Хтось роздруковував, хтось читав з екрану, друзі почали обмінюватися роздрукованими варіантами, але результат перевершив мої очікування: після тижневих канікул практично всі діти радісно принесли свої картки, обписані чи обклеєні нотатками і прокричали своє «Бінго!»

Звичайно, призи за гарно зроблене завдання вже чекали, батьки нас підтримують у цікавих починаннях, то кожен читач пішов додому з яскравою повітряною кулькою і новою ігровою карткою.

Наш читацький клуб продовжив роботу, а для підготовки нового завдання я запропонувала посилання на чудовий сайт дитячих книжок з малюнками українською мовою (https://казка.укр). Саме така література потрібна на етапі звикання до читання маленьким учням – короткі тексти, великі якісні малюнки, цікавий зміст, красивий професійний переклад іншомовних творів.

Намагаюсь добирати завдання, що дещо перегукуються зі шкільною програмою за тематикою творів чи авторами.

Перші етапи гри були розраховані на один тиждень, далі тексти поступово збільшиватимуться, як і термін виконання роботи - до двох тижнів.

Вже готую велику картку на літо, де одна з клітинок залишиться вільною для самостійного вибору книжок.

Поступово підходимо до питання ведення читацького щоденника, бо так легше буде згадати прочитане і розповісти друзям. Сучасні і незвичайні варіанти можна побачити на сайті видавничої групи «Основа» ,

(http://osnova.com.ua/news/1345?utm_source=email_send&utm_medium=email&utm_campaign=portal_1), ознайомлю дітей з ними, а також з батьками учнів переглянемо 15 творчих презентацій читацького щоденника, щоб згенерувати власні творчі ідеї для оформлення літніх читацьких завдань, вважаю вийде гарне логічне продовження нашої гри «Читацьке Бінго».

Переваги нашого варіанту «Читацького Бінго» бачу такі:

  1. Діти захопилися читанням.

  2. Читати книги стало в класі модно.

  3. Уроки позакласного читання набули нового змісту та форми.

  4. Обсяг та тематика прочитаних книжок збільшилися.

  5. Вчимося використовувати електронні книжки, коли бракує паперових.

  6. Родини активно підтримують учнів у читацькій діяльності.

Сподіваюсь, наш досвід допоможе ще комусь придумати свою гру для досягнення успуху.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
4
міс.
0
7
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!