Читацька конференція на тему: «Математик всіх часів і народів Леонард Ейлер»

Опис документу:
Для проведення позакласних заходів

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Читацька конференція на тему:

«Математик всіх часів і народів Леонард Ейлер»

Вступне слово вчителя.

В нашій школі проходить тиждень математики, присвячений великому математику Леонарду Ейлеру. 300 років минуло з дня його народження. Життя вдосталь нагородило вченого радощами й прикрощами, особливо ж прикрощами.

Я багато думав: чи був щасливий Ейлер? Талановитий 20-річний юнак не може влаштуватись на роботу в рідній Швейцарії. В 27 років осліп на одне око. Через 5 років дотла згорів його будинок у Петербурзі. Потім через двірцеві інтриги у верхівці царської Росії він змушений був покинути Петербурзьку Академію на цілих 25 років. В 59 років втратив зір і на друге око. У нього померла дружина. З тринадцяти дітей вісім померло в ранньому дитинстві.

А з іншого боку були в нього й щасливі моменти. В 16 років отримав ступінь магістра. Були в нього вірні друзі – улюблений вчитель математики Йоганн Бернуллі та його сини Миколай і Даниїл. Велика сім’я. Любимі онуки. А їх було аж 38.

Все було. І над всіма людськими радощами і прикрощами – величезне визнання його як вченого. За все своє життя Ейлер написав 886 робіт з різних галузей науки. Причому кожна з них мала вагоме значення у відповідному розділі науки і зробила б честь будь-якому математику найвищого рівня.

Життя Ейлера – Петербурзька Академія. Він працював тут більше тридцяти років. Майже півжиття. Саме тут на повну силу розкрився його талант. Ейлер помер в 76 років від крововиливу в мозок. Розуміючи, що вмирає, сказав просто: «Помираю!». Історик науки Кондорсе сказав потім крилату фразу: «Ейлер перестав жити і обчислювати».

Диктуючи свою останню роботу, Ейлер не знав, що вона заходить в галузь аеродинаміки. Тоді не було ще й такого слова. Просто надто багато було балачок про ці аеростати. Сліпий з вісімнадцятого століття, він прозирав у століття двадцяте.

А зараз учні старших класів ближче познайомлять вас з творчістю цього геніального вченого, зроблять короткий огляд його наукових праць.

План проведення конференції

1. Юні роки. 22-річний академік..

2. Росія – друга батьківщина вченого.

3. Геометричні теореми Ейлера: теорема про відстань між центрами вписаного і описаного кіл, теорема Ейлера про многогранники.

4. Задача Ейлера про мости.

5. Роботи в галузі теорії чисел.

6. Роботи з математичного аналізу.

7. Комплексні числа в роботах Ейлера.

8. Заключне слово вчителя.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
4
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!