• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Математика
  • Числові рівність й нерівність. Істинні та хибні числові рівності й нерівності. Перетин прямих. Точка. Відрізок. Позначення точок і відрізків буквами. Порівняння відрізків за довжиною

Числові рівність й нерівність. Істинні та хибні числові рівності й нерівності. Перетин прямих. Точка. Відрізок. Позначення точок і відрізків буквами. Порівняння відрізків за довжиною

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Числові рівність й нерівність. Істинні та хибні числові рівності й нерівності. Перетин прямих. Точка. Відрізок. Позначення точок і відрізків буквами. Порівняння відрізків за довжиною

Мета: поглиблювати знання учнів про геометричні фігури, зокрема, точку, пряму, відрізок, познайомити з властивостями точки і прямої, вчити позначати точки, кінці відрізків латинськими літерами, порівнювати довжини відрізків, формувати розуміння тверджень: точка належить (не належить) прямій, пряма проходить через точку; вправляти у розв'язуванні прикладів, розвивати спостережливість, увагу, логічне мислення.

Хід уроку

I. Організація учнів до уроку.

II. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.

Вправа-гра «Домалюй намистини».

(На дошці намальовано шнурки з намистинками. Учні повинні домалювати стільки намистинок, щоб їх було 7, потім скласти Приклади на склад числа 7, записати на дошці під малюнками і в лошитах). і

7 = 3 + 4 7 = 6+1 ' 7 = 5 + 2

Гра «Впізнай цифру».

(На вчительському столі розкладені пластмасові чи вирізані з картону цифри від 1 до 7. Учні із зав'язаними очима вибирають цифру, впізнають її на дотик і називають).

Веселий віршик

В понеділок киця встала, Біле борошно дістала. У вівторок замісила І до ранку залишила. Вранці в середу пампушки Виробляла, мов подушки. У четвер дрова носила, Добре в печі натопила. Тільки в п'ятницю надвечір

Пампушки виймала з печі. У суботу киця в хаті Заходилась прибирати. А в неділю нас із вами Частувала пампушками. А під вечір, на прощання, Задала нам запитання: — Скільки днів я працювала, Частування подавала?

— То скільки днів працювала киця?

— Скільки робочих днів? А скільки вихідних?

— Який день тижня буде за порядком третім, п'ятим, сьомим

— Який день передує неділі, середі, четвергу?

III. Вивчення нового матеріалу.

Вправа «Закінчіть речення».

• Без початку, без кінця ... пряма лінія оця.

• У Країні Геометрії крапки називаються ... точками.

• Частина прямої це ... відрізок.

• Трикутник складено із ... З відрізків. Учитель. На сьогоднішньому уроці ми поглибимо свої знання,

про точку, пряму, відрізок.

Гостями на сьогоднішньому уроці будуть Точки Мандрівниці.

Практична робота.

Учитель виконує відповідні креслення на дошці, учні у зошитах.

Учитель. Подивіться, куди вмостилася Точка Мандрівниця. (Вчитель на дошці ставить точку, учні в зошитах).

— Точка, як і ми, хоче, щоб її якось називали (позначали). їй сподобалися латинські літери і тому, на її прохання, точку позначають великою літерою латинського алфавіту. Називають: «Точка А (В, Д...)»

А К В

• • •

— Як ви думаєте, скільки прямих можна провести через одну точку? (Відповіді учнів).

— Через одну точку можна провести безліч прямих. (Вчитель демонструє на дошці, а дітям пропонує провести через точк кілька прямих).

\

— А скільки прямих можна провести через 2 точки? (Вчи-Пель ставить 2 точки будь як, а потім креслить пряму, яка про Ходить через ці точки).

А

(Учні роблять висновок, що через 2 точки можна провести Тільки одну пряму).

Позначення відрізка точками.

— Пригадайте ще раз, що таке відрізок? (Відрізок — це частіша прямої, обмеженої з обох сторін кінцями. Кінці відрізка попишаються або точками, або рисочками. Кінці відрізка познача-ються великими літерами латинського алфавіту).

А В •—■---•

Відрізок АВ

• Робота за підручником (с. 35, впр. 1, 2).

(За допомогою матеріалу, поданого у підручнику, учні ще раз .Гясовують властивості точки, прямої і відрізка).

Фізкультхвилинка.

Раз, два всі присіли, Піднялися, походили... Розім'яли руки, ноги Й вирушили знов в дорогу.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

• Порівняння відрізків. Робота за підручником (с. 35, впр. 3).

1. Який відрізок найдовший? Найкоротший?

2. Скільки відрізків однакової довжини?

Індивідуальна робота на картках. Практична робота.

У дітей — картка, на якій накреслено 3 відрізки: червоний, зелений, синій.

А

В

Д

1. Який відрізок найдовший? (СД).

2. Який найкоротший? (КМ).

3. Який за порядком найдовший відрізок? (Другий).

4. Який за порядком найкоротший відрізок? (Третій).

Робота в зошитах. Цифровий диктант. Письмо цифр (за вибором вчителя).

Розв'язування прикладів (с. 34, впр. 4).

V. Підсумок уроку.

1. Чого навчалися на уроці?

2. Що нового дізналися про точку (пряму?)

3. Що таке відрізок?

4. Чим відрізок відрізняється від прямої?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
8
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!