Число і цифра 10.Знайомство з купюрою 10 гривень та монетою 10 копійок

Опис документу:
Конспект уроку для 1 класу з математики за підручником О. Гісь (2018р.) з конспектом, презентацією, дидактичними матеріалами, малюнками, відеоматеріалами з інтегрованими завданнями з економіки для НУШ

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
Число 10
Слайд № 1

Число 10

Слайд № 2

Слайд № 3

1 2 3 4 5 6 7 8 9
Слайд № 4

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Всі кажуть: — В тата руки золоті! — Я придивилась, Однак вони прості. І пальців, як у мене,— Рівно десять. Щоправда, в тата мають Сто професій.
Слайд № 5

Всі кажуть: — В тата руки золоті! — Я придивилась, Однак вони прості. І пальців, як у мене,— Рівно десять. Щоправда, в тата мають Сто професій.

10 гривень
Слайд № 6

10 гривень

10 копійок
Слайд № 7

10 копійок

Написання числа 10
Слайд № 8

Написання числа 10

Перегляд
матеріалу
Поділитися
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК

ТЕМА.ЧИСЛО І ЦИФРА 10. ПОНЯТТЯ «ОДИН — БАГАТО». УВОРЕННЯ 10. СУСіДИ 10.НАПИСАННЯ ЦИФРИ 10. ЗНАЙОМСТВО З КУПЮРОЮ 10 ГРИВЕНІЬТА МОНЕТОЮ ! 10 КОПІЙОК.

Мета: ознайомити учнів з числом і цифрою 10, з поняттями «один — багато»; учити писати цифру 10; зіставляти цифру і число; познайомити з купюрою 10 гривень, монетою 10 копійок формувати навички усної лічби; виховувати старанність, інтерес до оточуючого світу.

Обладнання

  • Математика : підруч. для 1 кл. закл. загал. серед. освіти / О. М. Гісь,І. В. Філяк.— Харків : Вид-во «Ранок», 2018.

  • Опорна таблиця «Десять»(може замінено презентацією)

  • Зразок цифри 10 (1 та 0).

  • Роздатковий матеріал :купюра «10 гривень», монета « 10 копійок».

  • Відео «Як писати цифру десять» https://www.youtube.com/watch?v=KNgeY69-pRQ

  • Малюнки «На що схожа цифра 10».

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. УСНИЙ РАХУНОК

1.Весела лічба

  • З татом рибу ми ловили десять карасів зловили

З шести юшку ми зварили і посмажить залишили.

Скільки карасиків підсмажимо ми? Порахуйте швиденько самі!(4)

  • Мама з Сергійком пішли по гриби. Білі, лисички й опеньки знайшли.

У хлопчика – шість, в мами – більше на три Скільки ж у мами грибів? Підкажи.(9)

  • Осінь, осінь, листопад, листя жовті летять. Дітвора збирає їх для букетиків своїх.

Дев’ять листочків Тетянка знайшла, Оля на п’ять менше собі узяла.

Скільки листочків в Олі, скажи, приклад швиденько ти розв’яжи!(4)

2. Гра «Ланцюжок» Учитель починає, учні поодинці продовжують лічбу «ланцюжком».

Лічба пряма та зворотня від 1 до 8; від 7 до 10; від 10 до 3.

3. Лічба предметів. Гра «Лего» (учні показують за допомогою Лего відповіді на цікаві запитання про осінь)

Скільки місяців восени?(3)

Яким по порядку вересень?(1), жовтень(2), листопад(3)

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Бесіда (на таблиці зображено десять людей, предметів, речей)

Поміркуємо:десять, десятеро. Це багато чи мало? Напевно, це мало.

2.Знайомство з сусідами цифри 10 (9 та 11)

3.Порівняти 10 з іншими числами натурального ряду(за допомогою лічильного демонстраційного матеріалу)

Що більше 10 чи 8, 10 чи 7?

Що менше 7 чи 10, 5 чи 10?

4.Утворення 2(за допомогою лічильного демонстраційного матеріалу)

9+1=10

11-1=10

5. Знайомство з купюрою «Десять гривень» ( учн і розглядають купюри).

  • АверсІван Мазепа ( 1644 – 1709 ) – гетьман України. Наполягав на відокремленні України від Росії. Під час війни зі шведами перейшов на їх бік. Після Полтавської битви перебіг до турецької фортеці.

  • Реверс Києво-Печерська лавра. Це – чоловічий монастир. Заснований у Києві у 1051 році. З 1598 року названий Лаврою. З 1929 року закритий. З 1926 року – національний заповідник. До лаври входить архітектурний комплекс:Троїцька церква (XII століття); Церква усіх Святих (XVII століття); Колокольні (XVIII століття).

6.Знайомство з монетою «Десять копійок»(учн і розглядають монету).

  • (Аверс)На лицьовому боці (аверсі) монет у центрі розміщено зображення малого державного герба України — Тризуба, обрамленого з обох боків орнаментом з двох дубових листків і двох колосків.

  • (Реверс) На зворотному боці (реверсі) в центрі монети розміщено цифрове позначення номіналу, а під ним — відповідний напис «копійка», «копійки», «копійок».

У світі цікавого

  • Вага 10 копійок 10 грамів

Фізкультхвилинка

7. Робота за підручником с.43-44

1).Аналіз змісту підручникас.43-44

2) Ознайомлення з друкованою і рукописною цифрою 10.

На що вона схожа?

Ну а десять, ну а десять так писати доведеться:

Стовпчик, нулик доєднати – ось і все, що треба знати!

8. Робота в зошиті. Написання цифри 10

1) Пояснення вчителя.

Звернути увагу дітей, що цифра 10 позначається двома відомими нам цифрами — 1 і 0. Кожна цифра має свій будиночок — свою клітинку, тому цифру 10 записуємо у двох клітинках

2) Імітація написання цифри 10 у повітрі.(або з лего)

3)Відео Як писати 10 https://www.youtube.com/watch?v=KNgeY69-pRQ

4).Викладання числа 10 з горіхів, ЛЕГО, камінців іт.д.

5.) Написання цифри 10 у зошиті.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Особливі діти в закладі освіти: характеристика нозологій, педагогічні підходи»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.