і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Числівник як частина мови

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №VC177232
За публікацію цієї методичної розробки Доленко Ірина Олександрівна отримав(ла) свідоцтво №VC177232
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Оберіть документ з архіву для перегляду:
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Українська мова 4 клас І.О.Доленко

Слайд № 2

ЧИСЛІВНИКИ І.О.Доленко означають кількість предметів порядок при лічбі відповідають на питання скільки? який? котрий? приклади п’ять дванадцять багато безліч п’ятий дванадцятий Пов’язані з іменниками, в реченні виступають другорядними членами

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Загальноосвітня школа І-ІІІст.№2

Кіровоградської міської ради

Кіровоградської області

Тема: Числівник як частина мови

Конспект уроку з української мови для 4 класу

з використанням інноваційних технологій

за підручником М.Д.Захарійчук, А.І. Мовчун, Українська мова, 4 клас

«Грамота», Київ, 2015р.

Підготувала і провела

вчитель початкових класів

Доленко Ірина Олександрівна

Тема: Числівник як частина мови.

Мета: ознайомити учнів з частиною мови — числівником, дати початкове уявлення про числівник, його роль у мовленні; вчити впізнавати серед слів числівники, ставити до них питання скільки?, який?, котрий?, котра?, котре?, котрі?, правильно вживати у мовленні та застосовувати набуті знання про числівник на практиці; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати бажання краще знати українську мову.

Обладнання: картки з загадкою, картки з диференційованими завданнями, презентація «Числівник», відеопрезентація « Мовка і Суржик. Частина мови – числівник», девіз уроку: “Знаєш сам – допоможи другові”, шкала оцінювання, картки з каліграфічною хвилинкою, кольорові картки для груп, завдання уроку, ребуси, роздатковий матеріал, картинки зимових місяців, фігурки - сніговички для накопичення балів, подарунки – пам’ятки.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань з використанням інноваційних технологій

Хід уроку

Девіз уроку: “Знаєш сам – допоможи другові”. (додаток)

І. Організаційний момент.

Учитель Учні

Сидимо Рівно

Пишемо Гарно

Слухаємо Уважно

Відповідаємо Точно

Шкала оцінювання

- Для того, щоб ви продуктивно працювали на уроці розглянемо шкалу оцінювання вашої роботи на уроці (лежить в кожного учня на партах). Я буду читати, а ви робіть позначки на полі: так (+) чи ні (-).

  1. Я буду уважним на уроці.

  2. Я буду старанним на уроці.

  3. Я буду розвитися культуру мовлення.

  4. Я буду каліграфічно і грамотно писати.

  5. Я буду активним на уроці.

- Окрім того, за гарну і активну роботу та правильні відповіді ви будете отримувати фігурки – сніговички ( додаток). Чим більше ви їх отримаєте, тим вищий бал будете мати за роботу на уроці. Отже, візьміть з собою гарний настрій, розпочинаємо роботу.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

  • Діти, сьогодні до нас на урок завітали гості. Хто це? Відгадайте загадку.

Дванадцять братів один за одним ходять,

Один одного не обходять. (Дванадцять місяців)

- До нас в гості завітали три брати - зимові місяці. Назвіть їх. (Грудень, Січень, Лютий )(На дошці – малюнок ). Кожен з них приніс завдання до нашого уроку.

- Сіли рівно, відкрили зошити, записали:

Третє лютого

Класна робота

  • Отже, завдання від Грудня. (додаток)

Першим просить слово Грудень:

Урок почнемо без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

  • Перед вами на партах лежать картки на яких записана каліграфічна хвилинка. Зверніть увагу на написання і поєднання букв на картці. Напишіть спочатку в повітрі, а потім у зошиті за зразком.

Два на дцять дванадцять

  • Яка в цьому слові орфограма?

  • Запишіть транскрипцію з коментуванням. [д в а н а д ц’ а т’]

  • Складіть речення з цим словом, знайдіть в реченні відомі частини мови.

На(приймен.) спортивний(прикм.) майданчик(ім.) прийшл(дієсл.) дванадцять дітей(ім.).

  • З яким словом у вас виникли труднощі? (дванадцять)

  • Що таке дванадцять? (число)

  • Де ми використовуємо числа? ( відповіді дітей)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Так, діти. Сьогодні на уроці ми познайомимось з новою частиною мови. А як ця частина мови називається, ми дізнаємось переглянувши і прослухавши розмову між Мовкою та Суржиком.

Відеопрезентація « Мовка і Суржик. Частина мови – числівник»

( https://www.youtube.com/watch?v=3mtc-0HoHAQ )

- Діти, про яку частину мови ви почули? (числівник)

- Також на уроці ми дізнаємось, що таке числівник, на які запитання він відповідає, будемо вчитися знаходити числівники в тексті та грамотно їх писати.

Завдання уроку (на дошці). (додаток)

  • Дізнайтеся, що ж таке числівник

  • На які запитання він відповідає?

  • Вміти знаходити числівник в тексті

  • Грамотно писати числівник.

  • Не забувайте, числівники записуємо словами!

ІV. Сприймання й усвідомлення учнями нового навчального матеріалу.

1. Робота в групах

- Поділіться на групи. Кожна група збирається біля своїх консультантів.

(Діти діляться на три групи).

Етапи роботи в групах

1 етап. Консультанти знайомлять учнів з темами, підготовленими вдома

1 група – «Що таке числівник?»

2 група – « Які числівники мають питання «скільки?»

3 група – «« Які числівники мають питання «який? котрий?»

II етап. Діти повертаються на свої місця. Іде обмін інформацією, почутою від консультантів. Кожен член групи переказує почуте у своєму центрі.

2. Первинне закріплення. «Мозковий штурм». (презентація: слайд 1,2)

- З якою частиною мови ми познайомилися?

- Що означає числівник? (слова, які означають кількість предметів або їх порядок під час лічби, називаються числівниками.)

- Які числівники відповідають на питання «скільки?» (числівники, які означають кількість предметів відповідають на питання «скільки?»)

- Які числівники відповідають на питання «який? котрий?»? (числівники, які вказують на порядковий номер предмета відповідають на питання «який? котрий?»)

- А зараз консультант-дослідник розкаже з якою частиною мови пов’язаний числівник та яким членом речення буває (виступ учня – консультанта)

3. Фізкультхвилинка (вправи для очей)

4. Робота з підручником від місяця Січня (додаток)

1. - Діти, а Січень хоче попрацювати разом з вами в підручнику. Відкрийте підручник на стор.111, зверніть увагу на рубрику «Спілкуймося красно». Робота в парах. (учні зачитують інформацію з рубрики, вправляються в правильній вимові числівників).

2. – Діти, відкрийте впр. 255. Прочитайте завдання. Давайте прочитаємо числівники і поставимо до кожного з них запитання. Складіть словосполучення числівників з іменниками (вибирає вчитель: дев’ять, дев’ятий, сім, сьома, чотирнадцяте)

5. Творчі завдання від місяця Лютого (додаток)

- Діти, зимовий брат Лютий приніс нам творчі завдання.

1. Виконання творчого завдання (диференційовано). (додаток)

- Уважно прочитайте завдання і виконайте в зошитах

Завдання для учнів з високим рівнем засвоєння знань

Завдання для учнів з достатнім рівнем засвоєння знань

Завдання для учнів з середнім і початковим рівнем засвоєння знань

Зі слів склади речення. Підкресли числівники.

О, розпочався, дев'ятій, урок, годині.

Перерва, десять, тривала, хвилин.

Оленка, художню, тридцять, читала, хвилин, книжку.

Випиши словосполучення з числівниками.

Третій місяць, літній місяць, восьма парта, дерев'яна парта, цікава книжка, перша книжка, вказівний палець, другий палець.

Спиши, підкресли числівники.

Один скаже, другий прикаже.

П’ять разів подумай, а один раз говори.

На других гомонять, а самі все лихо творять.

Перевірка виконаних завдань

2. Гра «Упорядник». Робота біля дошки. (додаток)

  • Діти давайте пограємо в гру «Упорядник», із змішаних числівників, які ви бачите на картках, перший варіант виписує у стовпчик числівники, які відповідають на питання скільки?, а другий варіант – який? котрий?. (2 учні працюють біля дошки)

Перший

Десятий

Три

Двадцять

Шість

Сотий

Мільйон

Сто

Один

Десять

Другий

Двадцятий

Шістдесят

П’ятнадцять

Мільйонний

Третій

Взаємоперевірка

  1. Розгадування буквено-числових ребусів. Робота в парах (додаток)

100 лиця

3 буна

гор 1 а

мі 100

3 тон

г 1 а

пі 100 лет

3 зуб

смор 1 а

і 100 рія

ві 3 на

пі 2 л

(столиця, місто, трибуна, тритон, городина, година)

(пістолет, історія, тризуб. Вітрина, смородина, підвал)

  1. Підручник, впр.256 (якщо залишиться час)

V. Підсумок уроку. Оцінювання учнів.

1. -Нашим гостям час повертатися до казки і вони запитують вас на прощання:

- З якою новою частиною мови ви ознайомились?

- Які слова називаються числівниками?

- На які питання вони відповідають?

Метод «П’ять речень»

  1. Робота зі шкалою оцінювання

  • А тепер перевіримо якими ж ви були на уроці?

  • Біля своїх перших позначок на листочках зі шкалою оцінювання навпроти робіть інші позначки.

  • Порівняйте свої дані на початку уроку і в кінці уроку.

  • Якщо у вас

5 плюсів – ви дуже добре працювали

4 плюси – я дякую за урок

3 плюси – вам потрібно задуматися над своїми мінусами

2-1 плюс – станьте активнішими на уроці

- А тепер підрахуйте сніговичків. (вчитель сумує бали і оцінює роботу учнів)

- Діти, за гарну роботу на уроці кожен із вас отримує подарунки – пам’ятки «Числівник». (додаток)

VІ. Домашнє завдання

С.110, правило

П.р., с.р. – впр.257 – прочитати слова, вставити числівники, записати

Д.р. – підготувати 5 загадок в яких відповіддю будуть числівники.

В.р. - скласти 5-6 числово-буквених ребусів

8

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Тема: Числівник як частина мови. Мета: ознайомити учнів з частиною мови — числівником, дати початкове уявлення про числівник, його роль у мовленні; вчити впізнавати серед слів числівники, ставити до них питання скільки?, який?, котрий?, котра?, котре?, котрі?, правильно вживати у мовленні та застосовувати набуті знання про числівник на практиці; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати бажання краще знати українську мову.
  • Додано
    01.03.2018
  • Розділ
    Українська мова
  • Клас
    4 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    261
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    VC177232
  • Вподобань
    0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1800 грн
540 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №VC177232
За публікацію цієї методичної розробки Доленко Ірина Олександрівна отримав(ла) свідоцтво №VC177232
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти