Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Креативні методики читання, що мотивують та виховують
»
Взяти участь Всі події

Цікаві факти про Ніцше

Філософія

Для кого: 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, Дорослі

10.02.2021

184

1

0

Опис документу:
Фрідріх Ніцше – геній ХІХ століття, який збурював свідомість цілих поколінь, його критикували і наслідували, ненавиділи і обожнювали. Він і до сьогодні є чи не найбільш цитованим мислителем, а література про нього та критика його поглядів налічують цілі томи.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Відомий філософ був непересічною особистістю, хоча б через те, що не соромився суперечити думці більшості, виходив за межі загальноприйнятого.

До вашої уваги цікаві факти з життя та творчості Фрідріха Ніцше.

1.Народився Ніцше 15 жовтня, в один день з королем Фрідріхом Вільгельмом IV. Саме в честь нього назвали хлопчика.

2.Хоча батько філософа, як і обидва дідуся були священниками, сам Ніцше все життя був палким противником будь яких релігій.

3. Після того, як помер батько Фрідріха, вихованням сина займалася мати. З 6 років вона навчала його грі на роялі, а в 10 років він вже писав музику і деякий час хотів стати музикантом. І навіть коли втратив розум, він створював музичні опуси і імпровізував в лікарняному холі.

4.Під час навчання в гімназії юнак вивчав античні тексти відомих авторів.

5. Ніцше став професором в 24 роки. Однак змушений був піти у відставку в 35 років через проблеми зі здоров’ям.
6. Ніцше чудом залишився живий в 26 років. Тоді, прямо з університету, його відправили на війну з Францією. Він був санітаром, і заразився дизентерію, але дивом зумів вижити.

7. Серед інших філософів Фрідріх Ніцше захоплювався працями Артура Шопенгауера.

8. Вже у зрілому віці Ніцше познайомився з Ріхардом Вагнером, і незабаром філософ і композитор стали кращими друзями.

9. Та дружба через роки все-таки розпалася. Спершу Вагнер різко розкритикував книгу Ніцше «Людське, занадто людське», а пізніше філософ у відповідь опублікував видання «Казус Вагнер», яке також викликало гнів композитора.

10. Ніцше не був одружений і не залишив після себе нащадків.

11. Протягом усього життя Ніцше страждав від різноманітних хвороб, і ніколи не відрізнявся міцним здоров’ям. До того ж він лікувався опіатами, що було нормальним для медицини тієї епохи. До 30 років він взагалі практично осліп, і його постійно терзали мігрені.

12. Останні роки життя Фрідріха Ніцше були затьмарені помутнінням розуму. Його навіть помістили в психіатричну лікарню, звідки його пізніше забрала мати, але останні 11 років життя він провів у потьмареному стані розуму і з періодичними нападами паралічу.

13.Відомо, що Фрідріх не єдиний у своїй родині страждав психічним розладами. Його батько і брат загинули від подібних хвороб. 1849 році наступає смерть батька після року божевілля, а через рік від нападу помирає його маленький брат.

14.Музей пам’яті Ніцше після його смерті був створений його сестрою Елізабет.

15.Незадовго до того, як втратити розум, філософ пробував пробитися в політику, але не надто в цьому досяг успіху.

16. На протязі більш ніж 30 років життя він був особою без громадянства, оскільки від підданства Пруссії він відмовився, а швейцарське громадянство так і не отримав.

17. Повне зібрання творів Ніцше видавалося в більш ніж 20 томах.

18. Більшість творів Фрідріха Ніцше написано таким чином, що залишають значний простір для різних інтерпретацій, а тому спори про їх істинний сенс ведуться і по сей день.

19.Довго не міг писати, оскільки через хворобу від споглядання білого аркуша паперу в нього починали боліти очі.

20. На честь філософа названо астероїд 7014Ніцше.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили