"Цікаві факти про домашніх улюбленців" (підбірка матеріалів до тематичного тижня "Свійські тварини")

Екологія

Для кого: Дошкільнята (3-4 роки), Дошкільнята (4-5 років), Дошкільнята (5-6 років), 1 Клас, 2 Клас

24.08.2021

182

21

0

Опис документу:
Чи знали ви, що нюх у корів набагато досконаліший, ніж у собак. Ці жуйні тварини здатні відчути запахи на відстані до 8-10 кілометрів. Якщо у корови закриті очі, вона не обов’язково спить, навіть якщо вона в цей час лежить. Швидше за все, вона просто дрімає. Для цих тварин головне – розслабитися. Переконана, що ці та інші незвичайні факти про життя свійських тварин будуть цікавими для ваших вихованців, сприятимуть підвищенню їх інтересу до об'єктів живої природи та бажанню піклуватися про них.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Цікаві факти про домашніх улюбленців

Кішки

За кількістю улюблених домашніх тварин кішки б’ють всі рекорди.

Кішки неймовірно охайні. Вони приділяють вилизуванню шерстки чверть свого часу! Але вони доглядають за собою не тільки заради чистоти і акуратності. Кішка злизує з шерсті речовину, що містить вітамін Д, який необхідний для її здоров’я та життєдіяльності.

В повній темноті кішка може орієнтуватися за допомогою вусів.

Котячі щелепи не можуть рухатися в сторони.

Приблизно 18 годин на добу кішки сплять, а також кішки люблять дихати свіжим повітрям.

Швидкість, яку можуть розвивати кішки -19 кілометрів на годину .

Порівняно з собаками пам’ять у кішок є кращою.

Найменший породистий кіт – Сінгапурський. Він може важити всього 1,8 кг!. Найбільшими породистими котами є Мейн-куни, які можуть важити 11,3 кг - це майже в два рази більше, ніж середня вага домашньої кішки і досягати 1 метра в довжину!

Домашні кішки нявкають тільки тоді, коли спілкуються з людьми. А для спілкування між собою нявкання їм ні до чого.

Кішки можуть пити солону воду. Кішки не відчувають солодке.

Коти пітніють через подушечки лап.

Кішка може стрибати до п'яти разів вище своєї власної довжини в одній площині!

У середньому, кішки проводять 2/3 дня в сонному стані. Це означає, що дев'ятирічний кіт був в стані бадьорості тільки три роки свого життя!

Зазвичай у кішок по п’ять пальців на передніх лапах і по чотири- на задніх, проте зрідка народжуються тварини, у яких шість і більше пальців на одній або навіть декількох лапках.

У кішок породи Хао Манее ( Khao Manee ), виведених в Таїланді, різнокольорові очі – одне блакитне, а друге зелене. Це дуже рідкісна порода, відома також як « кішки з діамантовими очима».

Собаки

Вражаюче, але ці тварини здатні по запаху відчути, чи є в тілі людини ракова пухлина.

Собакам протипоказана їжа, в якій міститься шоколад(цукерки, шматочок торта і ін.). Для них шоколад є отрутою і може викликати дуже сильне отруєння.

Собаки мають видатний нюх. Наприклад, серед величезної кількості яблук, упакованих в ящики, собака здатний знайти гнилий фрукт. Саме тому цих тварин використовують в пограничній і митній службах для пошуку заборонених речовин.

Знайомлячись, собаки нюхають місце під хвостом один одного. Вони роблять це тому що там знаходиться залоза, яка виділяє індивідуальний запах, властивий тільки цій тварині. Нюхаючи місце під хвостом, вони як би прочитують штрих-коды один одного.

Собачий ніс має унікальний відбиток - такий же індивідуальний, як у людей візерунок ліній на пальці. Собака має найтонший нюх серед усіх домашніх тварин.

Цікаво, що цуценята породи далматин народжуються без характерних плям. Вони з'являються у них у міру зростання і дорослішання.

У собак є феноменальний внутрішній годинник. Вони прекрасно знають, коли потрібно вийти на прогулянку, пограти, пообідати, поспати, а також завжди знають, коли ви повертаєтеся з роботи, особливо якщо у вас нормований робочий день. Насправді ви можете звіряти годинник, спостерігаючи за своїм улюбленцем.

Собаки жіночої статі кyсають частіше, ніж пси.

Цікаве дослідження провели кінологи з Америки. Вони дали послухати собакам музику різних напрямків. Найбільше їм не сподобався важкий рок, а ось класична музика до вподоби чотирилапим. Що стосується записів із людською мовою, то вони проявили повну байдужість.

Якщо дивитися собаці в очі, вона може сприйняти це, як виклик і вдатися до агресії.

Акваріумні рибки

Самиці деяких акваріумних рибок, побачивши небезпеку, засовують малюків собі в рот. А коли знову настає спокійна обстановка, випускають їх на волю.

Самиці деяких рибок народжують неодмінно у присутності «глядачів», тобто, інших рибок. Чим більше спостерігачів, тим більше мальків з'являється на світ.

Хом’яки

Хом’яки роблять дуже великі запаси їжі ( аж до 90 кг), які вживають під час зими. Хом’яки вміють плавати. Хом’яки живуть 1-3 роки.

У світі існує 19 видів хом’яків. Деякі види завдають шкоди, вони поїдають бобові й зернові рослини. Хом’яки можуть бути збудниками ряду інфекційних захворювань.

Сирійський хом’як і хом’як Ньютона занесені до Міжнародної Червоної книги.

Хом’яків використовують як домашніх вихованців або як лабораторних тварин.

Корови

Нюх у корів набагато більш тонкий, ніж у собак. Ці жуйні тварини здатні відчути запахи на відстані до 8-10 кілометрів.

Якщо у корови закриті очі, вона не обов’язково спить, навіть якщо вона в цей час лежить. Швидше за все, вона просто дрімає. Для цих тварин головне – розслабитися.

Корови спостерігають за своїми родичами і навчаються в них. Наприклад, якщо одну з них вдарило струмом від електропаркану, інші до нього близько не підійдуть.

Ці тварини бридливі і ні за що не будуть щипати траву там, де недавно лежали коров’ячі коржі. Більше 8 годин на день корова безперервно жує траву і більше 90 жувальних рухів у хвилину може здійснювати корова.

Корови не люблять спати покотом, як це роблять свині. Вони вважають за краще лежати окремо. Взагалі, ці тварини довго вибирають собі підходяще місце. В бруд корова не ляже.

Коні

Коні є одними з небагатьох тварин, здатних пізнавати себе на фотографіях.

Свині

У свиней сильно розвинений нюх, вони розрізняють безліч запахів. Тому в деяких країнах свині працюють в митниці, для цього їх попередньо навчають.

У Франції свині і донині використовуються для пошуку трюфелів, нечувано дорогих грибів.

Також вони добре показали себе як мисливці і рятувальники. Наприклад, свиня може відчувати дичину на відстані близько 40 метрів. Вона здатна розшукати людину, що лежить під снігом.

А ще свині є хорошими плавцями.

Домашні кролики

Домашні кролики часто люблять грати в хованки і догонялки, причому як зі своїми господарями, так і один з одним.

Більше 11 кілограм може важити кролики.


https://tsikavi-fakty.com.ua/50-tsikavyh-faktiv-pro-domashnih-tvaryn/

https://cikavo-znaty.com/458-ckav-fakti-pro-domashnyi-tvarin-html/

https://ukr.media/animals/349305/

https://pretty-home.webnode.com.ua/tsikavi-fakti-pro-domashnikh-ulyublentsiv/

https://publish.com.ua/svit-tvaryn/tsikavi-fakti-pro-domashnikh-tvarin.html

http://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-hom-yakiv/"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.