Цікаві факти до уроку "Механічна енергія та її види"

Опис документу:
Цікаві факти до уроку "Механічна енергія та її види" у формі "Чи знаєте ви, що..." є методом формування пізнавальної активності учнів. Такий вид роботи - можливість урізноманітнити форми роботи з учнями на уроці при вивченні даної теми .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Чи знаєте ви, що …

Англійська ерудит Томас Юнг (1773-1829) став першим, хто почав використовувати слово «енергія» в тому сенсі, який ми вкладаємо в нього в наші дні. Воно замінило традиційне латинський термін «vis viva», що значить «жива сила».

Про здібності Юнга в дитинстві ходили численні історії. Одна з найбільш відомих пов'язана з його поїздкою до Лондона з тіткою Мері. Зайшовши в книжковий магазин, одягнений в строгий чорний костюм хлопчик захоплено гортав якесь рідкісне видання античних класиків. Книготорговець зверхньо запропонував подарувати йому книгу, якщо він зможе перевести хоча б сторінку. Юний Томас відразу перевів текст з аркуша на літературну англійську мову, після чого дійсно отримав книгу в подарунок.

Механічна енергія відома з давніх часів і застосовується в таких пристроях, як: стріла, спис, ніж, сокира, баліста, візок, маятник, журавель, вітряк, водяне колесо, вітрило, гончарний круг, годинник, та інші різноманітні механізми…

Найбільш поширені і використовувані джерела механічної енергії: вітер, течія річок, припливи і відливи морів і океанів, сільськогосподарські тварини, і сама людина.

Енергія води використовується людьми здавна як джерело механічної енергії\

Як і всяке рухоме тіло, вітер володіє певним запасом кінетичної енергії , і яка може бути перетворена в механічну роботу або електричну енергію за допомогою спеціальних пристроїв і установок, що одержали назву вітряних. Швидкість вітру є найважливішою характеристикою технічних властивостей вітру. Кінетична енергія вітрового потоку Е, як всякого тіла, що рухається зі швидкістю v і має масу т, дорівнює: Е =

Енергія вітру є «механічною» та походить з сонячної. Вона використовується з часів

середньовіччя у вітряках та на кораблях. Сучасні вітрові електростанції ефективно

перетворюють механічну енергію на електричну.

Електроенергія, що виробляється у такий спосіб, набагато дорожча, ніж та, що виробляється тепловими електростанціями. З 1980 року потужність вітрових станцій зросла більше ніж у 3000 разів, особливо у Північній Америці та Західній Європі.

Вітрові електростанції не забруднюють повітря хімікатами, але вони дуже шумні. Розміщення великої кількості генераторів близько один до одного сприяє більш ефективній експлуатації (однак багато людей вважають це неприйнятним). Ці електростанції працюють найбільш ефективно при потужному вітрі, але вразливі до ураганів.

Під час урагану вивільнюється теплової енергії від 50 до 200000000000000 Дж електричної енергії за 1с.. Це приблизно те ж, що підривати тричі на годину бомбу потужністю в 10 Мегатонн.

1773 – 1829

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!