Програмовий зміст: ознайомити дітей з народною художницею Марією Приймаченко, її казковими квітами, викликати у дітей інтерес до творчості народного майстра, бажання малювати за мотивами її творів.
Розвивати фантазію, творчість, самостійність, художній смак.
Виховувати розуміння того, що квіти - це краса, дбайливе ставлення до них.
Форма проведення: екскурсія до уявного музею, мистецтвознавча розповідь, заняття з малювання.
Матеріал: портрет Марії Приймаченко, репродукції її картин.
Матеріали для малювання: папір з заготовками соняшників, жовта фарба, пензлі, підставки, серветки, стаканчики з водою.
Хід заняття.
Діти заходять до "музею", де знаходиться портрет Марії Приймаченко та її картини - чарівні квіти.
Вихователь. Сьогодні ми з вами прийшли до музею, де є багато картин. Є такі люди, які малюють картини. Як називається професія людей, які малюють картини? (Художники)
А давайте скажемо голосно, тихо, пошепки.
Ці картини намалювала українська художниця. Чи пам'ятаєте ви, як звуть цю художницю? (Марія Приймаченко). Ось її портрет. Любила Марічка і річку, і поле, і гай. Але понад усе любила квіти. Отож і малювала їх стільки душі бажалося. Є у Марії Приймаченко така картина, на якій зображені ось такі квіти. Як вони називаються? (Соняшники) . Якщо на картині зображені соняшники, то як ми можемо назвати цю картину? (Соняшники) А на що схожі сояшники? (На сонце).
Коли Марія Приймаченко була маленькою, вона малювала на піску, а ми з вами помалюємо на манній крупі. Сьогодні похмурий день і щоб нам стало веселіше давайте намалюємо сонечко.
(Діти малюють сонечко на манній крупі).
Вихователь. Гарні вийшли у вас сонечка, відразу стало веселіше. Так? А тепер давайте перетворимося на справжніх художників і теж намалюємо картини "Соняшники".
У соняшника є стебло та листя. Якого вони кольору? (зеленого). Серединка з насіннячком якого? (чорного). А чого ж тут не вистачає? (пелюсток). А якого ж вони кольору? (жовтого). Ось зараз ми з вами і намалюємо ці пелюсточки. Але спочатку зробимо масаж для наших пальчиків і долоньок.
(Вихователь роздає дітям горіхи)
Цей горішок - фантазер,
Він чудовий масажер
Візерунчатий бочок
Розвиває кулачок.
Міцно ти його здави,
Свою силу прояви.
Вихователь. Сідайте, будь ласка за столи та починайте малювати.
Звучить спокійна музика, діти малюють.
Вихователь почергово запитує у дітей у дітей - що ти робиш? (малюю), а що ти малюєш? (соняшники).
Після закінчення роботи діти беруть свої роботи і проводиться бесіда про кількість соняшників.
Потім вихователь пропонує дітям покласти свої роботи за парканчик. Скільки в нас сояшників? (багато). В нас вийшло ціле поле сояшників. Ви такі молодці, такі гарні художники, давайте поплескаємо собі. А як ви сьогодні малювали? (Во)
Стук в двері.
Заходить сояшник.
- Добрий день, малята! Хто я такий? Я йшов і заблукав. О, я знайшов поле , на якому ріс.
А чи хочете ви перетворитися на сояшників?
Елемент логоритміки.
На сонечко я схожий
І сонечко люблю.
За сонцем повертаю
голівоньку свою.
Соняшник нахиляється
І кружляє навколо себе.
Соняшник. - Тепер ви справжні соняшники, але вам дечого бракує. У мене є шапочки та обручі для вас, які вже точно перетворять вас на соняшників. Ой, які ви гарні, а давайте з вами затанцюємо.
Танок.
Вихователь. Гарний вийшов в нас танок, а ще ми знаємо вірш про соняшник.
Важку голову схилив
Золотим картузом вкрив
Як дідок собі куняє,
Бо вже літечко минає.
Налились його зернята,
Вже темніють оченята.
Незабаром прийде час -
Він запросить в гості нас.
Як дорослі, так і діти,
Будуть сонях теребити.
Й які смачні зернята,
Покуштуйте їх малята.
Соняшник. За те, що ви такі гарні, чемні, вправні художники, я хочу пригостити вас зернятками соняшника.
Діти ласують насінням.
А гостям на згадку про нашу зустріч, я хочу подарувати квіти - соняшники.












