Червоний Жовтень, місце поховання Героя Радянського Союзу М.Г.Нечипоренка

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Історичні та памятні місця Зачепилівського району

Червоний Жовтень, місце поховання Героя Радянського Союзу М.Г. Нечипоренка

Не одразу можна знайти цей скромний обеліск з мармурового крищіння, який знаходиться на кладовищі села Червоний Жовтень. Саме тут знайшов свій останній притулок Герой Радянського Союзу Нечипоренко Микола Гаврилович, якому випало багато випробувань за майже 80-річний вік.

Народився Микола Гаврилович 10 грудня 1896 року в селі Миколаївка Зачепилівської волості Костянтиноградського повіту. Навчання в парафіяльній школі, важка сільськогосподарська праця, участь у першій світовій війні – шлях багатьох його ровесників.

1917 рік став переломним не тільки в житті Нечипоренка. Круто змінилися долі цілих поколінь. У 20-30-х роках М.Г.Нечипоренко працює на різних посадах: головою Бердянського сільського споживчого товариства, головою виконкому Бердянської сільської ради, головою колгоспу “Червоний Жовтень”, заступником голови виконкому Бердянської сільської ради, обліковцем тракторної бригади.

22 червня 1941 року обірвалися мрії радянських людей про мирну працю, почалася Велика Вітчизняна війна. У серпні 1941 року став до лав Червоної Армії і рядовий Нечипоренко. Воював на Південному, Сталінградському, Західному, Ленінградському, 2-ому Українському фронтах.

За смілі і рішучі дії, мужність і відввагу, виявлені в боях за Будапешт, Указом Президії Верховної Ради СРСР від 15 травня 1946 року гвардії рядовий Нечипоренко Микола Гаврилович був удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Після демобілізації Микола Гаврилович повертається в колгосп, де працює до 1960 року: польоводом, головою і заступником голови колгоспу “Червоний Жовтень”, завідуючим конефермою, обліковцем тракторної бригади, очолював бригаду по боротьбі зі шкідниками сільськогосподарських культур. Та й після виходу на пенсію його часто можна було бачити то на фермі, то в бригадах на зустрічах із школярами.

25 травня 1975 року Миколи Гавриловича Нечипоренка не стало.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
3
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!