Церемонія вручення літературно - мистецької премії ім. Володими ра Малика "Вітчизни гідний син"

Опис документу:
Радо вітаємо вас на урочистій церемонії вручення літературно-мистецької премії імені геніальної людини-митця, палкого патріота України, письменника, який своїми творами відкрив для нас правду рідної історії - Володимира Кириловича Малика. І саме сьогодні, 21 лютого, в День народження нашого видатного земляка, ми згадуємо доброго педагога і мудрого письменника.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сценарій

церемонії вручення літературно-мистецької премії

імені Володимира Малика «Вітчизни гідний син»

Дата та час проведення – 21 лютого 2019 року, 12-00 год.

Місце проведення – музична школа

Ведучі – Артем Бондаренко,___________________

На сцені портрет Володимира Малика.

Звучить урочиста мелодія, на сцену виходять ведучі.

Ведучий: Добрий день, дорогі друзі!

Ведуча: Радо вітаємо вас на урочистій церемонії вручення літературно-мистецької премії імені геніальної людини-митця, палкого патріота України, письменника, який своїми творами відкрив для нас правду рідної історії - Володимира Кириловича Малика.

Ведучий: І саме сьогодні, 21 лютого, в День народження нашого видатного земляка, ми згадуємо доброго педагога і мудрого письменника. Він був живим прикладом того, як творча людина має присвячувати всього себе служінню ідеалам рідного народу, материнській отчій землі.

Ведуча: Виваженість думки, чистота помислів, виняткова щирість і чесність були характерними рисами Володимира Кириловича. Почесті, слава, премії та літературні відзнаки ніколи не хвилювали письменника.

Ведучий: Але все одно праця нашого земляка Володимира Малика високо поцінована громадськістю та державою: він став лауреатом трьох літературних премій – імені Лесі Українки, імені Григорія Сковороди та Фонду Тараса Григоровича Шевченка. Його творчість внесена Міністерством освіти України у шкільну програму з української літератури.

Ведуча: Дякуючи творцям документального фільму «Лицар слова і любові», лауреатам премії імені Володимира Малика заслуженому журналісту України Ніні Малій та оператору телеканалу «Лубни» Олександру Кузьмінському ми кожного року маємо змогу знову і знову передивлятися ті унікальні кадри та згадувати, яким він був наш славетний земляк – справжній лицар слова.

(Демонструються уривки з документального фільму «Лицар слова і любові»)

Ведучий: Кажуть, людина не вмирає доти, доки жива про неї пам’ять. Володимиру Малику жити в пам’яті поціновувачів української літератури вічно. Право покласти квіти до пам’ятного знаку Володимиру Кириловичу Малику надається

(на фоні ліричної мелодії квіти виносять із зали)

Ведуча: Володимира Малика пам’ятають як людину надзвичайно талановиту, людину – трудівника, активного громадського діяча, вчителя і наставника. Його працездатність викликала захоплення, а його енергія передавалася від серця до серця.

Ведуча Життя Володимира Малика є прикладом служіння людям, взірцем творчості та джерелом натхнення для багатьох талановитих послідовників.

Світла пам’ять про великого митця знайшла своє продовження у добрих починаннях, і, в першу чергу, в літературно-мистецькій премії його імені.

Ведучий: З метою увіковічення пам’яті відданого сина українського народу Володимира Малика та з метою відзначення та підтримки кращих здобутків митців рідного краю рішенням Лубенської міської ради від 20 лютого 2001 року, за пропозицією фонду «Слово» та редакції газети «Лубенщина» , заснована щорічна літературно-мистецька премія.

Ведуча: Премія присуджується за кращі творчі здобутки, присвячені темі історії України та рідного краю, за праці і досягнення, що опубліковані та оприлюднені протягом останніх п’яти років.

Ведучий: Визначення лауреатів та дипломантів проводиться за номінаціями:

  • Література і публіцистика;

  • Краєзнавство і народна творчість;

  • Мистецтво і монументальна скульптура.

Ведуча: Та перш ніж назвати цьогорічних дипломантів та лауреатів хочеться, щоб на цій зустрічі панувала душевна, лірична атмосфера. Ми запрошуємо на сцену чоловічий вокальний ансамбль районного будинку культури.

1. «Явір та калина» Чоловічий ансамбль РБК

Ведучий: У номінації «КРАЄЗНАВСТВО І НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ» лауреатом визнано

(Звуки фанфар, на екрані з’являється фото Олександра Супруненка)

ОЛЕКСАНДРА БОРИСОВИЧА СУПРУНЕНКА (місто Полтава) за підготовку, укладання, редагування та авторський внесок у випуск в світ трьох збірників наукових праць «Старожитності Посулля»

Ведуча: Олександр Борисович – кандидат історичних наук, заслужений працівник культури, дослідник археології, історії науки та музеєництва, директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

Ведучий: А також автор понад 2000 наукових та публіцистичних праць з археології, історії, музеєзнавства та краєзнавства. Науковий і відповідальний редактор 150 видань, організатор 60 наукових конференцій, семінарів міжнародного, всеукраїнського та регіональних рівнів.

Ведуча: Олександр Супруненко нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (1999), Лауреат полтавської премії ім. Самійла Величка (2004) і Всеукраїнської премії ім. Вікентія Хвойки (2009), нагоджений почесною відзнакою Полтавської міської територіальної громади (2005)

Ведучий: Свої вітання вам дарує Карина Копотун

2. Карина Копотун

Ведучий: У номінації « МИСТЕЦТВО І МОНУМЕНТАЛЬНА СКУЛЬПТУРА» лауреатом визнано

(Звуки фанфар, на екрані з’являється фото НАТ «Юність»)

НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИТЙ АНСАМБЛЬ ТАНЦЮ «ЮНІСТЬ», місто Лубни

Ведучий: Народний аматорський ансамбль танцю «Юність» самобутній, яскравий колектив, відомий не тільки в рідному місті , а й поза його межами. Ансамбль був заснований у 1954 році і ось вже 64 роки працює в напрямку народно-сценічної хореографії.

Ведуча: У 1963 році ансамблю було присвоєно звання народний, яке він неодноразово підтверджував. Виховання художнього смаку, культури, знайомство з хореографічним мистецтвом, розвиток творчих здібностей дітей - головна мета роботи колективу.

Ведучий: За своє багаторічне творче життя ансамбль народного танцю «Юність» неодноразово одержував звання переможця на фестивалях та конкурсах різного рівня. У 2018 році на міжнародному фестивалі українського народного танцю «Гопакфест» колектив отримав Диплом за II місце з композицією «Вітебська полька» та Диплом за I місце з композицією «Святковий гопак».

Ведуча: В мирі і дружбі,

У щасті й любові

Мережить рушник????

Український святковий гопак

3. «Гопак» НАТ «Юність»

Ведуча: Ось нарешті настала урочиста мить і ми запрошуємо на сцену лауреатів премії Володимира Кириловича Малика 2018 року:

(Звучить урочиста мелодія, на її фоні зачитуються імена лауреатів, які піднімаються на сцену)

Ведучий: ОЛЕКСАНДР СУПРУНЕНКО

Ведуча: НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ ТАНЦЮ «ЮНІСТЬ»

Ведуча: Премії вручає міський голова Олександр Грицаєнко

(Виступ голови, нагородження, виступи лауреатів)

Ведучий: Шановні друзі, підтримайте наших лауреатів оплесками. Просимо вас зайняти почесні місця в залі.

Для вас співає Валентина Павлічук

4. Валентина Павлічук

Ведучий: У номінації «ЛІТЕРАТУРА І ПУБЛІЦИСТИКА» дипломантом визнано

(на екрані з’являються фото Галини Вовченко)

ГАЛИНУ ВАСИЛІВНУ ВОВЧЕНКО (місто Полтава) за поетичну книжку «П’ю серцем кожну днину»

Ведуча: Поетична збірка Галини Вовченко «П’ю серцем кожну днину» (видавництво «Дивосвіт», 2017 р.) відзначається досконалістю у виборі форми віршованого твору, що органічно поєднується з новизною і художнім багатством поетичного образу.

Ведучий: Образний малюнок для Галини Вовченко є традиційним, тому подібних поетичних творів у віршованій збірці чимало: «Етюд із равликом», «Етюд квітня», «Вечірній етюд», «Грозовий етюд» та інші. Кожній із цих поетичних творів має чітку форму: віршований розмір, дві строфи по вісім рядків, пісенну ритмомелодику, що спонукає вдумливого читача до глибокого сприймання справжньої поезії.

Ведуча: Ще в етюдах відчувається спорідненість з образотворчим мистецтвом. Як тут не згадати життєве захоплення Галини Вовченко: фотографію. Після перегляду її попередньої книжки «Фотопоезії Галини Вовченко» такі твори хотілося б трактувати як своєрідний поетичний живопис. Поєднання власне пейзажного опису і ліричних почуттів надає цій поезії справді філософського звучання.

Ведучий: Дорогі присутні, вас вітає Богдан Ніколаєв, зустрічаємо!

5. Богдан Ніколаєв

Ведучий: У номінації «КРАЄЗНАВСТВО І НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ» дипломантом визнано

(Звучать фанфари, на екрані з’являється фото Володимира Красовського та Андрію Козлова)

ВОЛОДОДИМИРА ВАСИЛЬОВИЧА КРАСОВСЬКОГО та АНДРІЯ ВОЛОДИМИРОВИЧА КОЗЛОВА, місто Хорол, за краєзнавчу наукову монографію «Хорольський ботанічний сад в системі ландшафтної забудови міста Хорола»

Ведуча: Володимир Красовський - кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник, ініціатор створення, засновник та керівник Хорольського ботанічного саду. Андрій Козлов - учитель історії та географії Хорольської спеціалізованої школи I-IIIступенів №1, краєзнавець.

Ведучий: У 2018 році побачила світ колективна монографія даних авторів, написана до 5-річчя створення Хорольського ботанічного саду, на сторінках якої зосереджений значний пласт краєзнавчого матеріалу, адже предметом їхнього дослідження є вкрай рідкісна, але надзвичайно актуальна тематика: історія та сучасність рідного краю в контексті ландшафтної забудови.

Ведуча: Видання є корисним не лише для науковців та спеціалістів з охорони довкілля, біологів, екологів, а й для тих, хто любить і береже природу рідного краю, цікавиться його історією, займається чи планує займатися природоохоронною діяльністю.

Ведучий: Свою творчість вам дарує Олег Приймак

6. Олег Приймак

Ведуча: Тож, шановні присутні, ми запрошуємо на сцену дипломантів премії імені Володимира Малика 2018 року:

(Звучить урочиста мелодія на її фоні зачитуються імена дипломантів, які піднімаються на сцену)

Ведучий: ГАЛИНУ ВАСИЛІВНУ ВОВЧЕНКО

Ведуча: ВОЛОДИМИРА ВАСИЛЬОВИЧА КРАСОВСЬКОГО та АНДРІЯ ВОЛОДИМИРОВИЧА КОЗЛОВА

Ведучий: Дипломи вручає Голова обласного Благодійного фонду «Слово» імені Володимира Кириловича Малика, депутат обласної ради, син нашого видатного земляка – Олександр Володимирович Сиченко.

(Виступ О.В.Сиченка, нагородження дипломантів, їх виступи)

Ведуча: Шановні друзі, підтримайте наших дипломантів оплесками. Просимо вас зайняти почесні місця в залі.

Ведучий: Святковий настрій вам дарує Народний ансамбль танцю «Юність», керівник Анатолій Царюк

7. НАТ «Юність»

Ведуча: Для вас співає неповторна Галина Бабич

8. «Дарую вам пісню» Галина Бабич

9. «Україно моя» НПТК «Посульська рапсодія»

ЗКСБТ «Стиль»

Ведуча: Вас вітали НПТК «Посульська рапсодія» та ЗКСБТ «Стиль»

На цій яскравій ноті наша зустріч добігає кінця. Нехай світле ім’я нашого Великого земляка Володимира Малика вічно зорить на літературному обрії рідного краю.

Ведучий: А цьогорічним лауреатам і дипломантам бажаємо, перш за все здоров’я, натхнення й сили творити гідне майбутнє, щоб ніколи не зміліла творча скарбниця українського народу.

Ведуча: До побачення! До наступних зустрічей!

6

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»