Час цікавих повідомлень "Звідки ж ця краса?"

Опис документу:
В статті "Звідки ж ця краса?" ви дізнаєтесь багато нового про звичайну ялинку. Новорічна ялинка, як ми звикли її бачити, - прикрашена іграшками, солодощами, - звідки вона взялась. Коли вона набула сучасного вигляду . Як прикрашали ялинку раніше, та як прикрашають сьогодні.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Час цікавих повідомлень:

Звідки ж ця краса?

Новорічна ялинка, як ми звикли її бачити, - прикрашена іграшками, солодащами, - явище порівняно молоде. Такого вигляду вона набула у XVII столітті, прийшовши до нас із берегів Верхнього Рейну, насамперед, з Ельзасу. Хоча сам звичай бере початок ще з часів старогерманських племен і повязаний із язичництвом.

Розповсюдження ялинки в багатьох країнах розпочалося у містах. Цю розкіш могли собі дозволити лише багаті родини. У Франції першою прикрасила ялинку дружина герцога Орлеанського Олена Мек-ленбурзька. В Англії – німецька принцеса (у 1706 році), яка згодом стала дружиною Георга ІІІ, а в 1870 році у Віндзорі ялинку для дітей організувала королева Вікторія зі своїм німецьким чоловіком Альбертом Кобурзьким. Із 1840-х років ялинка відома у Росії.

Незважаючи на швидке розповсюдження ялинки, прикрашеної свічками і солодащами, в кінці XIX століття, у селах ялинку не прикрашали. Трохи згодом, під впливом міста, ялинку почали влаштовувати у сільських школах, а потім і в хатах.

Німецькі емігранти звичай прикрашати ялинку завезли до Америки, тривалий час її там зводили тільки на площах. Та й у самій Німеччині, як і в сусідній Франції, справжню ялинку могли собі дозволити лише заможні. Тільки в кінці XІX століття усі мешканці німецьких міст і сіл святкували Різдво і Новий рік з ялинкою.

В Іспанії і Португалії ялинка і зараз доволі рідко зявляється в будинках. На балканах ялинці теж не надавали особливого значення. Так у Болгарії, Греції, Албанії її почали прикрашати в основному лише після Другої світової війни, а в Румунії – тільки після 1960 року. Таке ставлення до ялинки у цих країнах повязане зі звичаєм різдвяного поліна, яке поливають медом, маслом, посипають зерном, звертаються до нього, як до живої істоти.

В мусульманських країнах ялинка зявилася у ХХ столітті. В 60-х роках ХХ ст. її почали прикрашати у Тегерані (Іран) та Марокко. Звичай прикрашати ялинку існував до Другої світової війни і в Турції, але в 1936 році його було заборонено з метою збереження лісу. Чого саме ялинка? На це запитання існує кілька відповідей.

Можливо, через віру в чарівні здібності гілок, які захищали від відьом та інших злих сил. Існувала й інша точка зору: ялинка, прикрашена яблуками і горіхами, - своєрідний прообраз біблейського райського дерева.

Прикрашання ялинки пов’язане і з повір’ям старо-германських племен про те, що духи ховаються у вічнозелених ялинках, і щоб їх задобрити, потрібно їм щось піднести.

Якими подарунками ви будете задобрювати цих духів (а також своїх дітей, родичів і друзів), вирішувати саме вам.

Бібліотекар О.В. Кузнецова

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інноваційна методика творчо-пізнавальної діяльності особистості: «Rory’s Story Cubes» »
Швень Ярослава Леонідівна
30 годин
590 грн