Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Робота над граматичною будовою мови на корекційних заняттях з розвитку мовлення для дітей з ООП
»
Взяти участь Всі події

Буклет "Любов до книги починається з родини"

Читання

Для кого: 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас, Дорослі

20.11.2019

1221

25

0

Опис документу:
«Читання – ось найкраще навчання» - стверджує народна мудрість. Не погодитися з цими словами не можна. В актуальності їх переконуєшся щоразу, коли мова заходить про роль книги в житті людини. Особистісно-орієнтовна модель навчання і виховання становить у центр уваги учня як особистість, у формуванні якої велика роль відведена саме книзі. Щоб сформувати інтерес до книги, потрібно, щоб батьки розуміли, що «читання – засіб контакту дитини з широким світом». Книгу називають вчителем життя. Спілкув
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Якими діти

народжуються – ні від кого

не залежить, але в наших

силах зробити їх

хорошими через правильне

виховання.

Плутарх

Сучасна сім’я несе найбільшу відповідальність за виховання дитини. Саме вона має виконувати головне завдання – забезпечувати матеріальні та педагогічні умови для духовного, морального, інтелектуального й фізичного розвитку юного покоління..

Від сім’ї починається шлях дитини до пізнання світу, свого становлення як особистості, шлях до шкільного навчання.

Важливо також чи є партнерство між сім’єю, вчителем та бібліотекою.

На допомогу батькам:

 • Книжки допомагають встановленню особливого зв’язку муж дитиною та батьками (особливо якщо читати дітям книжки на ніч, цей приємний спогад залишиться назавжди в їх пам’яті ).
  - Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мову
  , проговорюйте прочитане. Цікавтесь її оцінкою прочитаного, які почуття викликав той чи інший твір, казка і т.д..
  - Надавайте дитині самостійності в діях і прийнятті рішень, нехай вона сама обере, яку книжку на ніч прочитати, взяти в бібліотеці або купити в магазині.
  - Не відгороджуйтесь, коли дитина просить почитати з нею, пояснити не зрозуміле слово або допомогти намалювати малюнок.
  - Важливо показати власний приклад читання .
  Дитина повинна пишатися Вами.
  - Пам’ятайте, що дитина коли–небудь подорослішає і ї
  й доведеться жити самостійно. Готуйте її до майбутнього життя, читайте та проговорюйте :А що зробив би ти у такій ситуації? Чи гарно вчинив герой? Чому ти так вважаєш?
  - Ви – перший друг і порадник дитини
  ! Завітайте до шкільної бібліотеки разом з дитиною.

5 лайфхаків «Як заохотити дитину до читання»

1. Поки ваша дитина ще зовсім маленька, обов’язково читайте їй вголос та купуйте спеціальні інтерактивні дитячі книжки з цікавими поліграфічними ходами, що сповнені різноманітними елементами – клапанами, вставками, аплікаціями, тощо. Це можуть бути м’які книжки-іграшки, книжки для купання, книжки з об’ємними ілюстраціями, книжки-панорами, так звані «pop-up books» і віммельбухи, на сторінках яких зображена величезна кількість деталей, предметів і дій, які можна безкінечно розглядати.

2. Коли дитина навчиться читати, заведіть якийсь забавний ритуал: «коротка казка на ніч», «обідня книжка» чи «вечірній книжковий клуб». Читайте з дитиною вголос, по ролях, по черзі, робіть паузи для обговорення дій головних героїв, їхніх емоцій та розглядання ілюстрацій. Також можете скористатись психологічним принципом «незакінченої дії»: читаючи вголос, зупиніться на найцікавішому моменті («ой, вибач, мені потрібно щось терміново зробити – ми зупинились ось тут!») і залиште дитину один на один із книгою. Через деякий час запитайте: «Ти раптом не читав, що там було далі? Так цікаво, чим же все закінчилось!» 3. Для тренування навичок читання можна застосовувати цікаві вправи – гоутвати диитні малеьнкі розопвіді і міянти місяцми бувки у солвах. Наприклад: Маша живе недалеко від КОЛИШ. Одного разу вона поверталася ДООДМУ і… Такі «коряві» розповіді дуже подобаються дітям, особливо, якщо ви даєте можливість придумувати такі речення і для вас.

4. Складайте разом казки, наприклад на основі малюнка вашої дитини. Можете навіть пограти у видавництво: ваш малюк може бути автором тексту, ілюстратором, головним редактором або верстальником (особливо це сподобається любителям комп’ютерів).

5. Для того, щоб стимулювати самостійне читання у більш старших дітей, важливо свідомо підійти до вибору літератури. Книги не мають бути складними і нудними. Почати можна із енциклопедій, атласів, дитячих журналів, коміксів. Також можете запитати у друзів вашої дитини, що вони зараз читають і підібрати щось подібне. Пам’ятайте, не так важливо, Що саме читає дитина, головне – це підігрівати інтерес до читання як такого!

Тата, мами, бабусі,

Опікуні і дідусі,

Запрошуємо Вас до нас

Шкільна бібліотека чекає на вас!

Давайте разом подумаємо про читання ваших дітей, поговоримо про найулюбленіші книги та обміняємося досвідом підбору літератури для дітей.

З турботою про Вас!

шкільний бібліотекар

Семенова О.А.

aleksandramamonova92@gmail.com

https://aleksandramamonova6.wixsite.com/biblio10

Білицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10

Добропільської міської ради

Ваша власна поведінка – найвирішальніша річ.

Ви думаєте, що виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи караєте її.

Ви виховуєте її кожну мить Вашого життя, навіть тоді, коли Вас немає вдома.” А.С. Макаренко

Любов до книги починається з родини

2019 рік

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.