Буклет для роботи з батьками " Значення казок в житті дитини"

Опис документу:
У кожної людини є своя перша і найулюбленіша казка. Казка, яку ми проносимо в своєму серці через усе життя. І у кожного вона різна. А чому? У чому тут глибинний сенс? У кожною прочитаною нами казці, можна знайти, як і повний перелік людських проблем, так і шляхи і способи їх вирішення

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

«Значення казок в житті дитини»

У кожної людини є своя перша і найулюбленіша казка. Казка, яку ми проносимо в своєму серці через усе життя. І у кожного вона різна. А чому? У чому тут глибинний сенс?

У кожною прочитаною нами казці, можна знайти, як і повний перелік людських проблем, так і шляхи і способи їх вирішення.

Підсвідомий вибір казки відображає проблематику особистісних моментів у житті людини, їх прагнень і переконань.

Казки не такі прості, якими здаються на перший погляд - вони схожі на багатошаровий пиріг. У дитинстві ми бачимо перший шар, він є самим зрозумілим, а з віком нам відкривається більш глибинний сенс вкладеного задуму в казку. І чим коротше казка, тим більше вона має об'єм вкладеної в неї інформації. А в такому випадку казки не менше потрібні батькам, ніж їх дітям.

У дитинстві ми бачимо перший шар, він є самим зрозумілим, а з віком нам відкривається більш глибинний сенс вкладеного задуму в казку. І чим коротше казка, тим більше вона має об'єм вкладеної в неї інформації. А в такому випадку казки не менше потрібні батькам, ніж їх дітям.

Поради батькам :

- Не намагайтеся замінити читання казки на перегляд мультфільмів. Навіть при великій зайнятості знайдіть час для читання в колі сім'ї або перед сном. 15 хвилин в день - це трохи для живого, емоційного відображення казки вами для вашої дитини, але це дуже важливо для психологічного її розвитку.

- Перед тим, як читати незнайому казку синові або дочці, швидко пробіжіть її очима. В сучасних інтерпретаціях можна зустріти, наприклад: «. і розірвав його на тисячу дрібних шматочків ». Це вже занадто. Тому, в такому випадку можна замінити цю казку на іншу, або деякі дії головних героїв замінити на більш м'які, які не відображають проявів агресії та різного негативізму, тому що у дитини може формуватися думка, що тільки зло і жорстокість може бути сильним і розумним.

- Не варто читати сумні казки дитині на ніч. Тому що важко буде уявити, що дитині може наснитися після такої казки.

Діти повинні знати і розуміти, що в житті є, крім «зовнішньої», «внутрішня» сторона (основний виховний зміст казки). Поговоріть про це з дитиною, тонко, обережно вибираючи момент. Виключно в пізнавальних цілях, піднявши дитини до того, як правильно він повинен надходити в подібних ситуаціях. А ще краще, якщо дитина недавно чомусь провинився, то підібрати відповідно до цієї ситуації відповідну казку з освітленням повчально-виховного моменту.

« Значення казок в житті дитини»

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»