Буклет для роботи з батьками "РУХЛИВІ ІГРИ ВДОМА З ДІТЬМИ 2-3 РОКІВ"

Опис документу:
Рухливі ігри для малюків від року до трьох повинні бути простими та зрозумілими. Діти в цьому віці легко засвоюють навички ходьби, бігу, стрибків (у тому числі і на одній нозі), підйому та спуску, метання, перешагування. Зробіть навчання непомітним, без будь-якого примусу. Захопіть з собою на прогулянку крейда і скакалку, м'яч і м'яку іграшку, обруч і кеглі. Але головне - не забудьте взяти з собою фантазію.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Рухливі ігри для дитини

від 2-3 років

Рухливі ігри для дітей від 1 до 3 років.

Рухливі ігри для малюків від року до трьох повинні бути простими та зрозумілими. Діти в цьому віці легко засвоюють навички ходьби, бігу, стрибків (у тому числі і на одній нозі), підйому та спуску, метання, перешагування. Зробіть навчання непомітним, без будь-якого примусу. Захопіть з собою на прогулянку крейда і скакалку, м'яч і м'яку іграшку, обруч і кеглі. Але головне - не забудьте взяти з собою фантазію.

Де проводити рухливі ігри?

В рухливі ігри ви можете грати вдома, в спортзалі, на дитячому майданчику, на природі і навіть в дорозі. Добре, якщо щодня вдається активно рухатися на свіжому повітрі, який так само важливий малюкам, як хороший сон, повноцінне харчування і відпочинок.

ІГРИ-ІМІТАЦІЇ.

Ці ігри добре розвивають уяву, образне мислення, координацію й велику моторику. Для їх проведення вам знадобляться зображення тих тварин, яких малюк вже добре знає. Наприклад: кішка, собака, мишка, півень, ведмідь, лисиця, слон і т. д. Ви можете знайти у книзі про тварин або ж вирізати з журналів і наклеїти на окремі аркуші. Для початку запропонуйте малюкові роздивитися картинки: «Хто це?» Розкажіть про поведінку і характер тварини. Потім покажіть, як воно рухається, як «говорить». Спростіть ваші рухи, щоб дитині було легко за вами повторювати. Але в той же час збережіть малюнок» кроків, за яким можна здогадатися, яка саме тварина ви зображаєте. Після спільного тренування запропонуйте дитині вибрати будь-яку картку з зображенням тварини і попросіть показати, як воно ходить.

«Бджілки». Вам доведеться на деякий час перевтілитися в корисних комах - бджілок. Імітуйте їх політ і дзижчання, легко і вільно помахуючи руками-крилами. Перед бджілками стоїть завдання - зібрати нектар на квітах і повернутися у вулик. Квіти можуть бути справжніми, а ось вулик можна зобразити у вигляді намальованого кола або викладеної на землі мотузки (скакалки).

«Повзе змія». Закріпіть мотузку (скакалку) над підлогою в горизонтальному положенні так, щоб дитина міг під нею з запасом проповзти. Опускайте мотузку все нижче і нижче, до тих пір, поки дитина не почне піднімати мотузку, щоб проповзти.

«Поїзд». Діти різного віку, починаючи від року і закінчуючи молодшим шкільним віком, обожнюють гру «тунель». Побудувати його можна зі стільців, з килима або ковдри, згорнутих в рулон. Малюкові сподобається «їхати на четвереньках» через тунель. А якщо поїзд скаже «ту-ту-ту» і додасть хід, машиніста потім важко буде зупинити. Якщо ж дитина боїться проходити через тунель, позначте його кордони за допомогою мотузок, викладених з обох сторін.

«Сонячні зайчики». Для цієї гри вам знадобиться маленьке дзеркало і сонячна погода. Відпускайте веселих сонячних зайчиків погуляти і попросіть дитину за ними поганятися.

«Горобчики». Уявіть, що ви горобчики, стрибучі і непосидючі. Можна підстрибувати і одночасно помахувати руками. Нехай дитина стрибає на двох ногах на місці або вперед і назад. Якщо дитині важко дається, тримайте його спочатку під мишки, потім за руку.

«Стрибати через калюжі». Ви можете знайти справжні калюжі і стрибати через них (більш екстремальний варіант). А можете намалювати їх крейдою на асфальті і перестрибувати.

Перекочування м'яча

Зловити м'яч у віці 2-3 років - поки що вищий пілотаж для дитини. Важкі навички метання і лову можна тренувати перекочування м'яча по землі. Сядьте на підлогу один навпроти одного, витягніть ноги в сторони і перекочуйте м'яч один одному так, щоб він не виходив «за поле». Ця вправа добре розвиває зорову концентрацію і точність рухів. Можна ускладнити завдання і перекочувати одночасно два м'ячі.

 

Їм нудно просто гуляти!

Фізіологи говорять про те, що тривале ходіння стомлює маленьких дітей. Це пов'язано не тільки з їх фізіологічними особливостями (вони слабкіше нас), але і з психікою. Ми, дорослі, отримуємо задоволення, коли йдемо прогулянковим кроком, милуємося природою або просто занурюємося в якісь свої думки. Простір і час маленької дитини потрібно наповнювати іграми та розвагами. Це його не втомлює, а навпаки спонукає до нових дій і мотивів.

ВИКОРИСТОВУЙ ТЕ, ЩО ПІД РУКОЮ.

Вдома і на вулиці багато різних предметів, які можна використовувати в рухливих іграх: меблі, коробки, гірки, гойдалки, бруси, драбини, канати, мотузки, дошки, лавки. У дитини весь час повинна бути можливість лазити, стрибати, підніматися, долати різні перешкоди. Необхідно задовольняти його природну рухову потреба. Практикуйте також рухливі ігри з предметами, які можна переносити, вкладати, кидати, ховати і т. д. По-перше, це розвиває практичні навички дитини, по - друге, тренує вправність і уважність, по-третє, розвиває дрібну моторику..

РУХЛИВІ ІГРИ ВДОМА З ДІТЬМИ 2-3 РОКІВ

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»