+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Предмети »
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Буду я природі другом Позакласне читання

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок №___________ дата_________________

Тема:Буду я природі другом

Мета: розширити читацькі інтереси школярів, ознайомлюючи із творами про природу; розвивати навички правильного свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Їжак та їжаченя

Їздять по гриби щодня.

Їжачиха помагає —

Сироїжки їм збирає.

2. Гра „На гірку — з гірки”

— Читайте слова у стовпчиках: перший стовпчик — згори вниз, другий — знизу вгору.

Дощ гілка

лев ряска

сад квітка

мох зяблик

сич тюлень

меч люстра

дуб тюбик

лис лялька

3. Гра „Додай склад”

Бу — ... (кет); моло — ... (ко);

бу — ... (зок); моло — ... (дець);

бу — ... (лава); моло — ... (ток);

бу — ... (динок); моло — ... (чай);

бу — ... (лка); моло — ... (дий).

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

Наш дивний світ —

Такий, як казка.

Тож бережи його,

Будь ласка.

— Перед вами — павутинка зі складів. Поєднуючи їх, прочитайте слова, що стануть темою нашого уроку.

(Буду я природі другом.)

— Як ви розумієте ці слова?

— Сьогодні ми будемо читати твори про природу. Сподіваюся, ми ще більше переконаємося, що природі ми не сусіди, а її часточка. І від знань про неї і бережливого ставлення до природи залежить наше щасливе життя.

IV. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЧИТАЦЬКОГО ДОСВІДУ ШКОЛЯРІВ

1. Робота з виставкою книжок

— Чи відповідають темі представлені на виставці книжки?

— Твори яких авторів ви вже читали?

— Які назви мають книжки?

2. Розглядання та короткий аналіз дитячих ілюстрацій до теми

V. ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ

1. Вірш Анатолія Камінчука «Батьківщина”

— До чого нас закликає автор?

— Що кожен з вас може зробити для збереження природи?

2. Вірш Марія Хоросницька„Осінь”

— Чому вірш має таку назву?

— Якими фарбами малює осінь?Які відтінки кольорів можна побачити осінньої пори.

— З якою інтонацією ми будемо вірш?

- Порівняйте, якою зображено осінь у вірші й на малюнку

— Давайте разом спробуємо розгадати анаграми.

Ровона

цяниси

гобецьро

рокасо

телдя

тіласвка

Ворона

синиця

горобець

сорока

дятел

ластівка

— Яка пташка „зайва” в цьому рядочку? Чому?

— А як ми можемо допомогти цим пташкам узимку?

3.опрацювання твору за Михайлом Стельмахом «У лісі»

4. Гра „Хто більше?”

Учитель називає птаха, а діти мають за його назвою пригадати лічилку, скоромовку, казку, пісеньку, народну прикмету тощо.

Качка — українська народна казка „Кривенька качечка”.

Сорока — Хитру сороку спіймати морока, а на сорок сорок — сорок морок.

Журавель — Краще синиця в руці, ніж журавель у небі.

Українська народна казка „Лисиця та Журавель”.

Гуси — Дикі гуси відлітають — кінець бабиного літа.

VI. ЧИТАННЯ ТА ОБГОВОРЕННЯ НОВОГО ТВОРУ (оповідання Євген гуцало « Рятівник»

1. Читання оповідання вчителем

— Коли ви найбільше хвилювалися, слухаючи оповідання?

2. Читання оповідання учнями „ланцюжком”

— Хто врятував лосиху від вовків?

— Хто виходжував зранену лосиху?

— Чому лосиха знову прийшла до єгеря?

— Хто образив її цього разу?

— Чому оповідання має таку назву?

— Який учинок лосихи свідчить про її довіру до завідуючого ветлікарнею?

VII. ПІДСУМОК УРОКУ

— Які твори про природу, про красу і дбайливе ставлення до неї вам найбільше сподобалися? Хто їх автори?

— Яка головна думка об’єднує ці твори?

Пам’ятайте, любі діти,

Щоб сади у нас цвіли,

Щоб літали в чистім небі

І лелеки, й журавлі,

Щоб пташки у нас співали,

І дерева підростали,

Щоб земля була у квітах,—

Бережіть природу, діти!

VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

— Наступний урок позакласного читання ми проведемо за темою „Мова і книга- найкращі винаходи людства ”. Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.

Опис документу:
розширити читацькі інтереси школярів, ознайомлюючи із творами про природу; розвивати навички правильного свідомого читання; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Креативний менеджмент в умовах змін (на прикладі управління закладами позашкільної освіти)»
Просіна Ольга Володимирівна
30 годин
590 грн
590 грн