Сьогодні о 18:00
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

Будова вимикачів електричного кола

Трудове навчання

Для кого: 9 Клас

06.02.2020

684

8

0

Опис документу:
ВИЗНАЧЕННЯ, ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ОБЛАСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ВИМИКАЧІВ Вимикачі однополюсні на напругу до 250 В і на струми до 10 А призначені для комутації електричних кіл освітлювальних електроустановок змінного стру¬му, частотою 50 Гц.
Перегляд
матеріалу
Отримати код
  1. КОНСПЕКТИ

  2. ТЕМА 5 БУДОВА ОСВІТЛЮВАЛЬНОГО ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ

  3. Урок 110 Вимикачі

КОНСПЕКТ УРОКУ №110 ЗА ТЕМОЮ «БУДОВА ВИМИКАЧІВ»

ВИЗНАЧЕННЯ, ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ОБЛАСТЬ ВИКОРИСТАННЯ ВИМИКАЧІВ

 

Вимикачі  однополюсні на напругу до 250 В і на струми до 10 А призначені для комутації електричних кіл освітлювальних електроустановок змінного струму, частотою 50 Гц.

Основні види вимикачів

На сьогоднішній день види вимикачів можуть бути досить різними. Саме тому це виріб прийнято класифікувати за допомогою наступних ознак:

  • За типом установки.

  • За способом кріплення проводів до вимикача.

  • За способом управління.

 

За типом установки вимикачів

На сьогоднішній день основні типи вимикачів діляться на приховані та зовнішні. Перший варіант ви зможете використовувати в тому випадку, коли у вашому будинку розташована прихована проводка. Другий тип можна використовувати тоді, коли лінія проводів прокладена відкритим способом.

Для схованої електропроводки

Для відкритої електропроводки

За способом кріплення проводу у вимикачі

Види вимикачів також поділяють і за способом кріплення жив. При кріпленні жив, вимикачі також поділяються на два види. З’єднання може бути наступних видів:   

Гвинтове. Дроти кріпляться за допомогою гвинтів

Безгвинтове. Тут дроти необхідно кріпити за допомогою спеціальних затискачів.   

За спосом керування вимикачем

Клавішний

Клавішні вимикачі вважаються найбільш поширеними продуктами

Вони використовуються для підключення світильників і займають передові позиції на ринку. Також вони мають досить простий принцип управління. Він полягає в тому, що при натисканні клавіші ви замикаєте ланцюг, і напруга надходить до пристрою.

Кнопкові

Кнопкові вироби з’явились на ринку продукції досить давно. Вони відрізняються за своєю ціною від звичайного вимикача. Кнопкові вимикачі здатні краще вписуватися в інтер’єр вашої кімнати. Зараз на ринку існує також ряд моделей, які можуть мати кілька кнопок. Саме тому це виріб ви легко зможете підібрати практично під будь-який інтер’єр.

Диммери

Диммери – це досить популярні і сучасні продукти. З його допомогою ви легко зможете регулювати яскравість освітлення у своєму приміщенні. Саме ця особливість і робить цю продукцію більш затребуваною.

Поворотні

Поворотні електричні вимикачі також вважаються поширеним продуктом. Найчастіше їх використовують для створення інтер’єру в стилі ретро. Вони мають досить просту конструкцію і невелику ціну. Основним недоліком цього продукту вважається його маленький функціонал

Мотузкові

Мотузкові вимикачі часто застосовують тільки для декоративних цілей. Мотузковий вимикач значно зручніше клавішного, так як його набагато простіше знайти в темряві. Навіть якщо ви високо встановіть цей прилад, дитина все одно зможе дістати до вимикача.

Сенсорні

Сенсорні вимикачі вважаються інновацією на ринку вимикачів. Вони вважаються найбільш зручними у своїй роботі. Більшість сенсорних вимикачів оснащені додатковими функціями, які дозволяють автоматично вимикати освітлення, коли вас немає в кімнаті. 

Акустичні

Акустичні вимикачі можуть працювати від звичайного бавовни. Цей продукт володіє високою популярністю, так як його не треба шукати. Якщо ви опинилися в темній кімнаті тоді для включення світла вам достатньо просто грюкнути в долоні. 

Дистанційні

Дистанційний вимикач також відноситься до сучасних продуктів. Для того щоб включити світло в приміщенні вам достатньо буде просто натиснути на кнопку. Основним недоліком цих моделей вважається занадто висока ціна. Іноді також для людей виступає проблема втрати пульта.

БУДОВА ВИМИКАЧІВ

До основи одноклавішного вимикача для прихованої установки (рис. 1) прикріплені гвинтами монтажна скоба і розпірні лапки, призначені для закріплення заснування в монтажній коробці або ніші. Отвори в розпірних лапках виконані довгастими, і в залежності від того, наскільки ввинчены гвинти лапок, відстань між їх кінцями змінюється в межах 10 мм.

 

На основі  встановлені також затискачі проводів, один з яких з'єднаний з нерухомим контактом, а другий - з рухомим, взаємодіючим з клавішею вимикача, розміщеної на осі. Кришка вимикача кріпиться до основи гвинтами.

 Вимикач з клавішним приводом для прихованої установки:
а - принцип дії;

б - загальний вигляд;

в-д - пристрій;

1 - клавіша;

2 і 3 - рухомий і нерухомий контакти;

4 - пружина;

5 - штовхач;

6-важіль;

7, 9, 14 - гвинти; 3 - кришка;

10, 11 - затискачі проводів;

12 - скоба;

ПРИНЦИП ДІЇ ВИМИКАЧА

 

 

При положенні клавіші, як показано на мал.2, а, рухомий 2 і нерухомий З контакти розімкнуті. При переведенні клавіші у положення, показане на мал. 2 , б, фіксатор 4, стискуючи пружину 5, переміститься вниз, внаслідок чого контакти замкнуться. Пружина з фіксаторами утворюють необхідне контактне натискування.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.